Üniversite öğrencilerinin% 53'ü mezun olduktan sonra mevcut işlerinden ayrılmayı planlıyor

İşverenlerin değerli çalışanlarla devam etmesi gerekecek ve mevcut çalışanların birçoğu bir derece aldıktan sonra yeni iş bulmayı planlıyor.

Teknoloji küresel sorunları nasıl çözebilir?
Dünya Ekonomik Forumu'ndaki bir yönetmen AI ve drone gibi teknolojilerin sağlık, eğitim ve lojistik ile ilgili küresel sorunlara nasıl çözüm olabileceğini tartışıyor.
http://www.techrepublic.com/

İşverenlerin ve çalışanların şu anki dünya çapında salgın sırasında endişelenecekleri çok şey var. Patronların endişesi ekonomi, pazar ve bunların iş üzerindeki belirli etkileri etrafında toplanabilir. Çalışanlarını ne kadar süre çalıştırabileceklerini merak ederken, bu çalışanlar ne kadar süre iş yapacakları konusunda endişeli.

Şimdi, iş arama ve uzman ağından bir anket Bu yılın başlarında yapılan bir başka endişe kaynağı ortaya çıkıyor: üniversite öğrencilerinin% 53'ü mezun olduktan sonra mevcut işlerini bırakmayı planlıyor. Katılımcılar hem derece- (% 34.7) hem de dereceye devam eden tam zamanlı (% 65) çalışanlardı.

İşi gerektirdiği için öğrenci olan bazı anketler varken (% 4.6), profesyonellerin çoğu en popüler eğitim programını sürdürüyor – lisans derecesi (% 47.5).

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

İster kendi ülkelerine dönmeyi, ister özgeçmişlerine daha uygun bir pozisyon aramayı veya derece ile ilgili bir iş bulmayı planlıyorlarsa, mevcut durumlarını terk etmek anlamına gelecektir.

Ve sorun iki katına çıkıyor: İşveren bir yedek bulmaktan üzüntü duyuyor kimin eğitilmesi gerekebilirve son aşama rekabetçi iş piyasasına ve tüm doğal zorluklara girecektir.

Ancak, The Ladders anketine göre, bir lisans derecesi programını tamamlayanlar, mezun olduktan sonra 85.000 dolar kazanmak istiyorlar, bu da onları medyan hane gelirinin çok üstünde tutuyor. Gerçekte, dört yıllık lisans sahibi için ulusal ortalama 65.000 $ 'dır (ülkenin ortalama hanehalkı gelirinin hemen üzerinde).

Yeni mezunların çoğu ileri bir dereceye gitmeye karar verir. Ekonomik hareketlilik profesyonel arayışlara ilham verir ve lisans derecesi ile başlar ve bazıları için henüz yeterli değildir. Ve büyük motivasyon, şaşırtıcı bir şekilde paradır (% 62.8).

Eğitime devam etmek için ikinci en büyük motivasyon, kariyer gelişimi (% 50.1) içindir.

Çalışanları okula geri gönderen diğer faktörler şunlardır:

 • Daha önce başlayan bir dereceyi bitirmek için,% 26.6

 • Mevcut işten memnun değil,% 25.6

 • Geçerli alanı bir başkası için bırakmak,% 22.9

 • Mevcut alandaki eğilimleri / gelişmeleri takip etmek için% 17,2

 • Mevcut konum için gerekli,% 13.5

 • Eğlence / Boş Zaman, 10.7%

 • İstenen alanda iş bulunamadı,% 10.5

 • Diğer,% 2.6

 • Emin değil,% 1.6

Bir yüksek lisans derecesi almaya karar verenler yaklaşık 53.000 $ kazanırlar, ancak bir yüksek lisans ile silahlı olanlar, 97.000 $ kazanmayı beklerler. Yine de, yüksek lisans derecesi olanlar için ulusal ortalama, öngörülen maaştan 15.000 $ daha azdır.

İstenen dereceye göre diploma tamamlandıktan sonra mevcut işverenlerini terk etmeyi planlayanların yüzdesel dağılımı (ve bu bir lise derecesi ile başlayan ve bir derece takip ederken istihdam edilenleri yansıtır):

 • Ön lisans,% 57

 • Lisans derecesi 59.4%

 • Yüksek lisans 39.8%

Eğitim masrafları için işverenlerinden mali yardım alan çalışanların yaklaşık üçte biri, diplomalarını tamamladıklarında şirketi terk edeceklerini söyledi.

Önlisans programını tamamlayan profesyoneller, AA olanların şu anki ulusal ortalaması olan 45.000 $ kazanmayı bekleyebilirler, ancak çalışırken iki yıllık AA'nın peşinde koşanlar 29.000 $ kazanıyordu (ancak yukarıda belirtilen gerçeklere rağmen 57.000 $ kazanması bekleniyor) 45.000 $ ulusal ortalama).

Bir motivasyon unsuru olarak para ile, mevcut pozisyonlarını "daha iyi / farklı bir şey" için bırakmayı planlayan çalışanlar, mevcut pozisyonlarından ayrılmadan önce gerçekçi olanları gözden geçirmelidir ve ayrıca işverenin yaptıkları finansal katkıyı (% 39) dikkate almalıdır. Eğitim.

Öğrenci işçileriyle uğraşmak zorunda kalan, işi atlayan ya da okul ödevlerini bitirmek için erken ayrılan (% 54.4) ya da% 73'ü saat boyunca okul ödevlerinde çalıştığında başka bir yol arayan işvereni de düşünün, veya çalışma programlarını kurs çalışmasına uyacak şekilde değiştiren% 77.2.

The Ladders'ın kurucusu ve CEO'su Marc Cenedella, "Ciro herhangi bir şirkette kaçınılmaz, ancak işverenlerin en iyi yetenekleri elinde tutmaları için çalışanların neden ayrıldıklarını anlamaları gerekiyor." Dedi. "İnsanların ileri derece aramalarının 1 numaralı nedeni daha fazla para içindi ve% 50'den fazlası endüstrilerinde ilerlemek isterken, dörtte birinden daha azı endüstrileri değiştirmek istedi."

Cenedella şunları ekledi: "Bu bize işverenlerin ve çalışanların, hangi derece arayan çalışanların gerçekten bekledikleri ve mevcut işverenlerinde kendileri için ne gibi fırsatlar olabileceği konusunda daha fazla iletişim kurmaları gerektiğini söylüyor. Derece arayan çalışanların mevcut işverenleriyle yeni derecelerini kullanmaya başlarken daha fazla para kazanıyor, ancak bu konuşmalar gerçekleşmeyebilir. İşverenler ve çalışanlar, yeni fırsatlar bulma arzusunun altında yatan çalışanlar hakkında daha iletişim kurarsa, herkesin baş ağrısını kurtarabilir. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/a6d265dd-cb2f-4fc9-9d0a-f3ca88f96b6a/resize/770x/7b709d8269e983c81155f95728dee0f" hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">"veri-orijinal =" sayfasından çıkmak https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/a6d265dd-cb2f-4fc9-9d0a-f3ca88f96b6a/resize/770x/7b709d8269e983c81155f95728dee0f/d/

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*