Teletıp doktorları görme şeklimizi değiştiriyor

Üç TechRepublic muhabiri, koronavirüsün sağlık ve zihinsel sağlık hizmetlerimizi nasıl değiştirdiğini tartışıyor.

TechRepublic'den Karen Roby, Macy Bayern ve Veronica Combs, sağlık hizmetlerindeki değişiklikleri koronavirüs salgını. Aşağıda, konuşmalarının düzenlenmiş bir metni bulunmaktadır.

Karen Roby: Gerçekten ortaya çıkan şeylerden biri teletıp. Veronica, bazılarını bir araya getirdiğini biliyorum harika makaleler burada insanlar için neyin mevcut olduğu, insanların ihtiyaç duyduklarında hala doktorlarıyla nasıl görüşebilecekleri ve konuşabilecekleri. Bulduğunuz ve yazdığınız bazı kaynaklardan ve bunun şu anda insanlara gerçekten nasıl yardımcı olabileceği hakkında biraz konuşun.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Veronica taraklar Sanırım insanlar her zaman altın standardının doktorunuzla bir ziyaret olduğunu düşünüyor, sana baktığım gibi bana bakıyorsun. Sağlığımı söyleyebilirsin. Ama şimdi, gerçekten istemezseniz, evinizden ayrılmak istemediğiniz ve doktorlar da istemiyorsanız, onlara nefes almanızı gerçekten istemiyor. Kıyılardaki bazı hastane ve sağlık sistemleri bunlara sahip olmaktan daha hızlıydı teletıp platformları.

Bazen, bu bir chatbot ve sadece soruların cevaplarını yazıyorsunuz ve sizi belirtilerden geçirecekler. Bazen bir hemşire uygulayıcısı olur ve oturum açabilir, randevu alabilir, yazılımı indirebilir, oturum açabilir ve birisiyle konuşabilirsiniz.

Gerçekten ilginç olan bu hafta yazdığım bu hikayelerden biri Johns Hopkins Medicine emocha Digital Health adlı bir şirketle çalışıyor ve aslında COVID-19 taraması yapmak ve semptomlarını taramak için hastane çalışanları ile birlikte çalışmak. Aslında eşzamansız görüntülü sohbetler. Bu bir uygulama ve bazı soruları cevaplıyorsunuz. Ateşin var mı? Nasıl hissediyorsun? Ve sonra, hızlı bir video kaydedersiniz ve bunu gönderirsiniz. Dijital sağlık şirketi kesinlikle sorularınıza cevaplarınıza bakar, ancak şirketin başkanı bazen soruların cevaplarının bir kişinin videoda söylediklerinden farklı olduğunu söylüyor, bu yüzden belki de daha dürüst bir semptom anlatımı veya hissediyorsun ya da her neyse.

Sadece semptomlardan endişe duyan insanlar için seçenekler var. Aslında birisiyle konuşması gereken insanlar için seçenekler var. Ve şimdi, sağlık çalışanlarını tararlar, çok şükürler, çünkü doktorlar ve hemşireler ve doktorların asistanları olmadan hepimizin başı belada olacaktır.

Karen Roby: Uzun vadeli etkiler hakkında konuştuğumuzda ve cephedeki sağlık çalışanları hastalanıyorsa, o zaman hepimizi etkileyen bir damlama etkisi. Bunun en büyük yönlerinden biri, sanırım, Macy ve biliyorum ki birkaç kez bunun akıl sağlığı açısından konuştuk, insanlar terapistlerini düzenli olarak görmeye gidiyorlardı, yani, ama artık evlerinin içinde birlikte çalışan insanlar da var. Korkuyorlar. Endişemiz var. Endişeli.

Macy Bayern: Özellikle kırsal Amerikalılar için tele sağlık kaynakları hakkında bir kapak hikayesi için aylardır birçok araştırma yapıyorum. Ancak bu araştırmada, büyük şehirlerdeki herkes için de sağlık hizmetleri hakkında çok şey öğrendim. Bulduğum şey, Veronica'nın bahsettiği bazı şeylerin, tanıdık olduğumuz ve sağlık hizmetlerini, kronik bakım yönetimini, hatta YBÜ araçlarını ve Amerikan Hastane Birliği'nin de dahil olduğu çok sayıda tele sağlık kaynağını içeriyor. web sitesinde tüm bu şeyler.

