Verimlilik Puanı: Microsoft, 'işyeri gözetimi' endişelerinin ardından yeni aracın özelliklerini sınırlandırıyor

Üretkenlik Puanı artık bireysel kullanıcıların Microsoft 365 uygulamalarıyla nasıl etkileşimde bulunduğunu belirlemeyecek.

Eleştirmenler, Microsoft'un yeni Verimlilik Puanını bir 'gözetim aracı' olarak nitelendirdi

Görsel: iStock / prostock-studio

Microsoft, Verimlilik Puanı aracının bileşenlerini aşağıdakiler için geri çevirdi:
Microsoft 365

kullanıcı gizliliğiyle ilgili endişeleri takiben uygulamalar.

Şirket, Ekim ayında piyasaya sürülen ve kuruluşların bir kullanıcının 28 günlük bir süre boyunca Microsoft 365 uygulamalarıyla ne sıklıkta etkileşime girdiğini görmesine olanak tanıyan bir özellik nedeniyle tepkiyle karşılaştı. Verimlilik Puanı olarak adlandırılan araç, bir kuruluştaki her 365 kullanıcıya, yöneticiler tarafından görüntülenebilen iletişim, toplantılar, işbirliği ve ekip çalışması dahil olmak üzere kategoriler genelinde 100 üzerinden bir puan atar.

Eleştirmenler tartıştı Üretkenlik Puanı, kuruluşların bireysel çalışanların e-posta gönderme ve sohbetlere katılma gibi şeyleri ne sıklıkta yaptığını takip etmelerine olanak tanıyan bir işyeri gözetim aracıydı.
Microsoft Teams.

Verimlilik Puanının her çalışanı kullanıcı adlarıyla tanımlaması, kullanıcı gizliliği hakkında tartışmalara yol açması özellikle endişe vericiydi.

GÖRMEK:
Microsoft 365: Hile sayfası

(TechRepublic)

Microsoft şimdi, kullanıcı adlarının kaldırılmasıyla başlayarak aracın bazı yeteneklerini ayrıştırdı. Bu, kuruluşların artık iletişim, toplantılar, içerik işbirliği, ekip çalışması ve hareketlilik önlemleriyle ilgili bireysel çalışanların üretkenlik puanını belirleyemeyeceği anlamına gelir; araç bunun yerine verileri yalnızca bir kuruluş etiketinde toplayabilir.

İçinde bir blog yazısı Değişiklikleri duyuran Microsoft 365 Kurumsal Başkan Yardımcısı Jared Spataro, değişikliklerin önizleme aşamasında olan Verimlilik Puanı hakkındaki geri bildirimlere ve “ürünün yetenekleriyle ilgili kafa karışıklığına” yanıt olarak yapıldığını söyledi.

Spataro şunları söyledi: “Verimlilik Puanı kuruluş için bir puan üretir ve asla bireysel kullanıcıları puanlamak için tasarlanmamıştır. Bunu kullanıcı arayüzünde daha net hale getireceğiz ve BT yöneticilerinin tam olarak ne yaptığımızı bilmesini sağlamak için üründeki gizlilik ifşalarımızı iyileştireceğiz ve izleme. ”

Spataro, kuruluşların gelecekte bireysel kullanıcıların Microsoft 365 hizmetlerini nasıl kullandıklarına ilişkin verilere erişmek için Üretkenlik Puanını kullanamayacaklarını da sözlerine ekledi. CVP, aracın hiçbir zaman çalışan gözetimi amacıyla kullanılmak üzere tasarlanmadığını, bunun yerine BT ekiplerinin bir kuruluş genelinde Microsoft 365 uygulamalarının nasıl benimsendiğine ve kullanıldığına dair veri içgörüleri toplamak ve çalışanların en fazlasını elde etmelerine yardımcı olmak için bir araç olduğunu savundu. ürün paketinin dışında.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Üretkenlik Puanı ayrıca Microsoft 365 Uygulama sağlığı, ağ bağlantısı ve uç nokta analitiği için ölçümler içerir. Spataro, bunların kullanıcı adlarını içermediğini ve bunun yerine “BT ekiplerinin uç nokta, ağ ve uygulama sorunlarını gidermesine yardımcı olmak için cihaz düzeyinde tanımlayıcılar kullandığını” belirtti.

Spataro, “Microsoft olarak, veriye dayalı içgörülerin insanları ve kuruluşları daha fazlasını başarmaya teşvik etmek için çok önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Verimlilik Puanı, BT yöneticilerinin benimseme sürecini ölçmesine ve yönetmesine yardımcı olmak için tasarlandı, böylece çalışanları Microsoft 365'ten en iyi şekilde yararlanabilsin… Her zaman dengeyi doğru bir şekilde elde etmek için çabalıyoruz, ancak kaçırırsak ve kaçırırsak, dikkatlice dinleyeceğiz ve uygun ayarlamaları yapacağız. ”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*