Teknolojide kadınlar: Kadın girişimlerinin finansmanı hala gecikiyor

Sermaye toplamak her zaman zordur. Bir kadın yeni girişimcilere tavsiyelerde bulunur ve birbirini desteklemenin neden önemli olduğunu tartışır.

TechRepublic'den Karen Roby, CEO'su ve kurucu ortağı Jennifer Fried ile görüştü ExplORer Cerrahi, teknolojide kadın girişimci olmanın zorlukları hakkında hastanelerde ameliyathanedeki işleri düzene sokmaya yardımcı olan benzersiz bir platforma sahip bir şirket. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir metnidir.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Karen Roby: Jennifer, bence risk sermayesi alanında başladığını ve bu harika fikre sahip olduğun için hikayen eşsiz. Bunu hayata geçirmek için bir doktorla ortaklık kurdunuz, ExplORer Surgical. Teknoloji alanındaki bir kadın girişimci olarak, sizinle bu yere nasıl geldiğiniz hakkında konuşmak ve belki de başkaları için benzersiz bir fikri olan, ancak biraz endişeli veya çekingen olan bazı tavsiyeleriniz hakkında konuşmak önemlidir. bu sıçrama.

Jennifer Fried: Bence sermaye artırmanın üstesinden gelinmesi en zor yük olduğu ve erkek ve kadın girişimciler arasında finansman konusunda büyük boşluklar gördüğünüz yer burası. Benim tavsiyem, ilk finansman turunuzu yükselttiğinizde, iki sermaye kaynağı olacağını düşünüyorum. Biri size yatırım yapan, ne yaparsanız yapın gerçekten size yatırım yapan insanlar olacak. Bir limonata standı başlatırsanız veya yeni bir tür yapıştırıcı başlatırsanız, bu insanlar size yatırım yapar. Diğer yatırımcı türleri, çözmekte olduğunuz sorunları gerçekten derinlemesine anlayan insanlar olacaktır.

GÖRMEK: Yeni ortaklık, daha fazla kadının teknoloji kariyerine girmesine ve talep edilen işleri doldurmasına yardımcı olabilir (TechRepublic)

İşte bu şekilde yola çıktık, arkadaşlarıma, aileme ve beni tanıyan ve bana inanan işletme okulu hocalarıma ve insanlara yaslandık, aynı zamanda bu sorunu kendileri için yaşayan cerrahları da bulduk, “Bu çok büyük bir sorun oldu kariyerimde bunu çözebilecek bir çözüme yatırım yapmak istiyorum. “

Karen Roby: Girişimciler hakkında konuştuğumuzda ve özellikle kadınlarla konuştuğumuzda, ancak genel olarak, bu sıçramayı yapmaya ve sermayeyi artırmaya ve bir fikri harekete geçirmeye gelince, insanların karşılaştığı en büyük hatalardan veya engellerden bazıları nerede? ?

Jennifer Fried: Sağlık hizmetleri, bahsettiğim gibi, herkesin bildiği gibi değişmekte yavaş ve yeni şeylere uyum sağlamak. Vurmak istediğiniz belirli kilometre taşlarını düşündüğünüzde, her zaman daha zordur. Daha uzun sürer ve düşündüğünüzden daha fazla para gerektirir. Benim tavsiyem, bir sonraki dönüm noktalarına ulaşmak için elinizden geldiğince, zaman ve finansman açısından kendinize mümkün olduğunca çok yastık vermeniz olacaktır.

Karen Roby: Birbirlerine yardım eden kadın girişimcilerden oluşan güçlü bir topluluk var mı?

GÖRMEK: Kadınlar tarafından değerlendirilen kadınlar için en yüksek sıralamaya sahip şirketler (TechRepublic)

Jennifer Fried: Evet, keşke teknoloji alanında çalışan ve özellikle girişim destekli teknoloji şirketleri işleten daha çok kadın olsaydı. Küçük bir grup, büyüyor, ancak teknoloji alanında çalışan diğer kadınların bir bağ olduğunu ve bir kardeşlik gibi olduğunu görüyorum. Orada bulunan insanlara kesinlikle güvenebilirsiniz. Teknolojideki kadınlar için ne yaptıkları hakkında konuşmanın ve örnekler oluşturmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum, böylece yeni nesil teknoloji girişimcileri ya da çitin üzerinde olan insanlar, dışarıda kendileri gibi görünen insanları görebilsinler. hayalimdeki iş. Bu örneği oluşturmak için ne kadar çok şey yapılabilirse, ekosistemde o kadar çok inovasyon göreceğimizi düşünüyorum.

Karen Roby: ExplORer Surgical'dan Jennifer Fried, bizimle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyor ve başarınız için tebrikler. Sizin gibi kadınların, sizin attığınız adımların aynısını atmak ve özellikle teknoloji alanında bir girişimci olmak isteyenlere yardım etmek istediğini bilmek harika. Bizimle olduğunuz için teşekkürler.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*