Ancak akıl sağlığı söz konusu olduğunda, insanlar fiziksel sağlık ihtiyaçları için olduğu sürece akıl sağlığı için telehealthe gerçekten dönmüyorlar. Ve gerçekten ilginç olan şey, bence bu tür şeyleri kapsamak için çok fazla sigorta şirketinin daha uzun sürdüğünü ve bence, insanların bu tür hizmetleri aramak için daha uzun sürdüğünü düşünüyorum. Açıkçası, hem sistemik hem de sistematik bir damgalanmayı çevreleyen çok sayıda damgalama ve özellikle bu hizmetleri arayan insanlar söz konusu olduğunda damlama etkisi vardır ve iş birliği yaptığınızda daha da zorlaşır. ev.

İnsanlar bunu sıklıkla bir bahane olarak kullanabilir ve "Peki, ben atlamayı ve gitmeyi deneyecektim, ama şimdi evdeyim." Ancak web siteleri var; Bulduğum gerçekten popüler olana Talkspace deniyordu ve bence şirketimiz bile onu kapsıyor ya da ona benziyor, sadece çevrimiçi olabilir ve bir hemşire pratisyeni ya da bir terapist ya da psikiyatrist ile eşleşebilir ve hizmetlerinizi alabilirsin sizin gibi ben de şu anda evde konuşuyoruz ve bunu gerçekten kolaylaştırıyor ve bence, dışarı çıkıp bu toplantıları bizzat yapmaktan endişe duyan insanlar için daha rahat hale getirmeye yardımcı oluyor.

GÖRMEK: Teletıp kırsal topluluklardaki hastaları nasıl sağlıklı tutar? (TechRepublic)

Tüm karantina durumu, sıçramak ve terapiye başlamak isteyen insanlar için gerçekten yararlı olabilir, ancak aynı zamanda insanların bir süredir devam eden tedaviye devam etmelerini de oldukça kolaylaştırır.

Karen Roby: Bu açıdan düşünmemiştim ama haklısın. İnsanlar birilerini yüz yüze görme konusunda gerginse, aslında bir ofise gitmek ve ilk kez yürümek zorunda kalmak biraz bunaltıcı olabilir, eminim. Ayrıca her gün sosyal medyadan geçiyoruz ve haberleri okuyoruz. Bunun daha fazla ele alındığını mı düşünüyorsunuz, daha çok duyuyor musunuz?

Macy Bayern: Evet, şu anda özellikle COVID-19'u çevreleyen belirsizlik ve kaosun büyük kısmı nedeniyle düşünüyorum. Bence birçok insan için bu çok endişe verici. Her zaman devam eden her şeyle ilgili endişelerin yükseldiğini gören endişe ile mücadele eden iyi bir arkadaşım var çünkü korkutucu bir zaman. En azından sosyal medya aracılığıyla gördüğüm birçok kişisel bakım ve zihinsel sağlığın, tüm bunlar boyunca güçlendirildiğini düşünüyorum. Çünkü evde, özellikle depresyon ve kaygı ile mücadele eden insanlar için işbirliği yapmak gerçekten zor olabilir, çünkü bu sosyal bağlantıyı elde etmek ve dışarı çıkmak ve insanlarla birlikte olmak, genellikle bu şeylerle mücadele eden insanların ihtiyaç duyduğu bir şeydir.

Bunu araştırmam ve konuştuğum birçok telehealth uzmanı ile çok şey okudum, telehealth teknolojisi ile ilgili iyi olan şey, bu bağlantının bir kısmını geri getirebilmesi ve bu sosyal yönlerden bazılarını oluşturabilmesidir. bu şeylerle mücadele eden insanlar için gereklidir. Bence bunun pek çok iyi yönü var. Veronica, araştırmanızda gerçekten zihinsel sağlıkla ilgili bir şey gördünüz mü, yoksa fiziksel sağlık yönünden daha fazlasını görüyor musunuz?

