Uzmanlar, New York'un Zoom'un tüm devlet okullarında kullanılmasını yasaklama kararını anladılar

Sıcak tartışmalı hareket, birçok öğretmen ve velinin platform ve diğer araçlarla ilgili temel sorunları ele almak için çok az şey yapıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki eğitimciler, eğitimin yaygınlaşmasını içerme çabaları nedeniyle benzeri görülmemiş bir duruma itildi. coronavirüs pandemik. Milyarlarca öğrenci, özellikle güvenlik ve operasyonel sorunlarla ilgili çeşitli video konferans araçlarıyla çevrimiçi öğrenmeye zorlanıyor.

En popülerleri Zoom, 20 ülkede 90.000 okulda yaygın kullanımı nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Dönem "
Zoom bombardımanı
"milyonlarca eğitimci ve öğrenci sosyal medya sitelerine inerken aniden sözlüğün bir parçası haline geldi. platformla ilgili çeşitli sorunlar hakkında şikayette bulunabilirsiniz. FBI bir uyarı bile yayınladı "pornografik ve / veya nefret görüntüleri ve tehdit edici dil nedeniyle kesintilerle ilgili birden fazla konferans raporu" nedeniyle Zoom ve diğer video konferans platformlarındaki güvenlik sorunları hakkında.

Benzeri görülmemiş ve çok tartışılan bir hareketle New York Eğitim Bakanlığı, Zoom'un kullanımını yasakladı ve 3 Nisan'da dahili bir notta öğretmenlerin artık kullanmasına izin verilmedi platform. 1.1 milyon öğrenciye hizmet veren New York, ülkenin en büyük halk eğitim sistemine sahiptir.

Pazar günü, Eğitim Bakanlığı Şansölyesi Richard Carranza Twitter'da bir açıklama yayınladı tüm öğretmenlere artık Teams yerine Google Meet ve Microsoft Teams kullanma talimatı verdiğini söyleyerek, kentin amacının "güvenli ve güvenli bir platformda daha fazla sınıf video konferansı almak" olduğunu yazdığını söyledi.

GÖRMEK: Eğitimde teknoloji: En son ürünler ve trendler (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Zoom'dan geçişin birçok eğitimci için zaman alacağını biliyoruz ve onları destekleyeceğiz. Öğretimin sürekliliğini sürdürmenin bir gecede olmayacağı anlamına geldiğini biliyoruz. 2 haftadan kısa bir süre önce, kahraman eğitimcilerimiz 1.1M çocuklar için eğitimi dönüştürmeye başladı Ülkenin en büyük devlet okulu sistemini çevrimiçi hale getirdiler. Bu meydan okumaya lütufla yükseldiler ve tüm şehrimiz uzaktan öğretmeyi ve yönlendirmeyi nasıl öğrendikleri için minnettar, "diye yazdı Carranza.

Bu karar, Zoom ile güvenlik ve gizlilik sorunlarını kabul eden teknoloji uzmanları ve eğitimcilerden bir eleştiri dalgası başlattı, ancak sorunların çoğunun insanların nasıl kullandığının bir işlevi olduğunu söyledi.

Eleştiri dalgasına yanıt olarak, Zoom CEO'su bir blog yazısı yayınladı insanların yaşadıkları ve uzun bir açıklayıcı öğretmenlerin sınıfları korumak için yapabilecekleri şeyler. Bir açıklamada Zoom, TechRepublic'e "NYC Eğitim Bakanlığı ile Zoom'un bu süre zarfında nasıl hizmet edebileceği konusunda sürekli diyalog halinde olduklarını" söyledi.

TechRepublic, New York şehrinin kararı ve ülkenin en büyük okul sistemindeki eğitimciler üzerinde ne gibi etkileri olacağı konusunda çeşitli uzmanlarla konuştu.

Eğitimciler soru "diz pislik" karar

Birçok eğitimci ve profesör, şehrin Zoom'u tek taraflı olarak yasaklama kararının aceleci olduğunu ve birçok öğretmenin platformda yaşadığı köklü sorunları anlamadığını gösterdi.

New York City öğretmenlerinin pek çok şikayetinden biri, toplantı şifrelerini paylaşan öğrencilerden kaynaklanmış, rastgele öğrencilere veya insanlara sınıflara erişim sağlamış ve asılsız yorumlarla veya rahatsız edici dille oturumları kesintiye uğratmıştır.

Geleceğin Gizlilik Forumu üyesi olan Monica Bulger, bu durum çevrimiçi öğrenme için en iyi durum senaryosu değil, acil bir durum olsa da, ailelerin ve okulların uğraştığı sorunların beklenmedik olmadığını söyledi.

