Trump: Google, COVID-19'u taramak için bir coronavirüs web sitesi oluşturuyor; Google: Tam olarak değil

Bir Google yan kuruluşu olan Verily Life Sciences, web sitesinin doktorlar için bir tarama aracı olduğunu ve yalnızca Bay Area için planlandığını belirtti.

Coronavirus: Bilgisayar korsanları bilgilerinizi çalmak için COVID-19 salgınını kullanıyor
Karen Roby, COVID-19'un getirdiği tehditten farklı bir siber güvenlik uzmanıyla görüştü.
http://www.techrepublic.com/

Başkan Donald Trump, koronavirüsün hızla yayılmasına yanıt olarak Cuma öğleden sonra ulusal bir acil durum ilan etti. Ayrıca Google'ın, insanların semptomlarını değerlendirmesine ve test merkezleri bulmasına yardımcı olmak için bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Beyaz Saray Coronavirus Yanıt Koordinatörü Debbie Birx, web sitesinin nasıl çalışacağını gösteren bir akış şeması sundu. İlk adım semptomları taramaktır. Bu soruların sonuçlarına dayanarak, bir kişi doğrudan test merkezine yönlendirilebilir. Birx, test sonuçlarının 72 saat içinde hazır olabileceğini söyledi.

Web sitesinin URL'sinden veya ne zaman hazır olacağından bahsedilmedi. Trump, Google'ın proje üzerinde çalışan 1.700 mühendisi olduğunu söyledi.

Google'ın sağlık odaklı iştiraki Verily Life Sciences Cuma günü daha sonra Cumhurbaşkanı'nın yorumları hakkında bir açıklama yaptı. Şirket, projeyi doktorların hastaları taramak için kullanmaları için bir araç olarak başlattı. Süreç San Francisco'da test edilecek. Google'a göre, sistemi ülke çapında genişletme planı yok. Şirket, proje için gönüllü olan mühendislere teşekkür etti.

İnsanların klinik denemelere kaydolmasını kolaylaştıran Verely Project Baseline'ı çalıştırıyor. Bu altyapı koronavirüs tarama projesi için kullanılabilir, çünkü tüketici sağlığı bilgilerini korumak için gizlilik ve bilgilendirilmiş onay süreçlerini içerir.

Seattle'da St. Joseph Sağlık Providence
insanların semptomlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak için bir chatbot kullanarak benzer bir hizmet oluşturdu
ve ne yapacağınızı anlayın. Sohbet botu, seyahat ve semptomlar hakkında bir dizi soru sunar.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF)

Lab Corp ve Quest Diagnostics'in COVID-19 için testleri var, ancak Perşembe günü bir doktor testi talep etmeli. Birx, hükümet müdahale ekibinin süreci daha hızlı hale getirmek için test sürecini otomatikleştirmek için çalıştığını söyledi.

Başkan yardımcısı Mike Pence, basın toplantısında daha sonra günde 15.000 ve 20.000 testin yapılabileceğini söyledi.

Genel olarak, detaylar seyrek. TechRepublic daha fazla bilgi için Google'a ulaştı ve bu hikaye güncellenecek.

Bu makale 14 Mart 2020'de Google'dan yanıt alınarak güncellendi.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/13/4bb4b407-89f8-44e7-a142-37f58d0246e6/resize/770x/b8c855c300d1eb6e2555fbba038877b6/trump– -1.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Beyaz Saray Coronavirus Yanıt Koordinatörü Dr. Debbie Birx, 13 Mart 2020'de koronavirüs üzerine bir basın toplantısında konuşuyor ve insanların test edilmesini kolaylaştıracak yeni bir web sitesini açıklıyor. & Nbsp;

"data-credit =" Resim: Getty Images üzerinden SAUL LOEB / AFP "rel =" noopener noreferrer nofollow ">US-POLITICS-TRUMP "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/13/4bb4b407-89f8-44e7-a142-37f58d0246e6/resize/770x/b8c855c300d1eb6e2555fbba0388 -Daha-conf-koronavirüs-1.jpg

Beyaz Saray Coronavirus Müdahale Koordinatörü Dr. Debbie Birx, 13 Mart 2020'de koronavirüs üzerindeki bir basın toplantısında konuşuyor ve insanların test edilmesini kolaylaştıracak yeni bir web sitesini açıklıyor.

Resim: Getty Images üzerinden SAUL LOEB / AFP

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*