Tıbbi veri güvenliği hakkında bilinmesi gereken en önemli 5 şey

Tıbbi veriler, siber güvenlik tehditlerinden korunması gereken değerli bir metadır. Tom Merritt, tıbbi veri güvenliği hakkında bilinmesi gereken beş şeyi listeliyor.

Seth Rosenblatt'ın "Paralaks Görünümü" tarafından bulunan tıbbi güvenlik açıkları hakkında kısa süre önce yayınlandı CybelAngel's kıdemli siber güvenlik analisti David Sygula. TechCrunch Greenbone Networks'ün baş araştırmacısı Dirk Schrader'dan tıbbi görüntüleme uyarıları hakkında benzer bir yazı yazmıştı. Geçen Aralık, Kaspersky proje yöneticisi Maria Namestnikova tıbbi kuruluşlar tarafından kullanılan yazılımların her zaman yeterince güvenli olmadığı konusunda uyardı. Bir eğilim seziyor musunuz? İşte tıbbi veri güvenliği hakkında bilmeniz gereken beş şey.

  1. Veriler ortada. Taramalar için yaygın olarak kullanılan dosya formatı DICOM, hasta kimliği hakkında hassas bilgiler içeren 240 meta veri alanı içerir. Sygula internet taramasında 67 ülkede 45 milyondan fazla şifrelenmemiş tıbbi görüntü buldu.
  2. Veriler değerlidir. Hasta verileri diğer türlerin 10 katına satılabilir. Sahte reçeteler yapmak ve sigorta dolandırıcılığı yapmak için kullanılır ve insanların tıbbi geçmişine zarar verebilir.
  3. Bir stratejiye ihtiyacınız var. Bir sağlık tesisinde tıbbi verilerle herhangi bir şekilde çalışıyorsanız veya onlar için yazılım yapıyorsanız, şimdi güvenlik stratejinizi bilmeniz gerekir. Her organizasyonun ve satıcının saldırı yüzeyi farklıdır. Tehditlerin doğasını ve doldurulması gereken boşlukları bilin.
  4. Düşmanını anla. Simülasyonlara katılın, sisteminize saldırması için kırmızı bir ekip kurun ve zayıf noktaların nerede olduğunu öğrenin. İpucu: muhtemelen insanlardır.
  5. Korumaya yatırım yapın. Bu, insanları güvenlik hijyeni ve en iyi uygulamalar konusunda eğitmek için zaman ve para harcamakla başlar. Ayrıca kendilerini savunmak için kullanabilecekleri bir güvenlik yığınına yatırım yapmanız gerekir.

Tüm devlet sağlık sistemleri etkileniyor ve hatta yaşıyorken, tıbbi sistemlere yönelik güvenlik risklerini bilmek sadece önemli olmaktan öte, kritiktir.

YouTube'da TechRepublic İlk 5'e abone olun Tom Merritt'ten iş profesyonellerine yönelik en son teknoloji tavsiyeleri için.

Ayrıca bkz.

Fütüristik hud ekran tabletli tablet tutan doktor. Covid-19, Bakteri, virüs, mikrop. Geleceğin tıbbi konsepti.

Resim: Sompong Rattanakunchon/Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*