Western Digital, daha düşük gecikme ve gerçek zamanlı işlemeyi desteklemek için uç sunucu ailesini piyasaya sürüyor

Bu yeni donanım, bulut hizmeti sağlayıcıları, telekomünikasyon şirketleri ve sistem entegratörleri için tasarlanmıştır ve zorlu ortamlar için sağlam bir tasarım içerir.

sunucu.jpg

Resim: iStock/gorodnkoff

Western Digital, yeni bir yüksek performanslı Ultrastar Edge sunucu ailesini duyurdu. Şirket, bulut hizmetleri sağlayıcılarının bu ürünü, uçta toplanan verilere dayalı gerçek zamanlı karar vermeyi güçlendirmek için kullanmasını bekliyor.

Yeni ürün grubu şunları içerir:

  • Ultrastar Edge-R: Zorlu uzak ortamlarda çalışan saha ekipleri için askeri özellikleri karşılayan sağlam, 3U yığınlanabilir sunucu.
  • Ultrastar Kenar: Renkli ve uç veri merkezleri için taşınabilir bir kasaya sahip, taşınabilir, 2U rafa monte edilebilir bir sunucu.

Her iki sunucu da iki adet 2. Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci, bir NVIDIA T4 GPU ve 61 TB'a kadar depolama sağlayan sekiz Ultrastar NVMe SSD ile 40'a kadar çekirdeği destekler. Donanım, bağlandığında kritik verileri buluta veya veri merkezine geri göndermek için iki adet 50 Gb veya bir adet 100 Gb Ethernet bağlantısına sahiptir.

Ultrastar Edge-MR, su ve döküntülere karşı giriş koruması sağlamak için IP32 standartlarını da karşılar. Her iki ünite de kurcalanmaya karşı korumalı bir muhafazaya sahiptir ve hassas verilerin depolanmasına, güvenliğinin sağlanmasına, aktarılmasına ve yayılmasına yardımcı olmak için FIPS 140-2 Seviye 2 güvenlik standardını karşılar. Western Digital, her iki ürünün de 2021'in son çeyreğinde satışa sunulmasını bekliyor.

GÖRMEK: Donanım envanter politikası (TechRepublic Premium)

Western Digital veri merkezi platformları başkan yardımcısı Kurt Chan bir basın açıklamasında, "Bir depolama teknolojisi lideri olarak, sürekli olarak ileriye bakıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına nasıl hizmet etmeye devam edeceğimizi tahmin ediyoruz" dedi. "Uçta veri oluşturmadaki büyüme, bu verilerden değer elde etme fırsatları ve uçta yenilik yapan ve çalışan toplam mevcut pazarlar ve müşteriler, bize yeni Ultrastar Edge sunucu ailemiz için harika bir fırsat sunuyor."

Omdia'daki Data Center Compute'ta kıdemli bir analist olan Manoj Sukumaran, bir basın açıklamasında, bulut hizmetlerini, uzak kampüsleri, içerik dağıtım ağlarını ve bulut hizmetlerini desteklemek için uç konumlardaki sunucu dağıtımlarının 2024'e kadar iki katına çıkmasını ve tahmini beş milyon birime ulaşmasını beklediğini söyledi. IoT, sensör veya uzak verilere dayanan neredeyse tüm dikey endüstriler.

"5G ve IoT dünyasında, gecikme ve bant genişliği başarı için temel faktörler olduğundan, bilgi işlemin uçta – cihazlara, son kullanıcılara ve verileri üreten makinelere daha yakın olması gerekir" dedi.

Aeon Computing'in kurucu ortağı Jeff Johnson, bir basın açıklamasında, federal hükümet ve kurumlarının çeşitli ortamlarda hızlı bir şekilde bilgi toplamasının ve ihtiyaç duyulduğu zaman ve yerde fikir vermesinin kritik olduğunu söyledi.

"Artık bulutun gücünü dünyadaki hemen hemen her uç veya taktik ortama getiren güvenli, sağlam bir çözüm sunabiliyoruz" dedi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*