Teknoloji uzmanları uzaktan çalışmaya geçişin kolaylaştırılmasına yardımcı olabilir

BT uzmanları uzaktan çalışma için mükemmeldir ve şirketin koronavirüs pandemisinden kurtulmak için bulut mimarlarına, proje yöneticilerine ve deneyimli destek masası profesyonellerine ihtiyacı vardır.

Teknoloji profesyonellerinin tele-çalışma seçeneğini istemeleri ve uzaktan çalışmaya izin vermek için en çok iş sorumluluklarına sahip olmaları muhtemeldir. Bu kombinasyon, geliştiricilerin, veritabanı yöneticilerinin ve diğer BT uzmanlarının uzaktan çalışma konusunda bazı meslektaşlarından daha fazla deneyime sahip oldukları anlamına gelir.

DHI Group baş teknoloji sorumlusu Paul Farnsworth, basın açıklamasında BT profesyonellerinin uzaktan çalışmayı neredeyse mükemmelleştirdiğini söyledi. DHI, BT iş sitesi Dice'in ana şirketidir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Basın açıklamasında, "Teknoloji uzmanları, karşılıklı bağımlılıkları çözmek için takım arkadaşlarıyla bağlantıda kalma ihtiyacını zekice ve ustalıkla dengeliyorlar, aynı zamanda problem çözme ve kodlama için kişisel akış süresi oluşturuyorlar." Dedi.

Ek olarak kültür değişimine yardımcı olmak, teknoloji uzmanları şirketlerin koronavirüs tarafından yaratılan koşullargerçek zamanlı halk sağlığı bilgilerine erişim, tam zamanlı uzaktan çalışma ve eğitim, yeni siber güvenlik sorunları ve yeni bir e-ticaret dönüşümleri dalgası gibi.

Uzaktan çalışmaya geçişin desteklenmesi

Şimdi 44 eyalette bir çeşit evde kalma düzeni vardır, işletmeler uzaktan çalışma gerçeğiyle uğraşıyor. Bu, şirketlerin ofis ortamından ev ortamına geçmenin zorluğunu anlayan BT uzmanlarına ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu, ev ofis ekipmanı kuran, donanım / yazılım ekipmanı sorunlarını çözen ve iletişim ekipmanlarının kurulumu, yapılandırılması ve bakımı için çalışanlara destek içerir. Dice'e göre, şirketler bu rolleri işe almalıdır:

  • Son kullanıcı hizmetleri konusunda deneyime sahip destek masası personeli
  • Bulut Mimarları
  • Uzak ekipleri yönetme deneyimi olan ürün ve proje yöneticileri
  • Sistem yöneticileri

Farnsworth, "Müşteri hizmetlerinin ve yardım masası ekiplerinin daha fazla müşteri sorusu için personel almasını sağlamak da zorunludur." Dedi.

Siber güvenliğin güçlendirilmesi

Suçlular coronavirüs işletmeler ve tüketicilere yeni bir saldırı dalgası başlatmak için patlak verdi. Yeni IBM X-Force'un raporu, salgının Şubat ayında küreselleşmesinden bu yana koronavirüs temalı spam'lerin arttığını ortaya koyuyor % 4.300. IBM X-Force'a göre, kötü aktörler insanları yakalamak için çeşitli taktikler kullanıyorlar.

GÖRMEK: TechRepublic Premium Evden Çalışma İlkesi (TechRepublic Premium)

Kontrol Noktası koronavirüs adını kullanan alanlarda bir artış kaydedildi veya COVID-19. İlk salgınların raporlarının ortaya çıktığı Ocak ayının başından bu yana, 16.000'den fazla yeni koronavirüs ile ilgili alan kaydedildi.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler bu yeni riske dikkat etmelidir ve siber güvenlik savunmasını güçlendirmek. Uzaktan çalışmanın belirli zorluklarına aşina olan güvenlik uzmanları, siber suçları önlemek için doğru araçları kullanabilir. coronavirüsDedi Farnsworth.

"Ayrıca, uzaktan çalışmaya aşina olmayan finans ve insan kaynakları ekiplerinin daha fazla dikkat göstermesi gerekiyor – çevre ve süreçte bir değişiklikten faydalanılabilir zeki balık avı"dedi.

Ayrıca bakınız

En son iptaller: Koronavirüs dünya çapındaki teknoloji konferanslarını nasıl bozuyor?

(TechRepublic)
Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (TechRepublic indir)
Coronavirus alan adları en son hacker numarasıdır (TechRepublic)
COVID-19, olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planlarına duyulan ihtiyacı göstermektedir (TechRepublic Premium)
Koronavirüs yayılırken, iptal edilen veya kapatılan şey (CBS Haberleri)
Coronavirus: Bir pandemi sırasında uzaktan çalışma için etkili stratejiler ve araçlar (Zdnet)
Koronavirüs nasıl izlenir: Gösterge tablosu ölümcül virüsün gerçek zamanlı görünümünü sunar (Zdnet)
Coronavirus ve COVID-19: Tüm sorularınız cevaplandı (CNET)
Coronavirus: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/24/55dd94fe-e73f-412e-b9ba-374f5a70d1c2/resize/770x/3123c7129ec71f1990563b4d95da5988/hiring-process-ed.ed. "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">hiring-process-edit.jpg "data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/24/55dd94fe-e73f-412e-b9ba-374f5a70d1c2/resize/770x/3123c7129ec71f1990563b4d95da5988 /hiring-process-edit.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*