Veri entegrasyonu ve gerçekleştirmenin zorlukları hayal kırıklığına yol açabilir

Verileri entegre etmek ve gerçekleştirmek, işletmeler için zamandan ve büyük paradan tasarruf sağlar, ancak yalnızca sonuçları hızlandırırlarsa. İş zaman alabilir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/05/05/15d504c8-dca2-4061-9296-4066837828eb/resize/770x/ff9b08401f56fcdd9e80f84fb8855dd9/istock-1219306859.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Anadmist, Getty Images/iStockphoto">Altıgen çokgen veri yapısı ve lens etkisi ile soyut fütüristik arka plan. Büyük veri. Kuantum sanal şifreleme. Yapay zekanın iş görselleştirmesi. Blok zinciri.

Resim: Anadmist, Getty Images/iStockphoto

ABD şirketlerinin yarısından fazlası kullanıyor Veri analizi aynı zamanda kurumsal pazarlama departmanlarının yarısından fazlası şunu söylüyor: analitik hayal kırıklığı yaratıyor. Hayal kırıklığı imalat, mühendislik, araştırma ve geliştirme, finans ve müşteri hizmetlerinde de bulunabilir, çünkü danışmanlık çalışmamdaki kullanıcılar, eyleme dönüştürülebilir içgörüler için verileri entegre etmenin ve analiz etmenin çok uzun sürdüğünü düşündüklerini söylediler.

GÖRMEK: Elektronik Veri İmha Politikası (TechRepublic Premium)

Hitachi Vantara'dan Global Kıdemli Direktörü Bjorn Andersson, "Veri entegrasyonu ve veri hazırlama eksikliği, kuruluşların muazzam miktarda veriyi ayrıştırmasını ve değerli içgörüler elde etmesini zorlaştırıyor" dedi. Nesnelerin interneti Pazarlama. "Veri kalitesi ve bütünlüğü, hangi sektörde olursanız olun büyük bir zorluktur. Çoğu kuruluşta veriler birden fazla siloya yayılır." Buna şirketlerin uç noktasında daha fazla veri yönetme ihtiyacını ekleyin. Kapsamlı analizlerin gerçekleştirilebilmesi için bu veriler nihai olarak toplanmalı, temizlenmeli, hazırlanmalı ve merkezi veri havuzlarına iletilmelidir.

Veri entegrasyonu ihtiyacına en iyi örnek uç veri yönetimidir. Bir fabrikada, titreşimlerden, videodan, videodan gelen uç verilerinin bir kombinasyonu olabilir. lidar ve ses. Tüm bu veriler yapılandırılmamış. "Gürültü"nün ortadan kaldırılması ve daha sonra dönüştürülmesi ve merkezi sistemlerle entegre edilmesi için ön işleme tabi tutulması gerekir. Tüm bu veri kaynaklarını entegre etmek BT ​​için zorlu bir görevdir, bu nedenle genel amaç, işi yapabilecek bir yazılım entegrasyon aracı bulmaktır.

"Bir entegrasyon platformu operasyonel sistemlerden faydalanabilir ve makine verileri, video, ses ve titreşim gibi birden çok veri türünü entegre edebilirse, varlıkların olası arızalarını tahmin edebilir ve şirket doğrudan ve proaktif eylemde bulunabilir, böylece bir tedarik zinciri bunu yapmaz" başarısız olma," dedi Andersson.

GÖRMEK: Tüm veri araçlarınızı entegre etmek için bir veri yapısı oluşturmaya yönelik 3 adım (Teknik Cumhuriyeti)

Andersson, şirketlerin olası arıza noktalarını arıza oluşmadan önce iyileştirmek için 60 günlük teslim sürelerine sahip olduğu durumlar gördüğünü söyledi. Araştırma ve danışmanlık firması ITIC tarafından Mart ve Haziran 2020 arasında görüşülen 1.000 işletmenin %40'ının şunları söylediği göz önüne alındığında, bu önemli bir tasarruf sağlıyor. tek bir saatlik kesinti, kuruluşlarına 1 ile 5 milyon dolar arasında bir maliyete mal oluyordu. Bu aynı zamanda veri ve analitiklerin kesinti süresini tamamen ortadan kaldıran önleyici bakımı gerçekleştirme potansiyelini de göstermektedir.

Genel olarak şirketlerin, veri ve analitikten somut iş sonuçları sağlayan bu gerçekleştirilmiş kullanım örneklerinden daha fazlasını görmesi gerekiyor. . İş hayatında karşılığını veren kullanım örneklerine şunlar dahildir: en kısa rotaları, yol yapım alanlarını, hava durumunu analiz ederek lojistik rota optimizasyonu, vb; nüfusun en yoğun olduğu bölgeleri analiz ederek ve bu alanlara en yakın 911 müdahale birimini yerleştirerek akıllı şehir planlaması; ve bireysel satın alma tercihlerini ve kalıplarını analiz ederek tüketici satın alma beklentisi.

GÖRMEK: Snowflake veri ambarı platformu: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

"Bugünün dünyasında, karmaşık ortamlar şunları içerir: çoklu bulut, hibrit bulut ve uç ortamlar. Tüm bunlar, doğru performansla doğru yerde veri erişimi ihtiyacını artırıyor" diyen Andersson, "Veri mobilitesi, akıllı veri yerleştirme, akıllı önbelleğe alma, otomatikleştirilmiş veri mobilitesi ve bulutlar arasında işbirliğini içeren kilit hale geliyor."

Otomatik veri entegrasyon platformları ve endüstri standardı API'lerin kullanımı, BT'nin bu çeşitli veri ortamında entegrasyonu ele almasına yardımcı olabilir. Aynı derecede önemli olan, hangi veri dönüşümlerinin ve entegrasyonlarının yapılması gerektiğini anlayan, her durumda veri entegrasyon araçlarının nerede ve nasıl uygulanacağını anlayan uçtan uca bir BT veri mimarisidir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*