Uzaktan çalışma sırasında mühendislik ekipleri nasıl bağlı tutulur

Geliştiriciler ve mühendisler evden çalışmaya uyum sağladıkça, iletişim sorunları kaçınılmaz olarak ortaya çıkar. Bazı uygulamalar ve uygulamalar bu zorlukların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Makine öğrenimi mühendisi olmak için gereken en iyi 5 beceri
Makine öğrenimi mühendislerine olan talep artmaya devam ediyor. Tom Merritt, işi yapmak için gereken beş beceriyi listeler.
http://www.techrepublic.com/

coronavirüs pandemi neden oldu uzaktan işçi akınıişletme genelinde sektörlerden çalışanların evden çalışmalarını istemektedir. Özellikle BT çalışanları en fazla uzaktan çalışmak için çok uygun, işleri öncelikli olarak web'de yapıldığından.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Ancak, geliştirici ve mühendislik ekipleri bazı zorluklarla karşı karşıyadır. Bazı ekip üyeleri zaman zaman uzaktan çalışabilse de, tüm üyeler genellikle çalışmaz. Sosyal uzaklaşma çabaları bu ekipleri birbirinden ayırdı ve tüm telekomünikasyon yapan kişiler oldu; bu, birlikte çalışan ve projelerde sık sık birlikte çalışan ekipler için zor bir görev.

Bu mücadeleleri tartışmak ve ekipleri nasıl birbirine bağlı tutacağınıza dair tavsiyeler vermek için Perşembe günü Zoom'da bir mühendis paneli toplandı.

Fairwinds mühendislik başkan yardımcısı panelist Sarah Zelchoski, "Uzak kültür gerçekten önemli ve bu hafta aklımın önünde olan şeylerden biri," dedi. "(Birçok şirket) bazı uzak ekiplere sahipti ya da ortak yerleştirilmiş insanları olabilirdi ve şimdi bu tamamen uzak işyerinde onları bir araya getiriyorsunuz."

İletişim için tavsiyeler

Panel, bu ekipler için en önemli konulardan biri olarak göründüğü için iletişimi tartıştı.

  • Beklentileri belirlemek

Zelchoski, "Bulduğum şeylerden biri, uzun süredir (uzaktan çalışma) yapan insanların iletişim kalıpları ve bilgi verme ve bir araya gelme kalıpları inşa etmeleridir." Dedi.

Bir kuruluşun uzaktan çalışmakta olan insanları varsa, Zelchoski şirketin uzaktaki insanlarına normal uygulamalarının ne olduğunu sormasını önerdi, böylece tüm işgücünün rehberliği olacak ve aynı sayfada olacaktı.

"Eğer uzaktaki arkadaşlarınız yoksa ve hepiniz bunu birlikte yapıyorsanız, oturun ve 'Etkili iletişim kurabilmemiz ve nerede olduğumuzu ve nasıl hissettiğimizi bilmemiz için hangi kalıpları oluşturabiliriz?' Zelchoski ekledi.

Şeffaflık, uzaktan çalışanlar için, özellikle de buna alışkın takımlar için çok önemlidir.

Zelchoski, "İletişim, açıklık ve statü tamamen farklı olmalı." Dedi. "Daha şeffaf olmalısın, daha yüksek sesle olmalısın. Aksi takdirde, bir şeyler yaparak kendi köşende olacaksın; kendini yalnız hissedeceksin ve insanlar seni iletişim yoluna entegre etmeyecekler."

  • İletişim taktikleri

Zapier mühendislik direktörü Kristina Kemmer, bazı ekiplerinin Zoom veya Slack aracılığıyla "su soğutucu sohbetleri" ne katıldığını söyledi. Su soğutucu sohbetleri, insanları iş dışı şeyler hakkında konuşmak ve bağlantıda kalmak için bir araya getiren alanlardır.

Kemmer, "Burası ekip olarak sıkışmak için bir yer. Geçici sohbetlerin çoğu orada oluyor." Dedi. "http://www.techrepublic.com/"Hava durumu nasıl? Veya bu hafta sonu ne yapıyorsun? ' Bu kültürü bir araya getiriyor ve insanları bir araya getiriyor. "

Zelchoski hem işle ilgili hem de işle ilgili olmayan konular için Zoom odaları önerdi. Aynı şey Slack için de geçerli.

Zelchoski, "İnsanların çevrimiçi olup olmadıklarını, öğle yemeğinde, aile zamanlarına vb. Sahip olup olmadıklarını size bildirebilecekleri bir # in-n-out kanalımız var. "# Topic-boardgames, # topic-diy, # don'tskiplegday # topic-aww gibi pek çok güncel kanalımız var.

Aynı araçlar ekiplerin projeleri tartışması, soru sorması ve işbirliğini teşvik etmesi için de kullanılır.

Projeler üzerinde işbirliği söz konusu olduğunda geliştiriciler ve mühendisler özellikle yazılı bir kültüre sahiptir. Panelistler, fiziksel yazı tahtaları üzerine fikirler düzenlemek yerine çeşitli çevrimiçi platformlar önerdi.

Stripe mühendislik müdürü panelist Kate Taggart, "Önceki görevimde, Google Drive'da (fikirler) Google'a çekip bir Google Dokümanına yapıştıracağız." Dedi. "İdeal değil. Canlı bir şeyi açıklamamız gerekiyorsa, sadece Zoom beyaz tahtasını kullanmaktan acı çekerdik. Kesinlikle en iyisi değil, ama genellikle bunu kullanıyorduk."

Önerdiği diğer uygulamalar Retros ve Retrium'dur. Cloud Foundry Foundation topluluğunun kıdemli yöneticisi Panelist Swarna Podila, her iki tavsiyeyle de anlaştı.

Zelchoski, "Özellikle mühendislerle dokümantasyon konusunda işbirliği gerçekten önemlidir ve bir araç seçmek isteyeceksiniz." Dedi. "Google Dokümanlar gayet iyi, Dropbox Paper gayet iyi, ancak gerçekte GitHub veya GitLab aracılığıyla mimari şemalar ve şeyler ile bile dokümantasyonumuzu gerçekleştirmede en büyük başarıyı elde ettik."

Podark, "Ayrıca, Yeniden Düzenlenebilir Kağıdımı da kullanıyorum. Yanımda olması anlamında çok kullanışlı, oldukça kaygan. Bir dizüstü bilgisayar gibi. Sadece buna dayanıyorum ve sonra Google Drive'ımla senkronize oluyor." Dedi. "Bu klasörü ortak bir paylaşılan klasörle senkronize etmek için de oluşturdum, böylece her zaman paylaşılan klasörde bulunan bir şeye başvurmam gerekiyor."

Kemmer, bir kuruluşun hangi platformu seçtiğine bakılmaksızın, önemli olanın çalışanların fikirlerini kolayca paylaşabilmeleri olduğunu söyledi.

Daha fazla bilgi için göz atın Koronavirüs salgını sırasında evden çalışma: Tüm işverenler buna izin vermez TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/08/03/8d72e1fe-75e2-42e9-876e-91bffdb8b834/resize/770x/b5df6e366cc8bd2b90febba2ab484e86/remote- hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" http://www.techrepublic.com/ "rel =" noopener noreferrer nofollow ">remote-work.jpg "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/08/03/8d72e1fe-75e2-42e9-876e-91bffdb8b834/resize/770x/b5df6e366cc8bd2b90febba2ab48486/86 -work.jpg

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*