Veronica taraklar Birçok girişimci, diyabetli veya nakil hastaları gibi belirli bir şeye odaklanır veya bazı sağlık durumlarının diğerlerine göre çok daha fazla desteğe ve ilgiye ihtiyacı vardır. Daha önce bahsettiğim şirket olan Emocha Health, aslında tüberküloz hastalarıyla başladı, çünkü yedi ay boyunca her gün bir ilaç almanız gerekiyor ve bu nedenle tüberküloz hastaları ve halk sağlığı çalışanları ile bu asenkron video check-inlerini yapıyorlar. Yani aslında "Evet, her gün almam gereken zamanda ilacımı alıyorum" diye kanıtlayabilirsiniz.

Bence bir sağlık hizmeti sağlayıcısı açısından, onlara gerçekten daha fazla kapasite verildi, çünkü eğer ararsanız, içeri giremezsiniz. COVID ile ilgili soruları cevaplamak için günde 40.000 çağrıyı cevaplamanın hiçbir yolu yoktur. 19. Sanırım bazı doktorlar "Bilmiyorum, belki, belki de değil" gibi araçlar çok daha fazla insana yardım edebileceklerini ve doğru uyumu bulabileceklerini görüyorlar. Belki ileri geri bir metin, belki bir video check-in. Belki de sadece sorularınızı cevaplayan bir sohbet botudur.

Bence doktorun bakış açısına göre, hacme yardımcı olur. Daha fazla insana ulaşmaya yardımcı olur. Doktorların ve hemşirelerin gerçekten ilgilenmesi gereken insanlara daha fazla zaman harcamasına yardımcı olur, böylece doğru destek seviyesini bulur. Akıl sağlığıyla ilgili gördüğüm şey bu, aynı zamanda insanların sahip olduğu soruların hacmi ile de uğraşmak.

Karen Roby: Ve şu anda sosyal medya için şükürler olsun. Bahsettiğiniz gibi, Macy, kırsal topluluklarda ve çoğu zaman insanların kendilerine sunulan kaynakları bilmediğini, sağlık şirketlerinin ve sigorta şirketlerinin mesajı gerçekten itmeye başladığı anlaşılıyor. zihinsel tarafta ve diğer her şey için onlar için mevcut olan şeyler var.

Macy Bayern: Önce bile koronavirüs salgını ve çılgınlık, zaten kırsal topluluklara hizmet sunuluyordu ve orada zaten ilerleme kaydediliyordu. Çünkü kapak öyküsü için bu araştırmayı yapmaya başladığımda, tüm bunlar gerçekleşmeden önceydi. Ve gerçekten ilginç olan, üniversitelerin tele-sağlık hizmetlerini kırsal topluluklara getirmede büyük bir rol oynamasıydı, ki bu gerçekten ilginç olduğunu düşündüm çünkü tüm hastaneler zihinsel sağlık hizmetleri sunuyorlar, ancak bu dış alanlarda yaşayan insanlar için gerçekten zor işe gidip gelmek gerçekten zor. Veya, Veronica'nın belirttiği gibi, kullanılabilirlik harika değil.

Fakat üniversitelerin tıp fakültelerinde yaptıkları, psikiyatri asistanlarının hizmet sunmak ve hem sakinleri eğitmek hem de bu kullanılabilirliği kırsal alanlara getirmek için bu kırsal alanlarda kliniklerle ortaklık yapıyorlar. Yani, sadece kırsal bölgelerdeki düzenli anne ve pop klinikleri nihayet bu bölgelerde yaşayan insanlara hizmet sunabiliyor ve bu muhtemelen şu anda daha da kritik bir şey ve belki de genişleyen bir şey gibi hissediyorum fiziksel sağlık tarafı. Bilmiyorum. Veronica, araştırmanızda kırsal bakım konusunda ilginç bir şey gördünüz mü?

Veronica taraklar Utah'ta Intermountain adında bir hastane var ve bir sürü farklı klinik var ve dağın diğer tarafında ya da beş saat uzakta yaşayan bazı hastalara ulaşmak için gerçekten teletıp kullanıyorlar ya da orada kimse yok .

