Ubuntu Pro, Google Cloud için piyasaya sürüldü

Ubuntu'nun premium sürümü, 10 yıl garantili hata yamalarına ve güncellemelere sahip güvenli bir DevOps ortamı arayan Google Cloud kullanıcıları için artık mevcut.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/14/cce084bd-3a98-4c88-b439-4d8dd29cd1af/resize/770x/2ddab92a51acf56ece452e359d129082/ubuntu-pro-google -cloud.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Google">ubuntu-pro-google-cloud.jpg

Resim: Google

Canonical'in Ubuntu Pro'su, başka bir bulut tabanlı hizmette ilk kez sahneye çıkıyor. Pazartesi günü, Canonical ve Google, tüm Google Cloud kullanıcıları için Ubuntu Pro'nun kullanılabilirliği. Kuruluşlardaki geliştiriciler ve yöneticiler için tasarlanmış premium bir Ubuntu sürümü olan Ubuntu Pro, anında güvenlik düzeltme eki, 10 yıllık destek ve düzenlenmiş uygulamalar ve iş yükleri için uyumluluk ile güvenli bir DevOps ortamı sunar.

GÖRMEK: Linux sunucularında veri yedeklemeleri oluşturmaya yönelik araçlar ve ipuçları (TechRepublic Premium)

Özel rapor

DevOps devrimini sürmek

Bu özel rapordaki tüm makaleleri tek bir PDF olarak indirebilirsiniz (ücretsiz kayıt gereklidir).

Canonical, 2014'ten beri Google Cloud için Ubuntu'yu sunuyor. Ancak Ubuntu'nun profesyonel sürümü, diğer iki büyük bulut sağlayıcısında da mevcuttu: Amazon Web Hizmetleri ve Microsoft Azure. Vasıtasıyla Ubuntu Profesyoneli, bulut kullanıcıları, bulut benimsemelerini ve geliştirmelerini sağlamak için daha güvenli, sağlamlaştırılmış ve uygun maliyetli bir ortam elde eder.

Google Cloud'da Bilgi İşlem Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü June Yang, bir basın açıklamasında, "Kurumsal müşteriler, temel iş açısından kritik ve müşteriye yönelik uygulamalarını çalıştırmak için Google Cloud'u giderek daha fazla benimsiyor" dedi. "Ubuntu Pro'nun Google Cloud'da kullanılabilirliği, kurumsal müşterilerimize görev açısından kritik iş yükleri için ihtiyaç duydukları ek güvenlik ve uyumluluk hizmetlerini sunacak."

Google Cloud aracılığıyla Ubuntu Pro, standart Ubuntu özelliklerini ve bileşenlerini sağlamanın ötesinde, kurumsal müşteriler için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ek değerli hizmetler sunar:

  • Node.js, MongoDB, Redis ve Apache Kafka dahil olmak üzere 30.000'den fazla paketi kapsayan Ubuntu'nun geniş deposunda yüksek ve kritik Ortak Güvenlik Açıkları ve Etkilenmelerin (CVE'ler) yamalanması.
  • Canlı çekirdek yaması sanal makine örneklerine daha sıkı güvenlik ve daha fazla çalışma süresi sağlamak için.
  • bir 10 yıllık taahhüt bakım ve güvenlik yamaları için uzun vadeli destek ile. Bu zaman dilimi, Ubuntu Pro 18.04 LTS ve üstü için geçerlidir; Ubuntu Pro 16.04 LTS için bakım süresi sekiz yıldır.
  • FedRAMP, HIPAA, PCI, GDPR ve ISO gibi uyumluluk düzenlemeleri kapsamındaki işletim ortamlarını desteklemek için sertifikalı bileşenler.
  • Sertifikalı FIPS 140-2 bileşenleri, Güvenlik Komuta Merkezi için bir güvenlik panosu ve Yönetilen Uygulamalar gibi 2020'nin ikinci yarısı için planlanan çeşitli özellikler.

Gojek teknoloji şirketinde CI/CD ve FinOps mühendislik müdürü Kartik Gupta "Ubuntu 16.04 LTS iş yüklerimizi kapsamlı bir şekilde test etmek ve Ubuntu 20.04 LTS'ye geçirmek için daha fazla zamana ihtiyacımız vardı, bu da Ubuntu 16.04 LTS için standart bakım zaman çizelgelerinin ötesine geçmek anlamına geliyor" , bir basın açıklamasında söyledi. "Google Cloud'da Ubuntu Pro ile artık bunu erteleyebiliriz ve 16.04 iş yüklerimizi Ubuntu Pro'ya taşırken, onun canlı çekirdek yamasından ve temel açık kaynak bileşenlerimiz için geliştirilmiş güvenlik kapsamından yararlanıyoruz."

Google Cloud müşterileri, Ubuntu Pro'yu doğrudan GCP Konsolu veya Google Cloud Marketplace aracılığıyla satın alabilir. Toplam maliyet, premium Ubuntu Pro görüntülerini çalıştırmanın lisans ücretini ve sanal makineyi çalıştırmanın normal masrafını içerir.

genel lisans gideri saat başına GB başına RAM maliyeti ile saat başına sanal CPU maliyetinin birleşimidir. Google'a göre Ubuntu Pro'yu çalıştırmak, ortalama bilgi işlem maliyetinizin %3 ila %4,5'i kadar olacaktır; bu, ne kadar fazla bilgi işlem kaynağı tüketirseniz, Ubuntu Pro için ödeyeceğiniz yüzde o kadar küçük demektir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*