"Zoom'u kullanmak için diz sarsıntılı bir tepkiydi ve şimdi onu yasaklamak için diz sarsıntılı bir tepkiydi. Zoom sadece bir teknolojidir ve bunun altında yatan sorun okul kullanımı için düzgün bir şekilde denetlenmemesidir – Zoom EDU hesapları sunar – ve öğretmenlerin güvenlik, mahremiyet ve görgü kurallarını sağlayacak yeterli eğitim ve destek yoktu "dedi.

"Zoom, bu tür güvenlik endişeleriyle yalnız değil, aslında uygulamaların çoğu, onları kullanan çocukların güvenliğini ve refahını hesaba katmıyor. Instagram, WhatsApp, Youtube veya Facebook'tan bahsediyor olsak da, uygulamaların çoğu, kullanıcılara gizlilik ve güvenlik konusunda sorumluluk yüklüyor. Bu an, bu yaklaşımın neden kırıldığına ışık tutuyor. Ticari çıkarlara hizmet ediyor, ancak kullanıcılar, özellikle çocuklar ve aileler için güvenlik açıkları oluşturuyor. "

Zoom'dan Microsoft'a Google'a geçmenin, eğitim teknolojilerinin denetlenememesi ve bunları kullananlara destek ve eğitim eksikliğinin altında yatan sorunları ele almadığını da sözlerine ekledi.

Cambridge Devlet Okulları bilgi sorumlusu ve Massachusetts Öğrenci Gizlilik İttifakı'nın kurucu üyesi Steve Smith de kararın aşırı tepki olduğunu ve meseleleri tam olarak anlamadığının bir sonucu olduğunu söyledi.

"Bunu Google için okullarımızda kullanamayacağımızı iddia eden insanlara eşitliyorum, çünkü Edu için GSuite'nin farklı anlaşmalar ve yapılandırmalarla yapılan çeşitli koruma düzeylerine sahip olduğunu anlamıyorlar" dedi.

FBI'ın "Zoom bombardımanı" uyarısında, Zoom'taki tüm toplantıları özel hale getirme, şifre gerektirme, katılımı yönetmek için bekleme odaları zorunlu tutma, telekonferans veya sınıf bağlantılarını doğrudan paylaşmak, ekran paylaşımı ayarlarını "Yalnızca Ana Bilgisayar" olarak değiştirmek ve herkesin platformun en güncel sürümünü kullanmasını sağlamak.

Smith, Zoom'un özellikle K-12 okulları için tasarlanmış ek korumalara sahip olduğunu, ancak öğretmenlere eğitim vermenin ve öğrencileri korumak için kendi güvenlik önlemlerini vermenin devletlere bağlı olduğunu açıkladı.

"Gerçek bir denetim yapılıncaya veya özel bir uygulama, ihlal veya diğer olağanüstü durumlar gibi aşırı incelemeye tabi oluncaya kadar, teknik boşluklar var olmaya zorlanır. Kötü niyetten dolayı değil, denetlenecek bir çerçeve olmadığı için. COVID19'un uzaktan öğrenmeye geçmesi nedeniyle Zoom'a yoğun bir baskı uygulanıyor diyebiliriz ki, bu denetim baskısını kalabalıklaştırıyor "diyen Smith, iyi donanımlı ve onaylanmış uygulamalara ve Verilere sahip olgun bir öğrenci veri gizliliği programı olan okul bölgelerinin Gizlilik Anlaşmaları yürürlükteki uzaktan eğitime geçiş için çok daha iyi konumlandırılmıştır.

Zoom veya tüm video platformlarıyla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?

Compareitech'in gizlilik savunucusu Paul Bischoff, bunun New York City'nin eğitim departmanı tarafından sağlanan eğitim eksikliğiyle Zoom'a özgü herhangi bir şeyden daha fazla olduğunu söyledi. Smith, birçok öğretmenin Zoom ayarlarını doğru şekilde yapılandırmadıklarını ve üçüncü tarafların sanal sınıflara girmesine izin verdiğini söyledi.

Ancak Red Canary'nin kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Chris Rothe, Zoom'u ilk etapta bu kadar popüler yapan şeylerden biri kullanım kolaylığıydı.

"Nihayetinde, son birkaç hafta içinde Zoom'la ilgili endişeler, kullanılabilirlik ve güvenlik dengesinin harika bir örneğidir. Başlangıçtan itibaren, Zoom" sadece çalışan "bir video konferans platformu olarak inşa edildi. Bu 'sadece işe yarıyor' kullanıcı deneyimini elde etmek için, güvenlik açısından şüpheli veya yanlış olan bazı şeyler yaptılar "dedi.

"Zoom'un orman yangını gibi büyürken, bu sorunların neden son 9 yıldır değil, neden ortaya çıktığını sorabilirsiniz? Bu, bir uygulamanın birdenbire çok daha fazla kullanımı olduğunda doğal bir durumdur. Bu, güvenlik açıklarının ve tasarım hatalarının daha hızlı bir şekilde tanımlanmasına yol açar. "

Ebeveynler için endişeler

Araştırmacılar ve gizlilik savunucuları, okulların kullandığı teknolojilerin ve uygulamaların güvenliğinin tutarlı bir şekilde incelenmesine duyulan ihtiyacı uzun zamandır belirlediklerini belirten Bulger, sorunun okulların çoğunun bu veterinerlik, tren, personelin veya uygulamaların ve teknoloji platformlarının gizlilik politikalarında yapılan sürekli değişikliklerden haberdar olun.

Ebeveynler de "çoğu bölge için varolmayanlarla sınırlı" eğitimle biraz karmaşık bir eğitim teknolojisi öğrenmeye çalışarak zor durumda kalıyorlar.

Rutgers İletişim ve Enformasyon Okulu'nda doçent olan Vikki Katz, ebeveynlerin aniden çocuklarının eğitiminin direktörleri olmaya hızlı bir şekilde uyum sağlamaları ve yeni platformlar öğrenmenin tüm stresleriyle uğraşmaları gerektiğini söyledi.

Teknolojiyi kullanmakta usta olan ebeveynler bile, herhangi bir yeni platform için gerekli olan büyük öğrenme eğrisini yönetmek için mücadele ediyorlar ve teknoloji hakkında çok az bilgiye sahip olan veya gün boyunca çalışmak zorunda olanlar, çocuklarına sahip oldukları az deneyime yardımcı olmak için karıştırılıyorlar. .

Katz, çok azının bu büyüklükte bir felaketin gelebileceğini ve herhangi bir okul bölgesinin bu kayda değer bir kaymaya yeterli hazırlık yapabileceğini çok azını tekrarladı.

"Kimse bunun geldiğini görmedi ve açıkçası, herhangi bir bölge böyle bir plana sahip olmasaydı, muhtemelen kaynakların gereksiz harcamalarından dolayı eleştirilmiş olacaklardı. NYC ve ülke çapındaki öğretmenler ve yöneticiler bunu yapmaya çalışmak için yorulmadan çalışıyorlar." bu hızla değişen, beklenmedik koşullar dizisinde yanlış adımlar ve geri adım atmak kaçınılmazdır "dedi.

"Daha önce daha iyi yapılabilecekler dijital eşitsizlikle ilgilidir: Obama Yönetimi sırasında ülke çapındaki okullara ConnectEd programı aracılığıyla geniş bant bağlanmıştır. Her evin kaliteli bir geniş bant bağlantısına sahip olmasını sağlama çabaları bir sonraki öncelik olmalıdır."

Bu sorunların, internete tutarlı, kaliteli erişime ya da okul dışındaki iyi işleyen dijital cihazlara erişemeyen ebeveynlere verilen ek stres nedeniyle, dezavantajlı öğrencileri her zamankinden daha fazla etkilediğini belirtti.

Ülkedeki hükümetler bu cephelerde daha hazırlıklı olabilirdi ve olmalı, Amerika'daki her okul çağındaki çocuğun geniş bant bağlantısına ve yüksek işlevli bir dizüstü bilgisayara sahip olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

"Okullar, teknoloji sorunlarını gidermek için bilgili öğretmenler bulundurmaya öncelik vermelidir. Bu, okulların ele alması en az muhtemel olan zorluktur ve hepsinden önemlisi olabilir. Düşük gelirli ailelerde ilk ulusal dijital eşitsizlik anketine öncülük ettim, "açık bir şekilde bağlı olmanın" rastgele dağıtılmadığı açıktır "dedi.

"Çevrimiçi öğrenmede en zor zamanları olan öğrenciler, takıldıklarında kendilerine yardımcı olabilecek bir ebeveyne sahip olma olasılıkları düşüktür."

Ayrıca bakınız

zoom.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/a8874432-44a0-4b0b-919f-f0aab9ccab4a/resize/770x/a7ff3c5b946cfbd7c6b18b4002294a./91

Görüntü: Zoom

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*