Verizon'un yeni Site 5G'si özel ağlar sunuyor

Müşteriler, uç bilgi işlem ve IoT veri uygulamaları gibi veri yoğun hizmetleri desteklemek için özel ağlar oluşturmak için yeni platformu kullanabilir.

5g konsepti

Resim: TierneyMJ/Shutterstock

Verizon, müşterilerin 5G ultra geniş bant ve diğer gelişmiş kablosuz teknolojileri kullanarak özel, özel 5G ağları oluşturmak için kullanabilecekleri yeni bir hizmet başlattı. Hizmet, büyük kurumsal ve kamu sektörü müşterileri için geçerli olacak ve Verizon ağları tasarlayacak. Hizmet, mevcut Yerinde LTE altyapısı ve hizmetleri üzerine kuruludur.

Verizon Business'ın baş gelir sorumlusu Sampath Sowmyanarayan bir basın açıklamasında, bu ısmarlama iş hizmetinin en gelişmiş kablosuz, MEC ve IoT yeteneklerine sahip 5G ağları sağladığını söyledi.

Sowmyanarayan, "Sitede 5G, 5G Ultra Geniş Bant vaatleri için ticari baraj kapaklarını açarak, büyük işletmelerin ve kamu sektörü kuruluşlarının, onu talep eden herhangi bir tesis için 5G deneyimini özel olarak uyarlamalarına izin veriyor." Dedi.

Hizmet, 5G Ultra Geniş Bant küçük hücreleri LTE paket çekirdeği ve Yerinde LTE telsizleriyle birleştiren bağımsız olmayan bir özel ağdır. Mevcut LTE müşterileri yeni hizmete yükseltebilir. 5G hizmeti, ultra geniş bant ve 4G LTE özelliklerini kullanır ve bir kuruluşun LAD, SD-WAN ve kurumsal uygulamalarına bağlanır.

GÖRMEK: 5G'nin Geleceği: Projeksiyonlar, kullanıma sunma, kullanım senaryoları ve daha fazlası (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Verizon bir basın açıklamasında, yeni hizmetin yetkili uzak kullanıcıların kurumsal uygulamalara erişmesine izin vereceğini, ancak tüm hücresel trafiğin şirket içinde kalacağını belirtti. Şirkete göre On Site 5G, Massive IoT, yapay zeka ve makine öğrenimi, gerçek zamanlı analitik ve artırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik uygulamalarındaki gelişmelerden yararlanmak için ölçeklenebilir, özelleştirilebilir bir platform sunuyor.

Şirket, Corning, Deniz Piyadeleri Hava İstasyonu ve Miramar, Michigan Üniversitesi'ndeki Mcity ve WeWork ile özel 5G ağları kurdu. Hava Kuvvetleri ile daha geniş bir 5G dağıtımının parçası olarak Verizon, Tyndall Hava Kuvvetleri üssünde bir 5G projesi başlattı.

Birçok şirket, müşteri deneyimlerini ve günlük operasyonları iyileştirmek için 5G bağlantısını kullanıyor. NHL, Verizon'un ultra geniş bant hizmetleriyle sürükleyici AR/VR deneyimlerini test ediyor canlı hokey oyunlarına katılan hayranlar için 5G ve gerçek zamanlı uç bilgi işlem aracılığıyla. Mayıs ayında Verizon, 15 NBA ile işbirliği yaptığını da duyurdu. istatistikleri ve gerçek zamanlı bilgileri doğrudan hayranlara sunmak için özel 5G ağları aracılığıyla.

Tıp kurumları da hasta bakımını ve hekim işbirliğini geliştirmek için 5G kullanıyor. USC Lawrence J. Ellison Dönüştürücü Tıp Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, doktorlar ve hastalar özel bir 5G+ ve nesnelerin interneti ağına sahip olacak. Ağ aracılığıyla toplanan veriler, tümörlerin 3 boyutlu görüntülenmesi gibi hasta bakımı ve araştırma hakkında kararlar almak için kullanılacaktır.

Rusya ve Güney Amerika'daki maden işletmecileri operasyonları daha verimli hale getirmek ve işçi güvenliğini artırmak için 5G bağlantısını kullanma.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*