Telcos, HPE aracılığıyla yeni, açık 5G tekliflerine sahip

5G hizmetlerini daha hızlı dağıtmak için bir yazılım yığınına dahil edilen uçtan uca, hizmet olarak platform stratejisi.

5G, AI ve IoT kombinasyonu veri analizi için neden bu kadar güçlü olacak?
5G, AI ve IoT'yi birleştirmek, şirketlerin daha fazla veri toplamasına, daha hızlı analiz etmesine, daha doğru tahminlerde bulunmasına ve hızla harekete geçmesine yardımcı olacak.
http://www.techrepublic.com/

Hewlett Packard Enterprise (HPE), telekomünikasyon şirketlerinin açık 5G ağları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için yeni bir açık 5G teklifleri portföyü sundu. HPE, portföyün 5G hizmetlerini hızla dağıtmalarını sağlayacak.

HPE'nin uçtan uca bulut, hizmet olarak platform (PaaS) stratejisi, telcos'un 5G çekirdeği, optimize edilmiş telco çekirdeği ve uç altyapı planları ve Wi-Fi 6 özellikli hizmetler için bulut yerel bir yazılım yığınından yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. dedi şirket. HPE'ye göre taşıyıcı sınıfı altyapı ve modüler yazılım bileşenlerini içeren açık ve birlikte çalışabilir platformlar üzerine kurulmuştur. HPE, teklif portföyünün, telcos'un daha fazla otomasyon dahil etmesine, daha çevik hale gelmesine ve yeni 5G hizmetlerini telco çekirdeği, telco kenarı ve işletmeye daha hızlı bir şekilde dağıtmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

  • Telco çekirdeğinde: Yeni bir HPE 5G açık, bulut tabanlı, kapsayıcı tabanlı yazılım yığını. Telekomünikasyon müşterilerine, abonelere ve kurumsal müşterilere hızlı bir şekilde yeni 5G hizmetleri sunmak için gereken temel ağ yeteneklerini sağlamaya yöneliktir.
  • Telco kenarında: Sanal Radyo Erişim Ağı (vRAN) ve Çok Erişimli Edge Computing (MEC) 'nin telco'lara bir BT servis ortamı sunmasını sağlayan sağlamlaştırılmış, genel amaçlı bir platform hücresel şebeke kenar.
  • Girişim kenarında: Air Pass Wi ‑ Fi / 5G dolaşımı ve Air Slice SLA yönetimi dahil Aruba Central hizmetleri. Bu hizmetler, telcos'un Wi-Fi bağlantılı kullanıcılara ve IoT cihazlarına erişim sağlayarak telcos'un 5G kapladığı alanı kurumsal kenara kadar genişletmesine yardımcı olur.
  • Hizmet olarak sunulan HPE GreenLake: Kullandıkça öde, yönetim hizmetleri ve elastik model aracılığıyla sunulan bu teklifler, telco odaklı kurumsal avantajdan yararlanarak ön sermaye yatırımlarını azaltmalarını ve riski azaltmalarını sağlayarak telcos'a 5G hizmetlerini sunmak için hızlı bir rampa sağlıyor. donanım ve yazılım.

HPE'ye göre, 5G'nin avantajlarını ve gücünü tam olarak gerçekleştirmek için, bağımsız bir 5G çekirdeğinin yeni 5G radyo erişim ağlarıyla birleştirilmesi gerekiyor. "Önceki nesil ağlar genellikle tek bir tedarikçinin tescilli dikey olarak entegre sistemlerine bağlıydı, ancak 5G, farklı satıcılardan gelen modüler yazılım bileşenleriyle birlikte ticari kullanıma hazır sunucuları kullanan açık, bulut tabanlı platformlara geçme fırsatı sunuyor. telcos, yeni 5G hizmetlerinden daha hızlı para kazanmayı amaçlıyor "dedi.

GÖRMEK: 5G: IoT için anlamı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Telco ağının kenarında, radyo erişim ağındaki (RAN) eski ağ altyapısı da yüksek işletme maliyetleri ve sınırlı çeviklik ile sonuçlanan özel ağ teknolojisini kullanır. Buna ek olarak, 5G'nin yüksek frekanslarında binalara nüfuz eden sorunlar vardır, bu nedenle telcos, müşterilere alışveriş merkezlerine, kampüslere ve ofise girerken kesintisiz hizmet sunmak için işletmedeki 5G RAN ve Wi-Fi 6 ağlarını kullanabilmelidir. binalar.

HPE, kenardan buluta, 5G'ye hazır teknolojilerin, önceden sermaye harcamaları olmadan 5G altyapısının sunumunu hızlandırmaya yardımcı olmak için HPE GreenLake aracılığıyla kullandıkça öde veya abonelik temelinde kullanılabilir.

Şirket, Telcos'un yeni kullanıcılar çevrimiçi olduklarında ve ölçülen kullanıma göre aylık bir ücret ödedikçe ağlarını büyütmek ve genişletmek için HPE GreenLake'i kullanabileceğini söyledi. HPE, bunun ağda ve kurumsal düzeyde inovasyona odaklanmak için kaynakları serbest bırakabileceğini söyledi.

