Uzak çalışanları yönetmek ve uzaktan çalışmak için en iyi ipuçları

Uzaktan çalışma yeni bir norm haline geldikçe, uzaktan çalışma ve yöneticilerin yeni ortamlara, işbirliği araçlarına ve güvenlik risklerine alışmaları gerekir.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/09/17/6704083a-6fcc-4d1b-9b42-31b000fc479b/resize/770x/756e0b27c01c121b1d3d402edc19e884jis80. hedef = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: m-imagephotography, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-1034837180.jpg

Görüntü: m-imagephotography, Getty Images / iStockphoto

Uzaktan çalışmak BT'de uzun zamandır bir trend olmuştur, ancak şimdi COVID-19'un yayılması sayesinde bazı BT işgücü için bir gerçeklik haline gelmektedir. Bazı çalışanlar uzaktan çalışma fırsatı için sevinebilirken, diğerleri tele-çalışmayı korkuyla izleyebilir.

Bir ev işyeri için hangi işbirliği araçları, ekipmanları ve yazılımları gereklidir? Uzaktan çalışanlar günlük görevlerini nasıl organize etmelidir? Bazı uzak ekip üyeleri, sağlam geniş bantlı alanlarda olmadığı için dezavantajlı olacaklar mı? Video konferans toplantılarına ev sahipliği yapmanın en iyi yolu nedir? Facebook, Instagram ve Twitter gibi dikkat dağıtıcı unsurları nasıl kaldırıyorsunuz? Uzak bir işgücünü yönetmenin en iyi yolu nedir?

Uzaktan çalışma yeni bir norm haline geldikçe, uzaktan çalışma ve yöneticilerin yeni ortamlara, işbirliği araçlarına ve güvenlik risklerine alışmaları gerekir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu (TechRepublic Premium)

Uzaktan erişim oluşturun

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Başarılı uzak ekip üyelerinin verimli olabilmeleri için doğru araçlara ve bağlantılara ihtiyaçları vardır. Bu, sanal ekiplere, genellikle bir internet sağlayıcısı ve sanal özel ağ (VPN) aracılığıyla, işletme içindeki BT kaynaklarına ve internetin kendisine güvenli erişim sağlamak anlamına gelir; bu da uzak çalışanın kuruluş içindeki ve İnternet veya diğer ağlardaki başka yerlere BT kaynaklarına erişme.

Ayrıca, yöneticiler uzak ekip üyelerinin evde yeterli çevrimiçi erişime sahip olduklarını varsayamazlar. Uzak çalışanları yönetirken, ekip üyelerine internet erişilebilirlikleri hakkında araştırma yapmak ve mobil etkin noktalara ve ilgili veri planlarına yatırım yapmaya hazır olmak önemlidir. Bu aynı zamanda evde internet erişim planları veya mevcut erişime yükseltmeler yapmak için öğrencilerin sağlanması anlamına gelebilir, bu da özellikle kırsal alanlarda yaşayan uzak çalışanlar için önemli olabilir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu (TechRepublic Premium)

Video konferans uzmanı olun

Zoom, Skype veya Google Meet – sanal toplantılar yüz yüze görüşmenin yerini aldı. Teknoloji sayesinde, iletişim hatlarını açık tutmak uzak bir ekip için sorun olmamalı. Ancak, video konferans yazılımı kullanan birkaç milyon yeni kullanıcıyla, arızalar ve yavaşlama beklenmelidir.

Bunu önlemek için, sanal toplantı başlamadan önce video konferans yazılımını test ettiğinizden emin olun. Kameranızı, bilgisayarınızı, mikrofonunuzu ve internet bağlantınızı kontrol edin. Ayrıca, otomatik uyarılar gibi CPU ağırlıklı arka plan uygulamalarını kapatmayı da unutmayın.

Uzak bir konferans başladığında net değilsiniz. Herhangi bir sanal işbirliğine katılanlar, arabellekleme, gecikmeler ve konuşmacı netliği konuları göz önüne alındığında, daha fazla kritik olmayan birbirleri üzerine konuşacaklarından "ev kuralları" oluşturmak önemlidir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu (TechRepublic Premium)

Güvenlik riskleri konusunda dikkatli olun

Güvenilir bir ofis ortamından uzaktan çalışmaya geçmek güvenlik riskleri oluşturabilir. Siber suçlular, haberlerde yer alan konuları kullanma eğilimindedir ve bu da coronavirüsü sömürü için olgun bir alan haline getirir. Saldırganlar, virüs hakkında endişe duyan kişilerden yararlanmak için kimlik avı e-postalarını, fidye yazılımlarını ve kötü amaçlı yazılımları bir koronavirüs kancasıyla dağıtıyor. Uzak çalışanların uyanık kalması gerekir. Bir çalışan aynı zamanda iş ve boş zaman aktivitelerini aynı cihazda karıştırmamalı ve COVID-19'a atıfta bulunan e-postalara özellikle dikkat etmelidir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu (TechRepublic Premium)

Takım morali oluştur

Uzak çalışanları yönetirken, moralinizi yüksek tutmak önemlidir. Uzak iş gücünüzün sağlığı hiç bu kadar riskli olmamıştı. Şimdi sağlık programlarınızı tekrar ziyaret etme ve çalışanlarınızın sağlığını korumak için hangi ek önlemlerin alınabileceğini belirleme zamanı. Henüz bir uzaktan çalışma politikasını veya uzaktan çalışma politikasını güncellemek için de iyi bir zamandır.

Ekip üyelerinin nasıl bir performans gösterdiğini görmek için iş arkadaşlarınızla haftalık sanal ekip toplantısı ayarlayın. Çalışanların daha fazla katılımını sağlamak için, ekip üyelerinin en sevdikleri içecekleri ve atıştırmalıkları alıp komik ya da heyecan verici bir şey paylaşmaya hazır oldukları sanal bir kahve toplantısı planlamayı düşünün.

TechRepublic Premium, teknoloji profesyonellerinin e-kitaptaki uzaktan çalışmaya geçişine yardımcı olacak en iyi ipuçlarını derledi: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu. İster evden ister uzaktan çalışın, ister uzak ekipleri yönetin, bu e-kitapta üretkenlik, zaman yönetimi, araçlar, görevler ve donanım, moral, güvenlik, video konferans, işbirliği, yönetimi ve çok daha fazlası.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve uzaktan çalışanlar için 250'den fazla ipucu (TechRepublic Premium)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*