VPN: İş profesyonellerinin her zaman bir tane kullanması için 5 neden

Web trafiğinizi korumanız gerekir ve bir VPN bunu ve daha fazlasını yapar.

Güvenli VPN Bağlantısı. Sanal özel ağ veya Internet güvenlik kavramı.

Resim: Getty Images / iStockphoto

Veri güvenliği ve gizlilik, iş profesyonelleri için gerçek bir endişe kaynağıdır ve evden çalışanların artmasıyla, bu endişeler öncekinden daha da büyüktür. Profesyonellerin internet trafiğini korumanın en kolay yollarından biri sanal bir özel ağ veya VPN kullanmaktır.

VPN'ler, diğer ağlara veya coğrafi konumlara güvenli, uzaktan bağlantılar oluşturmak için kullanılır; VPN'ye bağlı bir bilgisayar bir iş ağının içinde veya dünyanın farklı bir yerinde görünebilir. Temel olarak, bir VPN'i bir bilgisayardan ağa özel bir tünel olarak düşünün: Güvenli, şifreli ve bir iş ağında veya başka bir ülkede bulunan bir bilgisayarın yapabileceği her şeyi yapabilir.

Orada bir sürü iyi bir VPN hizmeti seçmeye yarayan faktörlerve seçimleri okuyabilir ve VPN politikası TechRepublic ve kardeş sitemiz ZDNet. Doğru hizmeti seçmenin yanı sıra, profesyoneller için bu beş VPN kullanımında olduğu gibi, bir VPN'nin sizin için doğru olduğundan emin olmanız gerekir.

GÖRMEK: Şirketinizin uzak çalışanları güvende tutmak için neden bir VPN kullanım politikasına ihtiyacı var? (TechRepublic Premium)

1. VPN'ler internet trafiğinizi anonimleştirebilir

VPN'lerin sizi gerçekten anonim yapıp yapmadığı konusunda biraz karışıklık var: Yapmıyorlar. VPN sağlayıcı NordVPN bunu bir blog yazısında bile söyledi kendi sitesinde. "Sizi çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı öğrenmeye çalışan gözetmenlerden korumak için bir VPN'e ihtiyacınız varsa, o zaman – evet. Ama çevrimiçi olarak tamamen görünmez olmak istiyorsanız, sadece bir VPN'den daha fazlasına ihtiyacınız var," dedi NordVPN. .

İş için VPN kullanma nedeniniz, iletmekte olduğunuz trafiği korumaksa, VPN harika çalışır. İnternete bağlanmak, VPN kullanırken bile her zaman size bağlanabilecek bir iz bırakacaktır.

2. VPN'ler sizi çalışma ağınıza bağlayabilir

Daha önce güvenli bir ağa sahip bir ofiste çalıştıysanız ve mesai saatlerinden sonra iş yapmanız gerekiyorsa, muhtemelen iş ağınızın dışında olmanız nedeniyle bazı engellerle karşılaştınız: E-posta bağlanamayabilir, lisanslı uygulamalar yapamayabilir bir lisans alırsanız ve dahili sunuculara erişemediğinizde başka sorunlar ortaya çıkabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, bir VPN bağlantısı, bir bilgisayar ile özel bir ağ arasındaki internet üzerinden özel bir tünele çok benzemektedir, bu da aslında bu ağı dış dünyadaki tek bir makineye genişletmektedir. Ofiste olmanın tüm özellikleri, en azından BT'nin VPN aracılığıyla sunduğu özellikler, kullanıma sunuldu ve profesyonellerin nerede olursa olsun işlerini yapmalarını sağladı.

3. VPN'ler genel Wi-Fi ağlarındaki trafiği korur

ZDNet'ten David Gewirtz'in dediği gibi, "Ofisten veya evden uzaktaysanız ve başka birinin Wi-Fi'sini kullanıyorsanız (bir aile üyesi veya arkadaşın bile olsa, asla tehlikeye atılıp bulaşmadıklarını bilemezsiniz) , bir VPN kullanın. "

Wi-Fi ağlarındaki trafik, şifre korumalı veya korumasız, kimlik çalmak, sahtekarlık yapmak ve diğer kötü niyetli eylemleri yapmak için koklanabilir ve kullanılabilir. Bir VPN'ye bağlandığında, trafiğiniz şifrelenir ve saldırgan bir cihazın Wi-Fi'ye bağlı olduğunu bilebilirken, trafiğinizin nereye gittiğini veya ne yaptığınızı bilmezler.

4. VPN'ler iş satın alımlarında tasarruf sağlayabilir

Tipik internet trafiği çok fazla veri üretir: Bir bilgisayarın konumu, bir web sitesine göz atma geçmişi, bilgisayarın çevrimiçi olarak sörf yaptığı diğer yerler – tüm bu veriler ve daha fazlası ziyaret ettiğiniz web siteleri tarafından kullanılabilir.

CBS News bir çalışma hakkında rapor verdi çevrimiçi mağazalara göz atmak için kullanılan cihazın türüne göre fiyatlandırma farkları bulan ve aynı şey uçak biletleri ve otel rezervasyonları, VPN sağlayıcısı için de geçerlidir. SurfShark dedi.

"Bazı çevrimiçi perakendeciler fiyatlarını tarama geçmişinize ve konumunuza dayandırıyorlar. Özellikle ihtiyaçlarınız için fırsatlar sunuyorlar ve aynı öğeyi birkaç kez aradığınızı biliyorlarsa fiyatları yapay olarak yükselterek size ekstra bir tekme veriyorlar." bir SurfShark blog yazısı söyledi.

İşletmeniz yüksek gelirli bir ülkede bulunuyorsa ve seyahat etmeniz gerekiyorsa, işletmenizin karşılayamayacağı bir prim ödüyor olabilirsiniz ve coğrafi konumunuzu değiştirmek için bir VPN kullanmak size biraz para kazandırabilir.

5. VPN'ler, diğer ülkelerden çevrimiçi içeriği test etmenizi sağlar

Geliştiriciler, iyi testlerin ve web uygulamaları ve diğer çevrimiçi içerikler için bunun mümkün olan en yüksek düzeyde anonimlikle test edilmesi anlamına gelir. Uygulamayı oluşturduysanız, bilgisayarınızdan test edin ve trafiğinizi maskelemeye çalışmayın. Başka bir ülkede yaşayan birinden çok farklı sonuçlar görebilirsiniz.

Konumunuzu değiştirmek için bir VPN kullanmak, dünyanın diğer tarafındaki bir kişinin web uygulamanızı veya web sitenizi nasıl gördüğüne bir göz atmanıza izin verir ve bu, alabileceğinizden daha geniş bir kullanıcı aralığı için çalışan daha iyi bir ürün yayınlamak anlamına gelir. bir tarayıcı penceresini gizli modda açmanız yeterlidir.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*