WhatsApp, COVID-19 sırasında sahte haberlerin yayılmasını nasıl ele alıyor? | TechRadar

WhatsApp mesajlaşmaya başladı seçim uygulaması dünyada milyarlarca dolar. Birçok bilgi birincil bilgi alışverişi kaynağı olarak kullanarak, uygulama tarafından yayılır sahte haber adil bir miktar olması şaşırtıcı değildir.

Bu tür örnekler herhangi bir sosyal platform için nadir değildir, ancak şu anda yaşadığımız gibi küresel bir pandemi sırasında, yanlış bilgi kolayca bir ölüm kalım meselesi haline gelebilir. Etkisinin farkında olan WhatsApp, bu yarı gerçekleri minimumda tutmak için aktif adımlar atıyor. İşte sahte haber yayılmasını engelleme uzun bir yol gitmek gerekir app getirilen en büyük değişiklikler.

İletileri yönlendirme sınırları

(İmaj kredisi: Gelecek)

Alınan bir bilgiyi iletmeden önce uyanıklık olmaması, genellikle bir mesajın viral hale gelmesi için gereken kıvılcım görevi görür. Bunu yavaşlatmak için WhatsApp, 'sık yönlendirilen iletileri' (beş kereden fazla iletilen iletiler) etkileyecek bir değişiklik getirdi. Bundan sonra, kullanıcılar bu tür mesajları iletebilir sadece bir kere, aynı anda beş sohbetin önceki sınırından aşağı. Şirket, bunun kör yönlendirmeyi daha büyük bir ölçekte engelleyeceğini umuyor. Teorik olarak, kullanıcılar yine de mesajı daha fazla kişiye iletebilir, sadece süreç eskisi kadar basit olmayacaktır.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*