Video konferans pazarının 2027 yılına kadar 11.56 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor

Bulut tabanlı video konferans ve kurumsal alıcılar önümüzdeki yedi yıl içinde pazarın büyümesine öncülük edecek.

Gartner IT Sempozyumu / Xpo 2019: İyi bir video konferans çözümü neden çalışma kültürünü geliştirebilir?
Ciena'dan CIO'dan Craig Williams, Zoom ile ortak olmanın şirket için büyük bir fark yarattığını söyledi.
http://www.techrepublic.com/

Şeffaflık Pazar Araştırması, küresel video konferans pazarının önümüzdeki yedi yıl içinde neredeyse iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Araştırma firması, piyasanın 2019'daki 6.1 milyar $ 'dan 2027 yılı sonuna kadar 11.56 milyar $' a çıkacağını tahmin ediyor. Bu, yıllık% 8.4 bileşik büyüme oranını temsil ediyor.

Bulut tabanlı video konferans yazılımı, video konferans pazarındaki yazılım kategorisine hakim olacak, Şeffaflık Video Konferans Raporuna göre. Bu trend, bulut tabanlı video konferans sistemleri için gelişmiş şifreleme ve şifre korumasına sahiptir. Video konferans çözümlerinde 3D teknolojisinin kullanılması, bu çözüm için dünya genelinde talebi de hızlandırıyor. Video konferansa sanal gerçeklik unsurlarını dahil etmek, daha gerçekçi bir kişilerarası deneyim yaratabilir ve zayıf aydınlatma ve ses gibi mevcut sorunların üstesinden gelebilir.

Dünya genelinde video konferans pazarının genel büyümesini etkileyen diğer faktörler şunlardır:

 • Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi arasında artan benimsenme
 • Dış kaynak kullanımı hizmetlerinin artan büyümesi
 • Mobil işgücünün artan trendleri ve Kendi Cihazınızı Getirin

Raporda, birçok işletme sahibinin verimliliği artırmak ve dünyanın her yerinde her zaman gerçek zamanlı, yüz yüze etkileşimi geliştirmek için video konferans çözümleri istediği belirtiliyor. Ayrıca, video konferans satıcıları, gelişmiş özellikler ve bağlı cihazlar üzerinden entegre yetenek için müşteri beklentilerini karşılamak üzere yeni hizmetler geliştirmektedir.

GÖRMEK: Kendi Cihazınızı Getirin (BYOD) Politikası (TechRepublic Premium)

Rapora göre, video konferans pazarının kurumsal girişim segmentinin pazarın en büyük payını koruması ve% 6'lık bir CAGR'de büyümesi bekleniyor. Önümüzdeki yedi yıl içinde teletıp hizmetlerindeki artış, sağlık sektöründe video konferansın sağlıklı büyümesini sağlayacaktır.

Asya Pasifik'in 2020'den 2027'ye kadar küresel video konferans pazarına hakim olması bekleniyor. Pazarın bu hakimiyeti Hindistan, Çin ve Japonya'daki çeşitli çokuluslu şirketlerin büyümesinin bir sonucudur. Bölge ve dünya genelindeki merkezlerle yönetim, coğrafi olarak dağıtılmış işletmelerin video konferans kullanarak başarılı bir şekilde işbirliği yapmasını sağlayabilir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma politikası (TechRepublic Premium)

Hükümet liderleri büyük insan toplantılarını yasakladıkça, bazı etkinlik organizatörleri yüz yüze etkinliklerin yerini almak için video akışı kullanıyor. Örneğin Gartner, 2024 yılına kadar kurumsal toplantıların sadece dörtte birinin canlı olarak gerçekleştirileceğini tahmin etti– 2019'da bu şekilde gerçekleşen% 60'ın aksine. BlueJeans, Zoom, Cisco WebEx ve MegaMeeting, büyük toplantıları video yoluyla barındırmak için çeşitli seçeneklerdir.

Pazar payı kazanan satıcılar

Küresel video konferans pazarı oldukça rekabetçi ve orta derecede parçalanmış. Cisco Systems, Inc., Polycom Inc. ve Huawei Technologies Co., Ltd de dahil olmak üzere birkaç önde gelen oyuncu pazara hakim durumda. Rapora göre, bu oyuncular küresel pazardaki varlıklarını güçlendirmek için birleşme ve devralmalar kullanıyor.

GÖRMEK: Mobil Cihaz Güvenlik Politikası (TechRepublic Premium)

Raporda bu şirketler, video konferans pazarındaki diğer önemli oyuncular olarak listelenmiştir:

 • Adobe Systems Incorporated
 • Arkadin Bulut İletişimi
 • JOYCE CR
 • S.R.O.
 • Logitech International S.A.
 • Microsoft şirketi
 • Turuncu İşletme Hizmetleri
 • Vidyo, Inc.
 • Batı Birleşik İletişim Hizmetleri
 • ZTE Şirketi
 • Şirket içi video konferans sayesinde altyapı, ağ ve uç noktalar dahil tüm çözüm kuruluşa aittir ve şirket ofislerinde bulunmaktadır.

  Bulut tabanlı video konferans sayesinde, sağlayıcılar altyapıyı uzaktan yönetir ve bakımını yapar.

  Ayrıca bakınız

  <a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/23/a7c16647-6c6c-40ac-878a-2f926266632b/resize/770x/662b36ac4fd4bc5cc2f4df4d58aa0355/tparg. "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

  Şeffaflık Pazarı Araştırması, küresel video konferans pazarının 2019'da 6,1 milyar dolardan 2027 sonuna kadar 11,56 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.

  "data-credit =" Resim: Şeffaflık Pazar Araştırması "rel =" noopener noreferrer nofollow ">şeffaflık-videoconf-growth.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/23/a7c16647-6c6c-40ac-878a-2f926266632b/resize/770x/662b36ac4fd4bc5cc2f4d44 /transparency-videoconf-growth.jpg

  Şeffaflık Pazarı Araştırması, küresel video konferans pazarının 2019'da 6,1 milyar dolardan 2027 sonuna kadar 11,56 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.

  Resim: Şeffaflık Pazar Araştırması

  Source link

  İlk yorum yapan olun

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *