Uzaktan çalışma teknolojisi bir üretkenlik kabusu yaratıyor

Yeni araştırmalara göre, her gün sadece uygulamalarda ihtiyacımız olan bilgileri arayarak bir saat kadar boşa harcıyoruz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/2021/02/01/a2c6a653-3a52-496e-8d8f-3df46b5a9660/remote-working-man-stress-wellbeing-working-from -home.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Teknoloji uzaktan çalışmayı destekledi, ancak bunun maliyeti nedir?

" data-credit="Resim: iStock/SeventyFour">uzaktan-çalışma-adam-stres-sağlık-çalışma-dan-home.jpg

Teknoloji uzaktan çalışmayı destekledi, ancak bunun maliyeti nedir?

Resim: iStock/YetmişDört

Çalışanların neredeyse yarısı, çok sayıda uzaktan çalışma aracının üretkenliklerini mahvettiğini ve işlerini yapmayı zorlaştırdığını söylüyor.

TechRepublic'te neler var?

Araştırma Cornell Üniversitesi ve yazılım şirketi Qatalog tarafından yapılan araştırma, çalışanların %43'ünün farklı araçlar arasında geçiş yapmak için çok fazla zaman harcadığını ve çalışanların her gün farklı uygulamalarda bilgi aramak için bir saate kadar zaman harcadıklarını bildirdi.

Araştırma, yakın zamanda uzaktan çalışmaya zorunlu geçişin, kuruluşlar arasında tükenmişliği körükleyen ve "çalışanları zaman, odak ve yaratıcılıktan mahrum bırakan" yeni yazılımların "kontrolsüz olarak benimsenmesine" yol açtığını söylüyor.

Bu kaotik çalışma ortamları, ekiplerin yaratıcı projeler üzerinde birlikte çalışmasını da zorlaştırıyor ve çalışanların %62'si işbirliği fırsatlarını kaçırdıklarını düşünüyor.

Araştırmacılar, 10 işçiden yaklaşık dokuzunun iş hayatlarının sonuç olarak kötüleştiğini söylüyor.

Yazılım, çalışanlar evden çalışırken kuruluşlar için dijital bir güvenlik ağı sağladı, ancak 2020'de uzaktan çalışmanın benimsenme hızı planlama için çok az zaman bıraktı.

Araştırmacılar, bu durumun birçok kuruluşu uzaktan çalışma ve üretkenlik araçları için bilgi bulmayı zorlaştıran ve işi yavaşlatan ve üretkenliğe zarar veren "bağlam değiştirmeyi" artıran bir patchwork ile bıraktığını söyledi.

Birleşik Krallık ve ABD'de yanıt veren 1000 kişinin yarısından fazlası (%54), çalışmak zorunda oldukları farklı araçların sayısının ihtiyaç duydukları şeyi bulmayı zorlaştırdığını ve %45'i bu bağlam değişikliğinin kendilerini daha az üretken yaptığını söyledi.

GÖRMEK:
Uzaktan çalışma: Çalışanlar, bu dört şeyin kendilerini daha üretken hale getireceğini söylüyor

(Teknoloji Cumhuriyeti)

Sonuç olarak, çalışanlar her hafta farklı dijital araçlar arasında geçiş yaparak, sekmeler arasında dolaşarak ve mesajlaşma kanalları arasında gezinerek beş saate kadar boşa harcıyorlar. Aynı zamanda, farklı kanallarda neler olup bittiğini takip edememenin bir sonucu olarak yanıt verenlerin %48'inin hata yaptığını kabul etmesiyle, iş yerindeki aksaklıkları da körüklüyor.

Qatalog CEO'su ve kurucusu Tariq Rauf, "İşlerimizi yapmak için güvendiğimiz uygulamaların sayısında bir patlama oldu, ancak sonuç daha fazla üretkenlik değil, tam bir kaos" dedi.

"Bireysel değerleri ne olursa olsun, her araç, kelimenin tam anlamıyla, çalışanları dikkat dağınıklığına sürükleyen gürültülü bir dijital ortama katkıda bulunuyor. Bu karmaşaya ne kadar çok zaman harcarsak, iş arkadaşlarımızla derin düşünce ve anlamlı katılım için o kadar az zamanımız oluyor "

Yazılıma yönelik bu karmakarışık yaklaşım, güvenlik için zincirleme bir etkiye sahiptir: Ankete katılanların %62'si
işi halletmek için 'haydut' araçları kullanma

kendi yollarını, potansiyel olarak kendilerini ve daha geniş organizasyonu güvenlik açıklarına açıyor.

GÖRMEK: Evden çalışma: Uzaktan kumanda nasıl alınır (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Araştırma, 'karma' iş modellerine geçmenin bir
pandemi öncesi 9-5 normlarından radikal bir değişim

üretkenlik uygulamalarının ve iş yeri yazılımının kapsamının ötesine geçen.

Pandemi sonrası çalışma modelleri yer almalı
esnek çalışma tercihlerine daha fazla odaklanma

ve özerklik, çalışanların işlerine odaklanmalarına yardımcı olmak için dijital dikkat dağıtıcıların sayısını sınırlandırırken, aynı zamanda ortak değerler ve yön kültürü yaratır, dedi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*