Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu

Ücretsiz telehealth araç takımları, çocuk bakımı hesaplayıcıları ve semptom taramaları, salgın sırasında hastaneler ve doktorlar üzerindeki yükü hafifletmek için mevcut araç ve hizmetlerden birkaçıdır.

Sanal tıp bir dönüm noktasına ulaştı
Dijital tıbbi platformlar bu kış trafikte büyük bir artış gördü, MDLIVE'dan Dr. Deborah Mulligan, kısmen kısır grip sezonu nedeniyle ve teletıpta artan güven nedeniyle.
http://www.techrepublic.com/

COVID-19 koronavirüsünün patlak vermesiyle ve vaka sayısı katlanarak artmaya başladığında, teknoloji şirketleri ve bireysel uzmanlar yardım etmek için adım atıyorlar. Beyaz şapka korsanları, aşı aramasını desteklemek için şifre kırıcıları kullanıyor. Telehealth şirketleri platformlarını ücretsiz olarak sunuyor ve kodlayıcılar bir çocuk bakımı planlama aracı oluşturdular. Bu dijital sağlık hizmetleri, semptomları anlamaya çalışan hastaların yanı sıra hastalara ve kendi sağlıklarına aynı anda bakmaya çalışan doktor ve hemşirelere yardımcı olacaktır.

Kanadalı şirket ücretsiz telehealth platformu sunuyor

Kanada'da bir sanal bakım platformu olan Maple, il sağlık planındaki tüm Ontario sakinlerine canlı bir doktorla çevrimiçi koronavirüs taramaları sağlayacaktır. Salgın sırasında doktorları desteklemek için şirket sanal klinik yazılımını tüm Ontario ve British Columbia doktorlarına ücretsiz olarak sağlayacaktır. Ontario ve Britanya Kolumbiyası şu anda doktorların hastaları bu şekilde il sağlık planları kapsamında görmelerine izin veren tek illerdir.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF)

Teletıp insanları acil odalardan uzak tutar ve evdeki semptomlar hakkında bir doktorla konuşmalarına izin verir. Maple platformundaki her tarama ziyaretinden sonra, hastalar bir sonraki adımlar için sonuçlarının bir özetini aile hekimleri merkezine fakslayabileceklerdir.

Virüsü analiz etmek için şifre kırıcıları kullanma

Teknologlar, doktorların bakım sağlamasına yardımcı olmanın yanı sıra, araştırmacıların koronavirüs için bir aşı bulmalarına yardımcı oluyorlar. Beyaz şapka korsanları, virüsün nasıl davrandığını anlamak için kitle kaynaklı simülasyonlar kullanıyor. CRITICALSTART'taki kırmızı ekip, şirketin şifre kırıcı Cthulhu'nun virüslerde meydana gelen aynı karmaşık protein katlamasını taklit eden bilgisayar simülasyonlarını çalıştırmak için kullanılabileceğini buldu. Protein katlanmasını taklit eden hesaplama algoritmaları kullanarak, doktorlar ve sağlık uzmanları virüsü daha iyi anlayabilir ve etkili bir aşıyı potansiyel olarak tanımlayabilirler. Cthulhu, büyük harf, küçük harf, boşluk, sayı ve sembollerin tüm kombinasyonlarını kabaca altı saat içinde tek bir karakterden sekiz karakterlik parolalara kadar tekrarlayabilir. Bir virüsün moleküler yapısını analiz etmek benzer seviyelerde hesaplama gücü gerektirir.

CRITICALSTART çalışmalarını Folding @ home ile paylaşıyor. Bu gönüllü çaba, protein katlanması, hesaplamalı ilaç tasarımı ve diğer moleküler dinamik türlerini simüle eden hastalık araştırmaları için dağıtılmış bir hesaplama projesidir. Proje, dünyanın dört bir yanındaki gönüllülerin sahip olduğu kişisel bilgisayarların kullanılmayan kaynaklarını kullanmaktadır.

COVID-19 hakkında ücretsiz kısa mesaj

OptimizeRx Corp, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından doğrudan herhangi bir mobil cihaza yayınlanan koronavirüs bilgilerini sağlayan ücretsiz bir kısa mesaj uyarı programı başlattı. Şirket, sağlık hizmeti sunucuları için de benzer bir hizmete sahiptir. Herkes abone olmak için VIRUS'a 55150 mesaj gönderebilir. Her mesaj, bilginin kaynağına bir bağlantı içerir. Her metin, bir sonraki mesajı almak için gönderilecek yeni bir sözcükle biter.

Hizmet sınırsız mesajlaşma planı olan kişiler için ücretsizdir. Şirket, halk sağlığı hizmeti olarak CDC uyarıları sağlamak için dijital ağını, teknoloji platformunu ve ortaklıklarını kullanıyor.

