Windows 10 modern bir yeniden tasarım alıyor olabilir

Proje ile Windows 10'un yaklaşmakta olan revizyonu hakkında oldukça fazla spekülasyon var. 'Güneş Vadisi' (resmi olarak Windows 10 21H2), mevcut işletim sistemleri kullanıcı arayüzünün birçok yönünü güncellemesi bekleniyor. 'Kıdemli Program Yöneticisi' için bir iş ilanı Nisan 2021'de arkadan gelen rol tarafından keşfedildi Windows En Son Microsoft kariyer web sitesinde, "Windows UX'in yeni parçalarını oluşturacak ve mevcut parçalarını modernize edecek, kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak için kullanıcı araştırması yapacaksınız" sorumlulukları listelenerek, bu konuda ilerlemeye yönelik ipuçları verilmektedir.

Yaklaşan Sun Valley yenilemesinin resmi olarak şu şekilde yeniden adlandırılacağı öne sürüldü: Windows 11, ancak bu şu anda sadece bir spekülasyon. Microsoft'un planladığını biliyoruz. Windows 10 için tüm desteği sonlandırın 14 Ekim 2025'e kadar, bu yüzden mevcut Windows 10'a bu kadar çok çalışma yapmak pek mantıklı olmaz, ancak 24 Haziran'da Microsoft'un " için özel bir etkinlik düzenleyeceğini öğrenmeyi umuyoruz.Windows'un yeni nesli"

Ne beklemeliyiz?

Başlangıçta Windows 10'un "Windows'un son sürümü," mevcut söylenti havuzunu ve sızıntıları biraz kafa karıştırıcı hale getiriyor, ancak bu kalabilir teknik olarak Windows 11 (aynı zamanda 'Windows 365' veya yalnızca 'Windows' olarak da adlandırıldığı tahmin edilmektedir) aslında sıfırdan oluşturulmuş tamamen yeni bir işletim sistemi yerine mevcut Windows 10 çerçevesinin büyük bir revizyonuysa doğrudur.

İş rolü artık başvuru almıyor, ancak pozisyon aynı zamanda pozisyonun Windows kabuk ekibi içinde olduğunu belirtiyor ve "Windows ekibi Windows'ta temel etkileşim deneyimlerini oluşturuyor – bunlar Başlat ve Görev Çubuğu gibi ikonik UI'den dokunmaya, ses ve kalem+mürekkep etkileşim modellerinin yanı sıra snap ve pencereleme gibi özellikler."

Windows 10 21'in oldukça büyük bir güncelleme olduğunu biliyoruz ve şu anda 2021'in sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Microsoft'un genellikle her yıl en az iki büyük güncellemesi olduğu göz önüne alındığında, Windows 10'da yenilenen bu güncellenmiş özelliklerin aslında bir test aracı olması mümkündür. tamamen yeni bir işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden önceki sular. bol bol gördük Sun Valley için hayran yapımı maketler hoş görünen yenilemeler, ancak sonuçta bu yenilemenin nasıl görüneceğini, kullanıma sunulana kadar bilemeyeceğiz.

Büyük ihtimalle üyelerin Windows Insider Programı Çoğu güncellemenin tam bir kullanıma sunulmadan önce bu şekilde test edildiği göz önüne alındığında, güncellenmiş tasarımları ilk gören kişi olacak. Bu beklenen değişikliklerin yanı sıra gelecekteki diğer Microsoft güncellemeleri için genel kullanıma sunulmadan önce erkenden bilgi almak istiyorsanız kendiniz kaydolabilirsiniz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*