Tour de France 2020, artırılmış gerçeklik, makine öğrenimi ve daha fazlasını içerecek

Tarihi Tour de France bu hafta sonu başlıyor. Bu yılki yarış, koronavirüs salgını sırasında hayran katılımını artırmak için bir dizi teknoloji çözümü içerecek.

Resim: NTT

Koronavirüs salgını, çalışma, eğitim, sosyalleşme ve daha fazlasını yapma şeklimizi değiştirdi. Aynı zamanda COVID-19, insanların profesyonel atletik rekabetle etkileşim kurma biçimini de yeniden şekillendirdi. Geçtiğimiz haftalarda, bir dizi spor ligi, COVID-19'un yayılmasını hafifletmek için oyunu ertelemek zorunda kaldı. Bu ilk gecikmelerden bu yana, bir dizi lig, taraftarların katılımı olmadan oynamaya devam etti. Gerçeküstü yeni normalin ortasında oyuncular ve taraftarlar için deneyimi geliştirmek için ligler çok geniş bir teknoloji paketi içeriyor. Bu hafta sonu, Tour de France'ın başlaması planlanıyor ve tarihi yarış, hayranların uzaktan katılımını desteklemeye yardımcı olacak çok sayıda teknoloji eklemesi de içerecek.

Tour de France 2020: Makine öğrenimi, artırılmış gerçeklik ve daha fazlası

Çarşamba günü, Amaury Sports Organization (ASO) ortağı NTT, duyuruldu Hayranların Tour de France 2020'yi izleme şeklini dönüştürmek için gerçek zamanlı veri analitiğini ve daha fazlasını kullanan bir dizi deneysel geliştirme. “Küresel stadyum” deneyimi, Artırılmış Gerçeklik (AR) Veri uygulamasını içerecek. Uygulama içinde, seçili kullanıcılar Tour de France rotasının etrafındaki çeşitli manzaralarla etkileşime girebilecek.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

“Bu sadece Tour de France için bir ilk değil, spor için bir ilk; daha önce fiziksel olarak yapacağımız her şey uzak bir ortama taşındı. Sporun ilham verme gücü var ve halkın yarışın tadını çıkarmasını istedik. NTT pazarlama şefi Ruth Rowan, yol kenarında olamasalar bile bir yıl “dedi.

AR portalı, bir basın bültenine göre hayranların “dağların, vadilerin, nehirlerin ve göllerin arasındaki sürücüleri görmelerine” olanak tanıyan “gökyüzünden bir görünüm” sağlayacak. İnsanlar ayrıca bu AR havadan görünümlerini alırken canlı etkileşimli yarış verilerine erişebilecek.

Canlı yarış yayını sırasında, NTT ve ASO aynı zamanda “yarışı ve her takımın nasıl performans gösterdiğini” yeni bir görme ve anlama yolu sağlayan “yeni veri içgörüleri ve görselleştirmeleri” sağlıyor. Bir sosyal medya kanalı (@letourdata), #NTTPredictor tarafından belirlenen yarış güncellemelerini, stratejileri ve makine öğrenimi tahminlerini sunacaktır.

Tour de France'ın resmi olarak Race Center olarak bilinen yarış izleme platformu, bu yılki yarış için yeniden geliştirildi. En yeni Race Center 2.0, sürücü telemetrisi, uzman yorumları, tahminler ve diğer yarış verilerini sağlamak için bulut hizmetlerini kullanıyor.

GÖRMEK: Sohbet robotu trendleri: Kuruluşlar, AI sohbet robotlarından nasıl yararlanıyor (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Rowan, “Bu yıl Tour de France'da benimsediğimiz yaklaşım, gelecekte spor etkinliklerinin nasıl gerçekleştirileceğini kökten değiştirecek,” dedi. “Taraftar deneyimini bir sonraki seviyeye taşımak için teknolojiyi kullanıyoruz. Bu yılki yarışa hazırlanırken ele aldığımız yeni zorluklar, yeni nesil dijital hayranların ilgisini çekmek için daha birçok harika fikir geliştirmeleri için ekibimize ilham veriyor.”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*