Uç bilgi işlem yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmak için silolar halinde verileri bir araya getirin

Yönetimi planınızı satın almaya ikna etmek kolay değildir, ancak potansiyel bir kâr artışı fikirlerini değiştirebilir.

Resim: metamorworks, Getty Images / iStockphoto

uç bilgi işlem pazarı 2024 yılına kadar 2.8 milyar $ 'dan 9 milyar $' a çıkması bekleniyor. Ancak, en iyi iş faydası için son teknolojiden yararlanma ve üst düzey yönetimin değerine ikna edici yönetici yönetimi hala devam eden çalışmalar.

Bulut tabanlı bir veri yönetimi platformu olan Splunk'ta inovasyon ve dijital ekosistemlerden sorumlu kıdemli direktör Larry Wilson, “En yeni teknolojileri uygulamaya çalışan BT ekipleri için en önemli sorunlardan biri, liderliğin katılımının olmamasıdır” dedi. “Pek çok girişim yüksek hedeflerle başlatılıyor, ardından günlük operasyonel baskı altında kapatılıyor.”

GÖRMEK: 5G: Edge computing için anlamı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Wilson, bu sıkıntılı noktayı aşmanın bir yolunun, silo haline getirilmiş verileri bir araya getirmekten sürekli olarak beslenebilecek ivme üreten bir plan oluşturmak olduğuna inandığını söyledi.

Silo kırma, üst yönetimin ilgili olduğu bir şeydir. Çoğu zaman, yüksek seviyeli sorular cevapsız kaldı çünkü veriler parçalanmıştı ve bir durumun bütünsel bir resmini oluşturmak imkansızdı.

COVID-19 krizi neredeyse her bakımdan bir felaket olsa da, çalışanlar uzaktan çalışırken siloları yıkmak için tesadüfi bir fırsat yarattı. Wilson, “Uzaktan çalışma bizim yeni gerçekliğimiz haline geldiğinde, liderler, silo yatırımlarından elde edilen verilerin daha bilinçli içgörüler üretebileceğini fark etmek zorunda kaldılar” dedi. “Bu, salgın sırasında sektörlerdeki ticari operasyonların sorunsuz çalışmasını sağladı ve COVID sonrası operasyonlar için iyi bir yol oluşturdu.”

Bu önemli. Ama için dijital dönüşüm İşletme genelinde ilerlemek için, yönetim, dijital dönüşümün sağlayacağı ticari faydaları net bir şekilde anlayan stratejiyi benimsemelidir. Bunu kolaylaştırmak için, BT'nin sistem entegratörleri, konu uzmanları ve diğerleriyle ekip çalışması gerekir, böylece projeler ilerlemeye devam edebilir ve yönetim desteğini sürdürebilir.

Wilson, “Uzmanlara ihtiyaç duyuluyor çünkü kuruluşunuzun başarısını hızlandıracaklar ve en yüksek performansa ulaşmak için yeni teknolojileri optimize etmenizi sağlayacaklar” dedi. Ayrıca, yatırımın finansal ve operasyonel getirilerini görmenin kolay olduğu projeleri seçin.

GÖRMEK: AI sadece bir peri masalı mı? Bu başarılı kullanım örneklerinde değil (TechRepublic)

“Örneğin, kesinti süresinin azaltılmasının büyük bir etkisi olabilir o zamandan beri kârlı kesinti, dakikada 22.000 $ 'a varan kayıplara neden olabilir. Ayrıca, her kuruluşun önemli bir maliyet bileşeni bakım ve destektir, “dedi Wilson ve ekliyor:” Özellikle üretimi sürdürmek için kritik olan tüm varlıklar için ihtiyaç duyulan planlanmamış destek olan en pahalı bakım ve desteği azaltmak istiyorsunuz. operasyonlar. Sistemlerden alınan makine verileri, varlık performansını izlemek, performans sorunlarını teşhis etmek ve nihayetinde bakımın ne zaman yapılması gerektiğini tahmin etmek için kullanılabilir. Varlıktan alınan verileri iş emri raporları, ağ sistemi performansı ve ısıyı, titreşimleri, hızları ve diğer veri kaynaklarını ölçen performans sensörleriyle ilişkilendirmek, varlık yaşam döngüsünün siber ve fiziksel işletim resmini oluşturabilir. “

GÖRMEK: 2021 için 5 uç bilgi işlem tahmini (TechRepublic)

Yani, bir üretim müdürü veya destek görevlisiyseniz, neler olup bittiğinin hemen bir resmini elde edersiniz. Ek olarak, BT, bu bilgileri “silolardan arındırarak” ve amortisman çizelgelerinin amaçları doğrultusunda varlık yaşam döngülerini değerlendirmek için finansmana göndererek yararlanmaya çalışabilir; gerekirse fabrikada iş akışının yeniden tasarlanması amacıyla mühendislik yapmak; ve arıza süresine yatkın olan varlıkların yerini alacak yeni ekipmanlara bakmak için satın alma.

Wilson, “Uç kaynaklardan yararlandığınızda, BT kapasitesinin ve varlık görünürlüğünün doğal uzantısı olan alanları aramak istersiniz,” dedi. “Ayrıca işle ilgili sorunları çözmek için proaktif bir yaklaşım benimsemek istiyorsunuz. Her şeyden önce görünürlük istiyorsunuz. Bu teknoloji olmadan, veri gönderen binlerce cihazınız var ve sorunu bulmanız çok zaman alabilir.”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*