Uygulama çözümleri geliştiricilerin öğrenmesi gereken 5 programlama dili

Bu programlama dilleri, uygulama çözümleri geliştiricilerinin, çözümler oluştururken ihtiyaç duydukları her boyuttaki müşteriye destek sağlamasına yardımcı olacaktır.

Resim: iStock / scyther5

Okunması gereken geliştirici içeriği

Temelde uygulama çözümleri geliştiricisi (ASD) ile aynı olduğu için neden yazılım geliştiricilere odaklanın diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu kampa aitseniz, ille de yanılıyorsunuz, ama tamamen haklı da değilsiniz.

Her ikisi de esasen belirli bir işlevi veya hizmeti güçlendirmek için kullanılan kodu geliştirir. İster bağımsız bir uygulama isterse bulutta barındırılan web tabanlı olsun, bu, her iki rolün de özünü oluşturan temel bir görevdir. Bununla birlikte, bir ASD genellikle kendisini müşteriyle çok daha derin bir şekilde gömülü bulur ve çoğu zaman endişeleri değerlendirmek ve sorunu çözmek için en iyi çözümü sağlamak için birden fazla ekiple çalışmak için müşteriyle buluşmada etkili olur.

Bir müşterinin sorununa liderlik eden bir proje yöneticisine benzer. ASD'ler doğrudan müşteriyle çalışır ve müşteri ile nihayetinde müşterinin sorununun çözülmesine dahil olan diğer kişiler için bir aracı olarak hizmet eder, böylece müşterinin sorunun her yönünü ilgili taraflarla birlikte ele alması gerekmez. ASD'ler, tüm parçaların düzgün bir şekilde bir araya geldiğinden emin olmak için tüm paydaşlar için merkezi bir iletişim noktası görevi görür.

Aşağıdaki programlama dilleri, uygulama çözümü geliştiricilerinin tüm platformlardan yararlanmayı ve uyumluluğu en üst düzeye çıkarmayı bilmesi için en iyi dilleri temsil ettikleri için seçilmiştir.

GÖRMEK: Kullanıcı yönetimi için Linux komutları (TechRepublic Premium)

Java

Java kendi kendine yeten bir sistemdir, yani bu dille tasarlanan çözümler, hangi ekipman üzerinde çalıştıklarına bakılmaksızın aynı şekilde çalışacaktır. Bu benzersiz deneyim, kendinizi (veya müşterilerinizi) bağımlılıkların karmaşıklığıyla veya yalnızca bazı cihazlarda çalışıp diğerlerinde çalışmadığını görmek için bir çözüm oluşturmanın garip senaryolarıyla ilgilenmenizi gerektirmeyerek çözüm ortamına iyi bir şekilde borçludur. temel donanımdaki farklılıklar nedeniyle.

GÖRMEK: Web geliştiricilerinin öğrenmesi gereken en iyi 5 programlama dili (TechRepublic)

JavaScript

Pek çok güçlü, ancak esnek uygulama ve hizmet, ürüne erişen hemen hemen her cihazdan olağanüstü uyumlu bir deneyim sunmak ve bunun dışında neredeyse hiç bağımlılık olmadan sürdürmek için daha küçük bir kod tabanı sunmak için JavaScript, özellikle web tabanlı olanlar üzerine inşa edilmiştir. tüm işlemler arka uçta sunucuların kendileri tarafından yapıldığından bir tarayıcı.

GÖRMEK: Bulut mühendislerinin öğrenmesi gereken 5 programlama dili (TechRepublic)

C ++

C dil paketi bir nedenden ötürü düşük seviyeli olarak kabul edilir. Geliştirilmesi daha karmaşık bir dil olmasına karşılık, ondan türetilen çözümlerin, üzerinde çalıştığı sistemler ve cihazlardaki kaynaklara daha fazla erişim sayesinde daha iyi performans gösterdiği bilinmektedir. Kaynak yönetimiyle ilgili manzarayı cihazların kendisine kaydırırken, bazı özelleştirilmiş çözümler, sağlam bilgi setlerini işlemek için veri hatlarına daha fazla erişim gerektirir.

GÖRMEK: Veritabanı yöneticilerinin öğrenmesi gereken 5 programlama dili (TechRepublic)

Python

Python Bu makale dizisinin ilk beşinde tutarlı bir dil olmuştur ve son birkaç yılda popülerlikten faydaya kadar birçok programlama dili listesinin ilk beşi arasında olmuştur. Bu dil, olgun bir kod tabanı, işlevselliği genişletmek için kapsamlı modüller ve barındırılan araçlar aracılığıyla veya yerel olarak sistemler üzerinde kod çalıştırmak için yerel destek içerir. Python, diğer nedenlerin yanı sıra, kendiliğinden ortaya çıkan herhangi bir sorunu çözmek için iyi çalışma ve çalışma yeteneği nedeniyle genellikle ASD'lerin favorisidir.

GÖRMEK: Python dünyayı yiyor: Bir geliştiricinin yan projesi nasıl gezegendeki en sıcak programlama dili oldu? (TechRepublic)

CRM

Bana CRM'lerin veya müşteri ilişkileri yöneticisi paketlerinin programlama dili değil, yazılım olduğunu söyleyen mesajlar almadan önce, ayrımın farkındayım. Neden bu listeye dahil ettim? Uygulama çözümleri geliştiricileri, işle ilgili bir dizi hizmet sağladığından, bunların arasında en önemlisi müşteri ilişkilerini yönetir. Bu müşteriler, ele alınması gereken bir sorunu olan müşteri, belirli bir beceriye sahip bir yazılım geliştiricisi veya bir DevOps Ne kadar büyük veya küçük olursa olsun uygulama tasarım projelerini destekleyen ekip, bir CRM, bir marangozun doğru aracı kullanmak için organize bir araç kitini tutması gibi, ASD'ye yardımcı olmak için tüm bu ilişkileri veritabanı teknolojileri aracılığıyla birbirine bağlı tutan veri odaklı bir çözümdür. iş için.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*