Tarama semptomları için chatbot

Providence St. Joseph Sağlık Microsoft hizmetleriyle oluşturulmuş bir tarama aracıyla insanların COVID-19 risklerini belirlemelerine yardımcı olmak. Katolik sağlık sistemi bir Seattle banliyösünde bulunmaktadır ve altı batı eyaletindeki hastalara hizmet vermektedir.

Providence mevcut bir sohbet botunu aldı ve COVID-19 hakkında endişelenen insanların doktor ofislerini aramadan veya acil serviste görünmeden semptomlar hakkında cevaplar almasına yardımcı olmak için yeniledi. Providence genel müdür yardımcısı ve baş dijital sorumlusu Aaron Martin, hastanenin iki yıldan fazla bir süredir Grace adlı bir chatbot'a yatırım yaptığını söyledi. Servis, yerleşik kontrol teknolojilerinin bir karışımını ve semptom kontrolü olan hastalara yardımcı olmak için üçüncü taraf çözümlerini kullanıyor.

Gupshup'un kurucu ortağı ve CEO'su Beerud Sheth, chatbotların bireylere spesifik, doğru ve eyleme geçirilebilir bilgiler vererek sakinleştirmelerine yardımcı olduğunu söyledi.

"Chatbot'lar ayrıca sağlık otoritelerinin, yanıt sürelerini hızlandıran ve hızlı müdahaleleri mümkün kılan bireylerden doğru bilgi almasına yardımcı oluyor." Dedi. "Bu faktörlerin her ikisi de virüs etrafındaki kaosu yenmek için gereklidir, bunun yerine hem bireyler hem de yetkililer için gerçek problem çözmeye odaklanır."

Gupshup, konuşma deneyimleri oluşturmak için bulutu kullanan akıllı bir mesajlaşma platformudur.

Covid Çocuk Bakım Hesaplayıcı

Seattle ilk şehir oldu hastane çalışanları çocuk bakım merkezlerinin kapanmasıyla uğraşmak zorunda kaldı. Artık ülke çapında gündüz bakım merkezleri COVID-19 nedeniyle kapılarını kapatıyor, daha fazla doktor, hemşire, doktor asistanı ve hastane personelinin yeni çocuk bakımı düzenlemeleri bulması gerekecek. Yazar ve dergi editörü Malcolm Harris, çalışan ebeveynlerin çocuk bakımını aileler arasında bölmesine yardımcı olacak bir araç oluşturmak için kodlayıcılarla çalıştı: Covid Çocuk Bakım Hesaplayıcısı.

Kullanıcıların bir hesap kaydetmesi veya başlatması gerekmez ve zamanlayıcı kullanıcı verilerini depolamaz. Birkaç aile araca çalışma programları girebilir ve güçlü bir zamanlama algoritması onlara çocuk bakım sorumluluklarının mümkün olan en adil şekilde düzenlenmesini sağlayacaktır.

Hesap makinesi durumlarını kullanma kılavuzu, "İster çocuklarını izleyerek bir sağlık çalışanını destekleyen küçük bir arkadaş çevresi, isterse 8 yaşındaki küçük bir sınıfla ticaret yapan birkaç perakende çalışanı olsun, CCCC, adil ve ortak bir program yapmak ve paylaşmak için can sıkıcı bir adım atar. cinch." Umut, aracın özellikle sağlık sağlayıcılarının çalışmaya devam etmesine ve çalışma saatleri boyunca çocukları için güvenli bir yere sahip olmasına izin vermesidir.

Hastaneler için telehealth araç kiti

Microsoft, RX.Health'in yeni bir araç setinin bulut bileşenini kapsamaktadır. Fikir, hastanelerin koronavirüs sorularına cevap vermesi gereken kişilere telehealth hizmetleri vermesini kolaylaştırmak için birkaç hizmeti tek bir yere koymaktır. Şirketin koronavirüs araç kiti, hastalar için elektronik kılavuzlar, virüse maruz kalma riski yüksek olan hastaları tanımlamak için randevu hatırlatıcılarıyla bağlantılı dijital triyaj, karantinaya alınan hastaları izlemek için bir tele sağlık platformu ve sağlık çalışanlarını hazırlamak için kontrol listeleri ve kısa sınavlar içerir. ön saflar. Dijital sağlık şirketi, hasta bilgilerinin bir platformdan diğerine akmasını sağlamak için triyaj yazılımı, uzaktan izleme platformları ve diğer dijital sağlık çözümlerini bağlamaktadır.

Projedeki diğer ortaklar arasında hasta kayıtlarını paylaşmayı kolaylaştıran bir başlangıç ​​olan Redox, doktorlar için bir ses asistanı olan Suki ve doktorların bir hastadan ilgili bilgileri ve teşhis için çizelgelerini toplamalarına yardımcı olan bir platform olan Curai Health yer alıyor.

