Vue.js'yi mi düşünüyorsunuz? İşte onu sevmeniz için 5 neden

Yorum: Sarah Drasner bir Vue.js uzmanıdır ve web çerçevesini sevmek için beş nedenden bahseder.

kadın-geliştirici-at-bilgisayar.jpg

Görsel: iStock

Okunması gereken geliştirici içeriği

eğer sen bir geliştirici Kullanıcı arayüzleri ve tek sayfalık uygulamalar oluşturmak için aşamalı bir web çerçevesi arıyorsanız, muhtemelen Vue.js'yi duymuşsunuzdur. Vue kullandıysanız, onu sevme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Yığın Taşması anket verileri öneriyor. Sonuçta Vue, küçük boyutlu (18 KB tamamen sıkıştırılmış), sanal DOM sunuyor, harika belgeler ve daha fazlasıyla birlikte geliyor. Vue'nin zaman ayırmaya değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? peki sorabilirsin Sarah Drasner, Vue çekirdek ekibinin bir parçası olarak Khaled Al-Ansari yaptı.

Bu onun yanıtıydı.

Zor şeyleri kolaylaştırmak

Vue'nun erdemlerini anlatan her türlü çevrimiçi kaynak var (örneğin Bu) ve çok sayıda anket (Bunun gibi) etrafındaki en sıcak programlama çerçevelerinden biri olduğunu öne sürüyor. Ancak eski bir Netlify ve Microsoft yöneticisi ve Vue çekirdek ekibinin bir üyesi olan Drasner, çok inek bir eğilime sahip (en iyi anlamda "inek"), Vue'nin neden önemli olduğuna dair mükemmel bir rehberdir.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Al-Ansari'ye yanıt veren Drasner işaretlendi Vue'nun sunduğu bir dizi avantaja:

  • Son derece bildirimsel; Güzel yapılmış soyutlamalar nedeniyle kodunuz oldukça organize ve okunaklı olabilir. Bununla ilgili olarak, bir blog yazısı, Drasner Vue'da hesaplanan özelliklerin erdemlerini lanse etti: "Bunlar, bağımlılıklarına göre önbelleğe alınacak ve yalnızca gerektiğinde güncellenecek olan hesaplamalardır. İyi kullanıldıklarında son derece performanslı ve olağanüstü kullanışlıdırlar. Bunu işleyen birçok büyük kitaplık vardır artık sadece birkaç satır kodla ortadan kaldırabileceğiniz türden bir mantık."

  • Kaputun altına giremediğinizde soyutlamalar bozulur. Vue, özel yönergeler, izleyiciler ve benzerleri gibi tam da bunu yapabilmeniz için harika API'ler sağlar. Yeni Kompozisyon API'si, daha büyük bir kod tabanının yeniden kullanılabilir parçalarını yapılandırmak için birkaç yol sağlar.

  • Ekosistemdeki Vuex, Nuxt, Vue Router ve Gridsome gibi şeyler, birlikte çalışmaktan zevk alan harika DX'e sahip son derece güzel araçlar sunar.

  • Tek Dosya Bileşenleri ile çalışmak harika olabilir çünkü birçok farklı dosyaya çok fazla atlamadan ihtiyacınız olan her şeyi tam orada kapsülleyebilirsiniz.

"Vue'ya neden bu kadar yatırım yaptığımı merak ediyorsan, bunun nedeni olmam gerektiği için değil, sadece onu seviyorum" sonuçlandı. O yalnız değil. Yukarıda belirtildiği gibi, Stack Overflow 42.000'den fazla geliştiriciyle anket yaptığında, Vue.js web çerçeveleri arasında "en sevilen" olarak üçüncü sırada (ASP.NET ve React.js'nin arkasında) ve "en çok aranan" olarak yalnızca React'in arkasında ikinci sırada yer aldı. Neyse ki, Vue'nun ünlü bir hızlı öğrenme eğrisi var. Ne kadar hızlı? HTML ve JavaScript biliyorsanız, bir gün içinde çalışmaya başlamanız gerekir.

GÖRMEK: Geliştirici kodu incelemeleri: Kaçınılması gereken 4 hata (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

React kadar popüler olan Vue, muhtemelen React'i şu şekilde geliştiriyor: hem AngularJS hem de React'in en iyilerini birleştirmek: "Bileşen tabanlı yaklaşım, bileşen hiyerarşisi için tek yönlü veri akışı, sanal oluşturma ve uygulamanın durum yönetimi gibi özellikler ReactJS'den ödünç alınan özelliklerdir. Şablonlar, sözdizimi ve kolay kullanıcı arayüzü AngularJS'den ödünç alınmıştır." Sonuç, uygulama oluşturmak için yüksek performanslı, öğrenmesi kolay, güçlü bir çerçevedir. Drasner gibi sen de sevebilirsin.

Açıklama: AWS için çalışıyorum ancak burada ifade edilen görüşler bana ait.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*