Western Digital, 5G telefonlar için yeni gömülü flash sürücü depolama seçeneği ekliyor

Şirket, depolamanın, sıralı yazma ve indirme işlemlerini hızlandırarak kullanıcıların Wi-Fi 6 bağlantılarından yararlanmalarını kolaylaştıracağını söylüyor.

5g konsepti

Resim: TierneyMJ/Shutterstock

Western Digital, Salı günü 5G akıllı telefonlar için ikinci nesil UFS 3.1 depolama çözümünü piyasaya sürdü. Şirkete göre, iNAND MC EU551 yerleşik flash sürücü, aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmak gibi karışık iş yükü deneyimlerini desteklemek için rastgele okuma performansında %100 ve rastgele yazmalarda %40'a kadar iyileştirme sağlar.

Diğer güncellemeler şunları içerir:

  • Yeni 5G ve Wi-Fi 6 indirme hızı potansiyelinin yanı sıra seri çekim modu fotoğrafçılığı gibi uygulamalar için geliştirilmiş performansın gerçekleştirilmesine yardımcı olmak için sıralı yazmalarda %90 iyileştirme.
  • Daha kısa başlatma süresi ile daha hızlı uygulama başlatma ve daha yüksek yükleme hızları için sıralı okumalarda %30 iyileştirme.

Şirket, EFD'nin ultra yüksek çözünürlüklü kameralar, AR/VR, oyun ve 8K video gibi gelişmekte olan uygulamaları desteklemesini bekliyor.

GÖRMEK: Western Digital, daha düşük gecikme ve gerçek zamanlı işlemeyi desteklemek için uç sunucu ailesini piyasaya sürüyor (Teknoloji Cumhuriyeti)

Otomotiv, mobil ve gelişmekte olan pazarlar için kıdemli başkan yardımcısı Huibert Verhoeven, "Yüksek hızlı 5G ağları, sensör yeniliği ve yapay zeka ile birleştiğinde, telefonlardaki ortalama kapasite, yeni multimedya yeteneklerinin üstesinden gelmek için daha yüksek performansa ihtiyaç duyulduğu için büyüyor" dedi. Western Digital, bir basın açıklamasında söyledi. "Bu yeni UFS 3.1 iNAND çözümüyle, kullanıcıların veri açısından zengin uygulamalara erişmesine ve yeni oyun oynama, çalışma ve öğrenme yolları için daha hızlı akışın keyfini çıkarmasına olanak tanıyoruz."

ZDNet'te bildirildiği gibi, Strategy Analytics, küresel 5G akıllı telefon satışlarının 2021'in ilk çeyreğinde rekor 136 milyon adede ulaştığını buldu. Ayrıca analist Canalys, 5G telefonların 2021'in ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon sevkiyatlarının %37'sini temsil ettiğini ve bu cihazların 610 milyon akıllı telefonun %43'ünü oluşturacağını tahmin ediyor. bu yıl satıldı.

Western Digital'e göre, iNAND MC EU551, daha hızlı NAND, daha hızlı bir kontrolör ve yeni bir ürün yazılımı tasarımı kullanır ve şirkete göre, önceki nesle göre aşağıdaki iyileştirmeleri sağlar:

  • Birden çok uygulamayı aynı anda çalıştırmak gibi karışık iş yükü deneyimlerini desteklemeye yardımcı olmak için rastgele okuma performansında %100 ve rastgele yazmalarda %40'a kadar iyileştirme.
  • Yeni 5G ve Wi-Fi 6 indirme hızı potansiyelini gerçekleştirmeye yardımcı olmak için sıralı yazmalarda %90 iyileştirme. Bu, tüketicilere 8K video gibi zengin medya dosyalarını aktarırken daha iyi bir deneyimin yanı sıra seri çekim modu fotoğrafçılığı gibi uygulamalar için geliştirilmiş performans sağlar.
  • Sıralı okumalarda %30'luk iyileştirme, uygulamaların daha kısa başlatma süresiyle daha hızlı başlatılmasını sağlar ve daha yüksek yükleme hızları sağlar.

iNAND MC EU551, iNAND ürün serisine en son eklenen üründür. iNAND MC EU551 mobil depolama cihazı, Western Digital'in yeni UFS 3.1 platformu üzerine inşa edilen ilk üründür.

Cihaz, JEDEC UFS 3.1 spesifikasyon gereksinimlerini karşılar ve Western Digital'in 7. nesil SmartSLCTM'sine dayanan en son Write Booster teknolojisini kullanır. Ayrıca Host Performance Booster sürüm 2.0'a sahiptir.

Western Digital, iNAND MC EU551 UFS 3.1 yerleşik flash sürücüsünü Temmuz ayında yaygın olarak kullanıma sunmayı planlıyor. Depolama çözümü 128GB, 256GB ve 512GB kapasitelerde mevcuttur.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*