WhatsApp, Hindistan'daki Durum güncellemeleri için video uzunluğunu 15 saniyeyle sınırlayacak | TechRadar

Dünya olarak savaşa devam ediyor koronavirüsün yayılmasıyla, internet endüstrisi her zaman işletmeleri çalışır durumda tutma ve insanları meşgul tutma zorluğuyla karşı karşıyadır. Sunucularının bataklığa düşmemesini sağlamak için, Naber uygulamasında değişiklikler getiriyor.

Bu ay boyunca, ülke ülkeden insanlar için kapalı yerlerde kalmalarını ve mümkün olan yerlerde uzaktan çalışmalarını isteyen emirler ve kilitlenmeler getirdi. Doğal olarak, insanların internete bağımlılığı bir gecede hızla yükseldi. Özellikle OTT platformları, sosyal medya ve mesajlaşma hizmetleri olmak üzere birçok uygulamanın kullanıcı sayısında önemli bir artışa yol açtı. Altyapısının kızartılmamasını sağlamak için dünya çapında bazı kısıtlamalar getirdiler.

(İmaj kredisi: Gelecek)

WhatsApp, Durum olarak paylaşılan video kliplerin süresini 15 saniyeyle sınırlandırarak artık savaşa katılıyor. Hangi segmenti kullanmak istediğinizi belirtmezseniz videolar otomatik olarak kırpılır. Bu dayatma şimdilik sadece Hindistan'a getirildi. Hindistan'ın en fazla WhatsApp kullanıcısına sahip olduğu düşünüldüğünde, tamamen şaşırtıcı değil.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*