Uzaktan çalışma için go-to video konferans seçeneği olarak yakınlaştırma

Sürekli artan bir mobil iş gücü, özellikle de coronavirus pandemi sırasında, video konferansın her zamankinden daha önemli olduğu anlamına geliyor. Zoom'un müşterilerine ve kendi çalışanlarına nasıl fayda sağladığı aşağıda açıklanmıştır.

At Gartner Bilişim Sempozyumu / Xpo 2019TechRepublic'den Teena Maddox, Zoom CIO Harry Moseley ile Zoom video konferans kullanımı ve çalışanlar ile şirketleri nasıl etkilediği hakkında konuştu. Aşağıda röportajın düzenlenmiş bir transkripti yer almaktadır.

Harry Moseley: Zoom bir şirketin kültürünü nasıl değiştirir? Zoom, bir şirketin kültürünü, insanların herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda, yerel, ulusal ve küresel olarak buluşmasını sağlayarak değiştirir. Zoom olarak adlandırılan gerçek sihir, kayıt, mobil cihazdan, dizüstü bilgisayarınızdan veya bir odada kolay içerik paylaşımı gibi şeylerle dolu yüksek kaliteli, yüksek tanımlı video ve yüksek kaliteli ses üretme yeteneğimizdir. .

GÖRMEK: Evden çalışma: BT uzmanının uzaktan çalışma ve uzaktan çalışma rehberi (TechRepublic Premium)

Bir odada dongle'ınız yok, kodunuz yok – sadece odaya giriyorsunuz ve anında sesle paylaşmaya başlıyorsunuz. Meslektaşınızı görerek, sürükleyici bir deneyim diyorum, çünkü insanlar bağlanıyor ve sadece kelimeleri duyuyor ve tonu duymuyor, aynı zamanda vücut dilini de görebiliyorlar. Hepimizin bildiği gibi, beden dili bize her şeyi söyler.

Bir sunum yapıyorsanız ve sunum gibi insanlar ve insanlar aynı fikirde ise, başını sallarlar ve başaramazlarsa başlarını sallarlar. Eğer bir şeyleri seviyorlarsa, gülümseme eğilimindedirler ve eğer hoşlanmazlarsa, yüz buruşturma eğilimindedirler. Ve böylece Zoom platformu, onu karakterize ettiğim gibi, bire bir ve bire bir milyon ve aradaki her şeyi yapıyoruz.

1.000 kişilik büyük toplantılar, 50.000 web yayını olan web seminerleri, iki milyon. Kuruluşun üst kısmındaki yöneticilerin tüm kuruluştaki tüm çalışanlarla küresel ölçekte iletişim kurabilmelerini sağlar. Bu, kültürde dramatik bir fark yaratır, çünkü bu, bir kuruluşun yanı sıra işbirliği içinde güven yaratır.

Ciroyu azaltır, üretkenliği artırır, işbirliğini arttırır, bu da sonuçta en üst çizgiyi arttırır ve en alt çizgiyi azaltır, böylece işletme geliriniz artar. Çalışanların bağlılıklarını, şirkette kaldıkları için çalıştıkları misyonu anladıkları için arttırır. Bunlar, Zoom'un şirketteki kültürü nasıl değiştirdiği (içine giren) birçok farklı öğedir.

Bugünlerde tüm organizasyonlarda dağıtılmış bir iş gücüne sahip olmak için büyük bir itici güç olduğunu düşünüyorum. Dağıtılmış bir işgücü, bu yetenek nerede olursa olsun yeteneği işe alıyor ve mutlaka yer değiştirmelerini gerektirmiyor. Hepimizin bildiği gibi, insanlardan daha fazla iş var, bu yüzden yetenekleri işe almak, en iyi sporcuyu işe almak, en kalifiye kişiyi işe almak çok önemlidir. Yerel ayarınızda olması gerekmez, ancak Zoom gibi bir platform nedeniyle, onları küçük kasabalarında kiralayabilirsiniz ve bunlar dahil edilebilir.

Eğer kendime örnek olarak bakarsan, ben sadece bir birey olduğumu biliyorum, ama New York'ta yaşıyorum. Kelimenin tam anlamıyla tüm dünyadaki meslektaşlarımla bağlantıdayım ve kendimi bağlantısız hissetmiyorum, kendimi uzak hissetmiyorum. Onlarla bir ofiste çalıştığımdan daha farklı hissetmiyorum çünkü onları her zaman harika bir video platformu aracılığıyla görüyorum.

Örnek olarak Gartner konferansında buradaki müşterilerimizden biri için CIO ile bir ocak başı sohbeti yapıyorduk ve Zoom'un nasıl o kadar popüler hale geldiğinden bahsediyordu ki aslında ofislerinin kullanımını gördüler ve böylece ofis alanlarını yeniden değerlendiriyorlar.

Birçok müşterinin bunu sadece Zoom yeteneği nedeniyle değil, birçok organizasyonda yaptığını görüyoruz, aynı zamanda çalışanları için daha iyi bir iş-yaşam dengesi oluşturuyorlar ve onlara seçenekler sunuyorlar. Hafta sonu başka bir şirketin Cuma ve Pazartesi günleri evden çalışma programını nasıl benimsediğini bir makalede okudum.

Diğer kuruluşlar insanlara bu tür bir esneklik sağlar – okuldan eve gelen çocukları olan genç aileler veya evde bir ebeveynle ilgilenen yetişkinler veya o türden şeyler. Bu nedenle Zoom platformu ve mobilite bileşeni – her türlü cihazdan, her yerde, her zaman – kesinlikle iş dengesini, çalışma hayatını değiştiriyor ve insanların dağıtılmış bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/26/b7f91933-2837-43b2-b4ec-73bea1fa9ab2/resize/770x/049d819ad99a56fa7f564b7f5ac8760a/zoom-andpgroncoron.vir "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: SOPA Resimleri / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Bu fotoğraf çiziminde Amerikan video iletişimi

Resim: SOPA Görüntüleri / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*