Tüketici Teknolojileri Derneği, pandemi sonrası teknoloji endüstrisinin geleceğini öngörüyor

Uzaktan çalışmadan Çin'de kaç konteyner gemisinin yüklendiğine kadar, CTA eğilimleri tahmin etmek için benzersiz bir konuma sahiptir. İşte tahminleri.

Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) CEO'su Gary Shapiro'nun endüstri bilgilerine en fazla erişimi (ve işi analiz etmek) olup olmadığı tartışmalı olsa da, kesinlikle herkesin listesinin ilk 10'unda yer alacaktı. Kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak, CTA temel olarak bilgi paylaşımından yararlanan ve Tüketici Elektroniği Şovuna katılan üye işletmelere aittir. Son gösteri, Ocak 2020'de Las Vegas'ta 175.000'den fazla katılımcı ve 4.000 katılımcı çekti.

TechRepublic, Shapiro ile birlikte diğer önemli yöneticilerle konuştu. coronavirüs pandemik, bununla birlikte teknoloji cihazları ve kariyer için ne anlama gelebilir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Teknoloji endüstrisi trendleri

CTA için pazar araştırması başkan yardımcısı Steve Koenig, yeni gerçeği kabul ediyor. Diyerek şöyle devam etti: "Amerika'nın kapanması ve durmaksızın yaşam hakkında hiçbir anlatı sıkıntısı yok. Ve bu diğer sektörlerde doğru olsa da, şu anda sporumuz olmadığı için hala yiyecek yetiştiriyoruz ve hala teslimatlar var. Ekonomi hareket ediyor Jimmy Fallon bile evinden 'The Tonight Show' yapıyor. Hayat devam ediyor ve birçok yönden teknoloji bunun sebebi. ”

Koenig'e göre, son araştırmalar üye şirketlerin yaklaşık yarısının ölçülebilir bir bozulma ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor. COVID-19. Bu şirketlerin Mart ayı ortalarında odak noktası, çalışanlarının sağlık ve refahı idi ve uzaktan çalışma yeteneğini geliştirmekti. Aynı zamanda, en açıklayıcı yorumları, bilgisayar ekipmanlarındaki kesintinin kaynağıydı – Çin'deki fabrikalardaki kesintilerdi.

Veriler için Koenig, Çinli işçilerin tatilden gelen mevsimsel getiri oranlarına işaret ediyor. Basit bir ifadeyle, Ocak sonunda Çin'de tatiller sona erdiğinde, işçiler işe geri dönmediler. Mart sonu röportajımızdan Koenig% 75 getiri oranı görüyordu. Faktörleri yeniden başlatmak için birkaç gün ve ABD'ye konteyner göndermek için 30-40 gün göz önüne alındığında, bu, elektronik cihazların Nisan ayı sonunda veya Mayıs başında stoklara geri dönmesi gerektiği anlamına gelir.

Koenig'in yorumlarından bir zaman çizelgesi çıkarmak da mümkündür. Çin bir buçuk ay içinde kilitli olarak% 75 geri dönüşe gittiyse, diğer gelişmiş ülkeler de benzer bir zaman bekleyebilirdi – ancak Çin'in hastalığı içermek için aldığı önlemler farklı olabilir ve bazı insanlar veri.

Talep kaynaklı yeni yenilikler

Shapiro, birçok yönden Amerika'nın çalışmasını sağlayan teknoloji endüstrisine dikkat çekiyor. "Yirmi yıl önce, şu anda ne yapacağımı bilmiyorum" dedi. "Muhtemelen çok fazla telefon görüşmesi yapıyorum sanırım."

Shapiro, yakınlaştırma ve RingCentral, uzaktan çalışma devrimini mümkün kılıyor ve BT desteği taleplerinin yalnızca yakın vadede artmasını bekliyor.

"Ultraviyole ışık kullanarak her şeyi öldürmek için robot kullanan Germ Falcon adında bir girişim var. Noktaları kaçırmıyor, bu şekilde bırakayım." Shapiro, "Robotik şirketleri adım atıyor, insanların gitmek istemediği yerlere gidiyor. Kitle kaynak kullanımı açısından teknoloji endüstrisi bu verilerle bir şeyler yapabilir; Bu problemlerin yapay zeka ve algoritmalarla çözülmesini içeren bir siber yarışma gördüm. "

İyileşme açısından, Shapiro bunu daha çok zaman sınırlı bir olay, belki de bir durgunluk gibi görüyor. "Birkaç durgunluk yaşadım; bundan bir yıl sonra buna bakacağız ve nasıl hayatta kaldığımızı göreceğiz. Hayat bir noktada normale dönecek, tek soru ne zaman olacak. Olaylar geri gelecek."

Şahsen olayların geleceği

Son zamanlarda O'Reilly medyasının aksine, yüz yüze iş kolunu iptal etti, CTA henüz ışıkları söndürmek istemiyor. Liderler Haziran ayında iki gösteriyi iptal ederken, Ocak 2021'de Las Vegas'ta yapılması planlanan bir sonraki Tüketici Elektroniği Fuarı hala planlanıyor.

Bunun bir kısmı ilgili zaman dilimi olabilir; başka bir parça, cihazların fizikselliği olabilir. Yazılımın somut olmadığı durumlarda, tüketici cihazları dokunsaldır. İnsanlar cihazlara dokunmayı, deney yapmayı ve duymayı sever. Canlı bir akışı izlemek aynı şey değildir ve henüz kimse çevrimiçi bir expo floor deneyimini yeniden oluşturamıyor gibi görünüyor.

Bunu küçük bir alandaki çok sayıda insanla ve Koenig'in sanal etkinlikler hakkındaki yorumlarıyla dengeleyerek, geçen ay şahsen beklenen aşırılıklar ve tamamen sanal toplantılar arasında ortada bir gelecek görmeye başlıyoruz. zaman.

Shapiro, dünyayı şu anda böyle gördüğüne dikkat çekiyor. “Yapmak üzücü görünen bazı büyük kararlar aldık ve şimdiye kadar görünüyorlar,” diye gülüyor, “Bugün bu kararlar çok açık görünüyor.” Ekliyor: "Demek istediğimiz yer bu. Alışılmadık bir zaman. Eminim önümüzdeki altı ay içinde söylediğim şeylerin üçte biri ile yarısı saçma ve saçma."

En azından dürüst.

Ayrıca bakınız

ces-2020.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/01/06/d81bdd9c-466b-4013-8c76-a311e4f76e23/resize/770x/399360c66dc1889db675371c7cc1b1cc1b -2020.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*