Uzaktan çalışanların yöneticilerinin kontrol etmesi gereken verimlilik araçları

Evden çalışan çok sayıda insanla, işverenler verimliliği izlemek için çeşitli araçlar, platformlar ve metrikler kullanıyor. Hangi verimlilik araçlarının kullanılacağına nasıl karar vereceğinize dair ipuçları alın.

Milyonlarca insan şu anda evden çalıştığı için COVID-19, verimliliği ölçmek zor olabilir. Neyse ki, yöneticilerin çalışanların odaklanmış ve üretken kalmasını sağlamak için kullanabileceği çok sayıda araç ve platform vardır.

Columbus ve Revolution Group Teknik Hizmetler uygulama direktörü Brian Shea, bu araçların birçoğu yıllardır projeler ve zaman gibi şeyleri izlemek için kuruluşlar tarafından kullanıldığından, bunları uzak bir işgücüne genişletmek pek de zor bir iş değil. , Küçük ve orta ölçekli işletmeler için OH tabanlı yönetilen hizmetler, danışmanlık ve sistem entegrasyonu sağlayıcısıdır.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Değişen en büyük şey şu anda araçları daha sık kullanıyoruz."

Haftalık personel toplantıları yerine, yöneticiler bu toplantıları günlük olarak Microsoft Ekiplerişirketlerin bağlantıda kalmak ve projeleri hareket ettirmek için kullandıkları işbirliği platformlarından biri. Gevşek ekip işbirliği için bir diğer popüler seçenektir.

Revolution bir Salesforce entegratörü olduğu için şirket, normalde bir satış kurşun izleme ve yönetim platformuyla ilişkili olmayan, destek masası biletleme, izleme, yükseltme ve çözümleme gibi bir dizi etkinliği yönetmek için bu platformdan benzersiz bir şekilde yararlanıyor; proje yönetimi ve takibi; ve hizmet seviyesi anlaşmalarına göre mühendislik saatlerini ve bilet çözümünü izleme. İşletmenin üretim tarafındaki projeleri takip etmek için Smartsheet çünkü üretime özgü işlevselliği vardır.

Ancak bu sadece müşterinin yüz yüze kaldığı personelin ön cephesi değil – Devrim aynı zamanda şirketin liderliğinin verimliliğini Çekiş Araçları.

Shea, "Bu gerçekten, yolda kaldığımızdan emin olmak ve genel şirket verimliliğini ölçmek için sizi yüksek seviyeye çıkarıyor." Dedi.

1.200 çalışanı uzaktan çalışan DevOps yaşam döngüsü platformu sağlayıcısı GitLabs'ın uzaktan başkanı Darren Murph, piyasada çok fazla araç olduğu için hangi araçların kullanılacağına ve hangi metriklerin izleneceğine karar vermek her çalışanın rolüne bağlı olacak. Verimliliği ölçmek için şirket, yeni kod veya kodda yapılan değişiklik taleplerinin kaçının tamamlandığına karşı yapılan birleştirme isteklerini izler.

Nihayetinde, günümüzde evden çalışan insanların çoğunluğunu oluşturan bilgi çalışanları için sadece birkaç denenmiş ve gerçek verimlilik ölçüsü vardır.

Birincisi, örneğin, çalışanlar ağda oturum açıp oturumlarını kapattıklarında izleyerek veya BambooHR, BuddyPunch, HiveDesk veya TSheets gibi zaman izleme yazılımlarını kullanarak kolayca ölçülebilen zamandır. Ancak, bir blog Remote.co tarafından yayınlandı, bugün birçok kuruluşun tercih ettiği ölçü değildir. Daha fazla ilgilendikleri şey çıktı ve müşteri memnuniyetidir.

Murph, "Ofisten uzaklaştıkça, zaman en iyi verimlilik ölçüsü olmayacak." Dedi. "Ne kadar süre (çalışanların) bir koltukta oturduğu, şirketi hedeflerine doğru hareket ettirmek anlamına gelmez."

Çıktı nispeten basittir ve Notion, Jira veya elektronik tablolar gibi popüler proje yönetimi araçları kullanılarak izlenebilir.

