Wi-Fi hayalleri alanı: Büyük Liglere ağ çözümleri sunmak ve basketbol sahası geçmişini korumak

Extreme Networks, yeni Wi-Fi ağlarını 16 MLB stadyumuna ulaştıracak. Fenway Park gibi asırlık bir stadyumda bir ağ kurmak benzersiz zorluklarla birlikte gelir.

Resim: Boston Red Sox

Major League Baseball bahar eğitim oyunları bu ayın sonlarında başlayacak ve yeni stadyum içi ağ çözümleri, taraftarlar için oyun günlerini daha iyi izleyebilir. Çarşamba günü, Extreme Networks, Major League Baseball'un resmi Wi-Fi'si olarak seçildiğini açıkladı sağlayıcı, önümüzdeki 2021 sezonundan başlayarak stadyum Wi-Fi ve analiz sunacak.

“Major League Baseball, taraftarların sporla etkileşimlerini geliştirmek için teknolojiyi kullanmada bir öncüdür. Extreme'in son teknoloji ürünü bulut, mobilite ve analitik yeteneklerinden yararlanan endüstri lideri çözümleri lige, takımlarına ve fanlar verileri, cihazları ve insanları mümkün olan en zahmetsiz şekilde birbirine bağlar, “diyor Extreme Networks'ün başkanı ve CEO'su Ed Meyercord.

Meyercord, “Yaşam boyu beyzbol hayranları olarak, her oyunda veriye dayalı, sonraki seviye deneyimler sunmak için amansız çabasıyla Major League Baseball'u destekleme ayrıcalığına sahibiz” dedi.

Bu çözümlerin, taraftarların beyzbol maçları sırasında “bant genişliğine aç uygulamaları” desteklemek için stadyumdaki daha hızlı Wi-Fi ağlarına bağlanmasına ve spor analistlerinin daha hızlı multimedya güncellemelerine erişmesine izin vereceğini söyledi. Mekan tarafında ise şirket, bu ağların personelin bağlantı, analitik ve telemetri bilgilerini kullanarak konuk desteğini iyileştirmesine ve operasyonel riskleri azaltmasına izin vereceğini söyledi.

GÖRMEK: Olay müdahale politikası (TechRepublic Premium)

Extreme Networks, bu ağ çözümlerini 2026 yılına kadar planlanan kurulumlarla 16 basketbol sahasında kullanıyor. Bu stadyumların her biri benzersiz bir dizi zorluk sunuyor. Extreme Networks CMO'su Wes Durow'un açıkladığı gibi, bu stadyum konuşlandırmaları için tek bir yaklaşım yok, çünkü iki ballparks birbirine benzemez.

Durow, çelik kirişler veya diğer yapısal öğeler olsun, her bir basketbol sahasının tasarımını ve özelliklerini hesaba katması gerekeceğinden, her projenin “özel bir deneyim” olduğunu söyledi. Extreme Networks müşteri ilişkileri ve hizmet sunumu direktörü Dan Brown, bu çözümleri dahil etmenin eski tesislere kıyasla yeni parkurlarda nispeten daha kolay olduğunu söyledi.

Brown, “Zorluklar, bu eski parklara yeni erişim noktaları ve kablo yolları eklemekte yatıyor. Eski parkların alçak oturma kaselerinin çoğu ya düz ya da kısmen eğimli. Bu, kablo yolları için önemli bir erişim sağlamıyor.

mlb.jpg

Resim: Boston Red Sox

Boston Red Sox'un evi olan Fenway Park, bu yenilemeleri alan ilk stadyumdur. Bir asırdan daha önce inşa edilmiş bir beyzbol parkına bir ağ çözümü yerleştirmek, zorluklarla karşılaşmaz.

“Fenway, 1912 yılına kadar parkın çeşitli bölgelerine uzun yıllar boyunca beton dökülmesine (ilaveler) sahiptir. Beton ve inşaat o zamanlar çok farklıydı. Kablo yolu oluşturmak için damarların kullanıldığı yerlerde, mimari mühendisleri ve kapsamlı tasarım incelemelerini dahil ediyoruz. Basketbol sahası yapısal bütünlüğünün spesifikasyonlara uygun olmasını sağlayın, “dedi Brown.

Onlarca yıllık geleneğe sahip asırlık bir beyzbol stadyumu veya daha yeni bir spor alanı olsun, bu top parkları ayrıca hayranlar ve yerel topluluklar için tarihi ve duygusal değeri de korur. Brown, ağ dağıtımları sırasında tarihi unsurları korumak için önlemler alındığını söyledi.

GÖRMEK: 5G'nin Geleceği: Öngörüler, kullanıma sunmalar, kullanım örnekleri ve daha fazlası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Brown, “Parktaki tüm konumlar, Tarih Kurumu onayından geçti. Değiştirme yerleri mevcut konuşlandırmalardan önceden onaylanmış olsa da, yeni konumlarımız güncellenmiş bir onay gerektiriyor,” dedi. “Bu onay, bir inceleme kurulunun önüne gelir ve (ayrıntılı) özellik sayfaları ve tasarımlar gerektirir.”

Brown, bu havai fişeklerin tarihsel bütünlüğünü korumak için uygulanan çabaları detaylandırmak için senaryoya özgü bir örnek verdi. Brown, örneğin Fenway Park'ta, çelik veya herhangi bir tuğlanın belirli kısımlarına monte edilmesine izin verilmediğini ve bu elemanların etrafında çalışarak “optimal bir tasarım” sunduğunu söyledi.

Brown, “Her park benzersizdir ve kendi zorluklarını ortaya çıkarır. Çözümün hem teknoloji hem de inşa edilebilirlik yönleri için bilgili bir ekibe sahip olmak, başarılı bir dağıtımın anahtarıdır,” dedi.

“MLB ve ekiplerle kurulan ortaklık, harika bir çalışma ilişkisi oluşturmaya ve sonunda MLB'ye, ekiplere ve en önemlisi taraftarlara fayda sağlayacak en iyi teknolojiyi sunmaya odaklanmaya yardımcı oldu!”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*