Yalıtımla mücadele için sanal gerçeklik destek grupları

1 Nisan'da Glimpse Grubu, Foretell Reality ve XRHealth, koronavirüs nedeniyle insanlara tecrit edilmiş sanal destek grupları başlatacak. Ortaklık, benzer rahatsızlıkları olan hastaların sanal gerçeklik yoluyla bağlantı kurmasına ve birbirinden ve XRHealth telehealth klinikleriyle ilişkili doktorlardan destek almasına izin verecektir.

17 eyalette mevcut olan tüm XRHealth Sanal Kliniği hastaları sanal gerçeklik destek gruplarına katılabilir. Bir katılımcı, kişiselleştirilmiş VR eğitimi, ilerleme raporları ve canlı video kontrollerinden oluşan 90 günlük bir tedavi programına başlamak için bir klinisyenle canlı bir video başlatma işlemine sahiptir.

Katılımcılar, katılmak ve avatarlarını özelleştirmek için belirli bir destek grubu seçer ve mobilyalarla dolu bir oturma odasında ve geniş bir resim penceresinde sekiz katılımcıya kadar bir çevreye katılırlar. Eğitimli bir moderatör oturuma rehberlik eder ve katılımcılar, üç boyutlu bir ortamda hareketler ve seslerle etkileşime girer.

Bazı sigorta şirketleri oturumları kapsar. Program, donanım kiralama da dahil olmak üzere aylık cebinizde 349 $ 'a mal oluyor.

Foretell Reality genel müdürü Dror Goldberg, grup empatisi ve anlayışının refah için bir araç olduğunu ve sanal gerçekliğin somut bir grup varlığı hissi sağladığını söyledi.

"Bu insanlar birbirlerinden uzak olduklarında ve çeşitli nedenlerle kişisel olarak toplanamadıklarında – fiziksel sınırlamalardan zorla tecrit etmeye kadar maalesef şu anda bu salgınla deneyimlediğimizde daha da akut oluyor” dedi.

Sağlık çalışanları için işe alım sürecini hızlandırmak

Çin, ülkedeki salgının başlangıcında Wuhan eyaletine 10.000 doktor gönderdi. ABD'de bir doktor veya başka bir sağlık hizmeti sağlayıcısı yeni bir iş bulduğunda, hastane yeni kiralamanın iş ve eğitim kimlik bilgilerini doğrulamalıdır. Manuel işlem dört ila sekiz ay sürer ve iki yılda bir tekrarlanmalıdır. Doğal afetler sırasında, bir bölgenin hemşire ve doktor asistanlarına aniden ihtiyacı olacaktır. Bir kişinin kimlik bilgilerini doğrulamak, yavaş bir süreçtir ve işçilere en çok ihtiyaç duydukları yere gönderme konusunda ciddi bir engeldir.

Kâğıt yoğunluklu kimlik doğrulama sürecini dijitalleştiren bir şirket olan Merit, koronavirüsün neden olduğu ulusal acil durumlarda hizmetlerini hastanelere ve sağlık sistemlerine ücretsiz olarak sunuyor.

Bu program, herhangi bir devlet kurumunun, hastanenin veya gönüllü kuruluşun yayınlanmasını ve gün içinde dijital kimlik bilgilerini doğrulamasını sağlar. Merit, 2020'nin sonuna kadar sistem entegrasyonu, işe alma, devreye alma ve destekle ilgili tüm ücretlerden feragat ediyor.

Acil durum müdahalesi, profesyonel lisanslama, mesleki düzenleme ve işgücü gelişimine adanmış 1000'den fazla kuruluş, Kaliforniya Valiliği Acil Servisler Ofisi, FEMA'nın Ulusal CERT programı ve Utah Sağlık Üniversitesi'nin OnlineCERT eğitim programını içeren Merit'in sistemini kullanmaktadır.

Merit CEO'su Tomer Kagan bir basın bülteninde, "Herhangi bir katılımcı devlet kurumu anında doğrulanmış kimlik bilgileri göndererek tıp uzmanlarının becerilerini en çok ihtiyaç duydukları yerde uygulamalarına izin verebilir." Dedi.

Metin

Ayrıca bakınız

En son iptaller: Koronavirüs dünya çapındaki teknoloji konferanslarını nasıl bozuyor? (TechRepublic)
Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (TechRepublic indir)
Coronavirus alan adları en son hacker numarasıdır (TechRepublic)
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)
Koronavirüs yayılırken, iptal edilen veya kapatılan şey (CBS Haberleri)
Coronavirus: Bir pandemi sırasında uzaktan çalışma için etkili stratejiler ve araçlar (Zdnet)
Koronavirüs nasıl izlenir: Gösterge tablosu ölümcül virüsün gerçek zamanlı görünümünü sunar (Zdnet)
Coronavirus ve COVID-19: Tüm sorularınız cevaplandı (CNET)
Coronavirus: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

Doktor ve üst düzey kadın hasta, telehealth "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/12/07126877-5dc5-45b1-9668-0b2bd0da7a06/resize/770x/3e9e7b4c285930d2891e60c229229229229221 /istock-1166082521.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*