Son birkaç yıldır gördüğümüz bir diğer değişiklik, şimdi doktorların bu işi yaptıkları için ödeme alabilmeleri. Çünkü daha önce, belki de video konferansları sevdiğim bir doktorunuz var, hastalarıma mesaj atmayı seviyorum, hadi yapalım. Ama bunun için ödeme alamazlarsa, zamanlarını bunun için harcamayı nasıl haklı çıkarabilirler?

Yaklaşık beş yıl önce konuştuğum bir girişimci, bir teletıp hizmeti yapıyordu ve her eyalette lisanslı doktorları işe almak zorundaydı, çünkü Kaliforniya'daysanız, ancak hasta Colorado'daysa, bir doktorun sertifikalı olması gerekiyordu. bu durumda pratik yapmak. Şimdi hükümet yetişiyor. İnsanların teletıp uygulaması için zamanlarını ödemelerini çok daha kolay hale getiriyorlar ve sigorta şirketleri de sonunda yetişiyor ve "Evet, Skype veya FaceTime üzerinden veya herhangi bir platform üzerinden zihinsel sağlık danışmanlığını ele alacağız."

Macy Bayern: Medicare'in kesinlikle kapsadığını biliyorum. Bazı sigorta şirketlerine göre ülkeden ülkeye değişmektedir, ancak çoğu büyük sigorta şirketinin tele sağlık hizmetlerini şimdi karşılayacağını biliyorum.

Veronica taraklar Artık hastalar bunun mümkün olduğunu bildiğine göre, "Peki, daha önce yaptın, neden yapmaya devam edemiyoruz?" Sağlıklı kalmamıza yardımcı olun.

Karen Roby: Kesinlikle yardımcı olan bir şey olduğunu biliyorum, güneşi gördüğümüzde ve dışarı çıkıp nihayet biraz daha normal hissetmek ve bir yürüyüşe çıkmak veya köpeği yürümek gibi, büyük bir fark yaratıyor.

Macy Bayern: Gerçekten öyle. Dün bile, Kentucky'de harika bir hava değildi ve yağmur yağıyordu ve bu da beni daha da kötü hissettirdi. Sanki tüm bu günlerde evde işbirliği yapmıyordum, ama şimdi dışarı çıkıp biraz temiz hava bile alamıyorum. Şu anda hem fiziksel hem de zihinsel sağlıkla birlikte, bu telekomünikasyon hizmetlerinin daha da etkili olduğunu düşünüyorum.

Veronica taraklar Bir çok teletıp veya dijital sağlık şirketi, Apple Watch'ınız size çevrelerinizi tamamlamadığınızı söylüyor gibi, dürtülerden bahsediyor, bu yüzden dışarıya çıkmak için bir dürtüye ihtiyacınız var ya da ruh halinizi kaydetmek için bir dürtüye ihtiyacınız var ya da ihtiyacınız var ilacınızı almanız için bir hatırlatma. Bu platformlar sadece biraz destek sağlayabilir. Tam bir doktor ziyareti değil, dışarı çıkıp bir yürüyüşe çıkmanızı veya arkadaşınızı, annenizi veya teyzenizi veya o gün konuşmanız gereken herkesi aramanızı söylemeniz için biraz yardım, ki bu başka bir büyük tıp pratiğini yapmak için bu farklı yolun avantajı.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/23431f73-5711-4d1d-a150-8c56e2e39f25/resize/770x/921bf2a6c6cdd9abc4dc7a5d9fve-200-32-32-32 .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Karen Roby, telehealth'i Macy Bayern ve Veronica Combs ile tartışıyor.

"data-credit =" Resim: Mackenzie Burke, TechRepublic "rel =" noopener noreferrer nofollow ">20200325-macy-veronica-karen.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/23431f73-5711-4d1d-a150-8c56e2e39f25/resize/770x /921bf2a6c6cdd9abc4dc7a5d9f79b69f/20200325-macy-veronica-karen.jpg

Karen Roby, telehealth'i Macy Bayern ve Veronica Combs ile tartışıyor.

Resim: Mackenzie Burke, Teknik

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*