Lopez Research'ün ana analisti Maribel Lopez, gittikçe öde hizmeti 5G alanında yeni ve birçok modelin hangi modellerle çalışacağını denediğini söyledi. "Kullandıkça öde modelinin en büyük yararı, (iletişim hizmeti sağlayıcısı) bir şey satın alma engelini aşmaktır. Teknolojiyi oluşturmaya ve kullanmaya başladıktan sonra, model satın almaya veya satın alma kombinasyonuna geri dönebilir ve kullandıkça öde. "

Yeni HPE tekliflerinin faydaları olduğunu söyledi. “İlk önce telekom biliyorlar… sonsuza dek bir telekom grubu vardı,” dedi http://www.techrepublic.com/ “Lopez.” İkincisi, altyapı sağlam. Üçüncüsü, onlar büyük bir satıcı ve telkos gerçekten büyük satıcılarla uzun vadeli iş yapmıyor. Yine de Dell'in agresif bir şekilde altyapı için teklif verdiğini düşünüyorum. "

Enerji tasarruflu binalara nüfuz ederken hücre sinyalleri azalır

Aruba Air Pass, hücresel abonelerin katılan Aruba kurumsal Wi-Fi ağlarında güvenli ve otomatik olarak dolaşmasını sağlamak için tasarlanmış yeni bir dolaşım hizmetidir. HPE, Air Pass'in güvenlik veya hizmet kalitesinden ödün vermeden hücresel ve Wi-Fi ağları arasında sorunsuz bir çözüm sağlamayı amaçladığını söyledi. HPE'ye göre telsiz, radyo performansını artırmak için tasarlanmış bir Aruba teknolojisi olan Aruba Air Slice ile birlikte kullanıldığında, 5G kapladığı alanı şirkete genişletebilir ve kesintisiz Wi-Fi çağrısı ve gigabit sınıfı garantili performans sağlayabilir.

HPE, gelişen bina kodları, enerji tasarruflu inşaat malzemeleri ve düşük emisyonlu camların, binalara nüfuz ederken hücresel sinyallerin kalitesinin düşmesine neden olduğunu belirtti.

Http://www.techrepublic.com/ http://www.techrepublic.com/ "Bir binaya girerken hepimiz bir telefon görüşmesi yaptığımız veya hücresel tabanlı bağlantı yaptığımız bir deneyime sahibiz ve … , HPE şirketi Aruba'nın kıdemli ürün pazarlama müdürü. "Enerji tasarruflu pencereler doğal bir sönümleyicidir."

HPE, Aruba müşterileri bununla mücadele etmek için mevcut kurumsal Wi-Fi altyapısını kapalı küçük hücrelerin veya dağıtılmış anten sistemlerinin (DAS) dağıtımına uygun maliyetli bir alternatif olarak kullanabilir.

"Böylece bir binaya girdiğinizde, hizmetin arka ucunda operatörleri olan bazı kimlik bilgilerini gerçekten tanıyacak ve istemciye otomatik olarak entegre olacak bir SIM kartlı bir cihaz belirlersiniz" veri, ses ve metin hizmetleri için herhangi bir etki yaratmadan Chen, ve kimse ağda oturum açmak zorunda değil, dedi Chen.

Aruba Air Pass'in arkasındaki etkin teknolojilerden biri, mobil cihazların hücresel kimlik bilgilerini kullanarak kurumsal Wi-Fi ağlarında otomatik olarak kimlik doğrulaması yapmasını sağlamak için Wi-Fi Alliance tarafından oluşturulan bir standart olan Passpoint'tir.

Chen, Air Pass ve Air Slice'ın özellikle teknoloji geçişleri yaparken maliyetin büyük bir faktör olduğu işletmelerde olduğunu belirtti.

Bu, bir işletmenin "mevcut kablosuz altyapıya yeni bir soluk getirebileceği ve Wi-Fi radyosunu hücresel hizmetlerinizin bir uzantısı olarak yeniden kullanabileceği anlamına gelir" dedi. "Http://www.techrepublic.com/" dedi. -Fi bugün yapıyor… ve bu deneyimi geliştirmek için bazı istihbarat servisleri. ”

Chen, ultra düşük gecikme süresi ve IoT kullanım vakaları gibi 5G'nin piyasayı bugün için konumlandırdığı deneyimlerin türlerini sunmak için Wi-Fi'ye bakabilir.

"Tüm fikir, 5G ve Wi-Fi 6'nın talep üzerine faydalarını iyileştirmek, hızlandırmak ve optimize etmektir." Dedi http://www.techrepublic.com/.

Ayrıca bakınız

5g.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/10/29/2fc8f522-264b-4cba-8284-7d4289e629bd/resize/770x/2bd7c520ac838cccbc3b359d823277bgg/5/5

Fotoğraf: iStockphoto / jamesteohart

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*