GÖRMEK: Her kullanıcının ustalaşması gereken 52 Excel ipucu (TechRepublic)

Uzaktan çalışan bir iş sitesi ve danışmanlık şirketi olan FlexJobs'un kariyer geliştirme müdürü ve koçu Brie Weiler Reynolds, "Uzak şirketleri en sık kullandığımız firmalar Basecamp, Pivotal Tracker ve Trello'dur." Dedi. (Remote.co, Flexjobs'a aittir.) Ayrıca, birçok uzak şirketin, herkesin aynı sayfada kalmasını ve projelerde ilerleme kaydetmesini sağlamak için, elektronik tabloları kullanan basit bile olsa kendi şirket içi sistemlerini oluşturduğunu görüyoruz. "

Memnuniyet kısa vadede biraz daha ezoterik ve ölçülmesi zordur, ancak net destekçi puanı (NPS) gibi ölçüm metrikleri, çalışanın yerinde veya uzaktan çalışıp çalışmadığıyla aynı şekilde çalışır.

Bir etik danışmanlığı olan Virtue Consultants'ın profesyonel bir etikisti ve kurucusu Reid Blackman, hangi araçları kullanırsanız kullanın, çalışanlara makine gibi davranmamanız önemlidir.

Diyerek şöyle devam etti: "Örneğin, çalışanların okulların ve günlük kartların kapalı olduğu bir ortamda nelerin uğraşmak zorunda olduğu ve ebeveynlerin üretken olmaya çalışırken aynı zamanda çocuklara bakması gerektiği konusunda gerçekleri göz ardı ediyor." Dedi. "Şirketler şimdi çalışan deneyimlerine para yatırmak istiyorlarsa, doğru KPI'lara çarpmazlarsa gözlerinin önünde sallanan bir çubuktan değil, onlara yardım etmek isteyen bir yerden gelmelidir."

Belki de en yaygın araç (ve üretkenlik ölçme işlevselliği nedeniyle kolayca göz ardı edilebilecek bir araç) gibi video konferans hizmetleridir. yakınlaştırma, WebEx, GoToMeeting veya Skype. İletişim, projelerin ilerlemesini ve insanları yolunda tutmanın anahtarı olduğu için, evdeki çalışanlarla düzenli temas halinde kalmak için bu araçları kullanmak, eldeki işe odaklanmalarını sağlamak için uzun bir yol kat edecektir.

GÖRMEK: Uzak çalışanlarla kullanılacak en iyi 5 video konferans hizmeti (TechRepublic)

Yapay zeka destekli takım sohbet araçlarının sağlayıcısı Chanty'nin kurucusu Dmytro Okunyev, "Uzaktan çalışırken herkesi aynı sayfada tutmanın iki önemli yolu var … her ikisi de görüntülü görüşme yoluyla yapılıyor," dedi. "Birincisi haftalık departman toplantıları… (t) ikinci toplantımız, ekibin sayıları ve en büyük güncellemeler hakkında rapor verdiği haftalık şirket toplantımız."

İşverenler neyi ölçmek istediklerini anladıktan sonra, bu platformların birçoğu birbiriyle bütünleştiğinden ve işlevleri çakıştığından tek bir araca yerleşmek zor olacaktır. Ayrıca, verileri nasıl kullandığınıza bağlı olarak metrikler, bir çağrı merkezindeki müşteri memnuniyeti ile çağrı başına zamanı ilişkilendirmek gibi alakasız etkinliklerin verimliliğini ölçmek için kullanılabilir.

Pazardaki yüzlerce farklı aracı ve sunduklarını anlamak için uğraşıyorsanız, aramanızı başlatmak için kullanabileceğiniz iki kaynak Capterra ve G2Crowd. Sponsorlu çözümleri teşvik etseler de, bu web siteleri yazılımı kategoriye ve kullanıma göre listeler ve gerçek kullanıcılardan incelemeler sağlar.

Weiler Reynolds, "Bunların (araçların) çoğu, projeleri daha küçük iş görevlerine ayırmanıza ve bu görevlerin her birinde ilerlemeyi izlemenize, isabet için ölçütler belirlemenize ve çalışmanızı ölçmenin belirli yollarını sormanıza yardımcı olur." Dedi. "Bu şekilde, siz ve ekibiniz, verilen herhangi bir görevi ve çevresindeki verimliliğinizi nasıl ölçeceğinize karar verebilirsiniz. Her ekip veya proje grubunun üretkenlik ölçümlerinin yaptıkları her şey için ne olduğunu belirlemeleri gerekir. Sonuç olarak, bu uygulama harika uzak ve ofis içi ekipler için bir şey. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/26/bb19d95e-3a18-4c70-98a5-a4092279436a/resize/770x/ef8048870e3ec93b52f8e27021196ac6/istock-1132330.300.300" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: dragana991, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Meşgul anne oğlu ile evden çalışma

Resim: dragana991, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*