Twitter, tüm çalışanların coronavirus salgını sırasında evden çalışmasını zorunlu kılıyor

Küresel tehdit arttıkça Twitter, COVID-19'un yayılmasını yavaşlatmak amacıyla çalışanların gereksinimlerini değiştiriyor.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Twitter şimdiye kadar koronavirüs pandemisine yanıtını artırıyor dünyadaki tüm çalışanların evden çalışması gerekir. 1 Mart'ta, kritik olmayan tüm iş seyahati ve etkinliklerini askıya almıştı. Ve 2 Mart'ta şirket sadece çalışanların uzaktan çalışmasını önermişti.

Çarşamba akşamı yayınlanan bir açıklamada şirket, "En büyük önceliğimiz Tweeps'imizin sağlığı ve güvenliği olmaya devam ediyor ve ayrıca toplumlarımızı, savunmasız olanları ve ön taraftaki sağlık hizmeti sağlayıcılarını destekleme sorumluluğumuz var. Bu baskıya devam etmek için, 2 Mart'ta verilen 'evden çalışmayı güçlü bir şekilde teşvik etmek' konusundaki önceki kılavuzumuzun ötesine geçiyoruz ve şimdi tüm çalışanlara küresel olarak evlerinden çalışmaları gerektiğini bildirdik. ama bunlar eşi benzeri görülmemiş zamanlar. "

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Twitter yüklenicilere, satıcılara ve saatlik işçilere, Twitter'ın evden çalışma rehberliği ve / veya bunlarla ilgili seyahat kısıtlamaları olduğu sürece sorumluluklarını evden yerine getiremeseler bile standart çalışma saatlerini karşılamak için işçilik masraflarını ödeyeceğini söyledi. atanan ofis yürürlüktedir.

Buna ek olarak, normal günlük bakımları COVID-19 nedeniyle kapanırsa maruz kalacakları masraflar için ebeveynlere geri ödeme yapacaktır. Ve saatlik çalışanlar da dahil olmak üzere tüm çalışanlara, masa, masa sandalye ve ergonomik koltuk minderleri için masrafları ödeyerek ev ofislerini kurmalarında yardımcı olacak ve şirket, çalışanların evden çalışırken çevrimiçi ücretlerini harcamalarına izin veriyor.

Microsoft, Apple, Google benzer önlemler alan teknoloji şirketleri arasında

Microsoft Corp. gibi diğer büyük teknoloji şirketleri, uzaktan iş şirket tarafından zorunlu kılınırken, saatlik işçilere yerinde işlerini yapamayacakları ödeme yapmak için benzer adımlar atıyorlar.

Birçok şirket çalışanlara evden çalışma seçeneği de sunuyor, özellikle de en zorlu isabet alanlarındaki şirketlere. Google, Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki tüm çalışanlardan evden çalışmalarını istedi. Apple, Amazon, Cisco, IBM, Facebook ve Microsoft da çalışanları evden çalışmaya teşvik ettiler, ancak şirket çapında olması gerekmez.

Coronavirus spurs iptal ve kapanışları

Twitter'ın duyurusu en son şok edici duyurulardan biri büyüyen koronavirüs krizinin ortasında. NBA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir oyuncu COVID-19 için pozitif test ettikten sonra sezonunu askıya aldığını ve ABD çevresindeki kolejlerin sadece çevrimiçi derslere dönüştürüldüğünü veya tamamen kapatıldığını duyurdu. Yüzlerce konferans ve etkinlik de iptal edildi, ertelendi veya çevrimiçi etkinliklere dönüştürüldü, böylece insanlar büyük gruplar halinde toplanmayı önleyebilir ve koronavirüsün yayılmasını yavaşlatabilir.

Oldu 118.000'den fazla COVID-19 vakası ve 4.000'den fazla insan öldü. Dan daha fazla var ABD'de 1.000 vaka ve 32 ölüm.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/02/69f0323a-cc0d-4959-94e2-6490fc680285/resize/770x/ba73bf533d3d54d4bdd24ee06c784051/twitter-build.ing" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Twitter, çalışanların evden çalışmalarını zorunlu kılmıştır.

"data-credit =" Resim: Justin Sullivan / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Twitter'ın Üç Aylık Güçlü Kazanç Duyurması Bekleniyor "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/02/69f0323a-cc0d-4959-94e2-6490fc680285/resize/770x/ba73bf533d3d54d4bdd24040651 /twitter-building.jpg

Twitter, çalışanların evden çalışmalarını zorunlu kılmıştır.

Resim: Justin Sullivan / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*