Windows 11 kullanıcıları memnun etmeyi amaçlıyor ancak amacını belirlemesi gerekiyor

Birçoğu, Windows 10'u Windows'un son sürümü olarak gördü ve sürekli güncellemeler bekliyordu. Ancak Windows 11, 2021'de burada ve ilk analizde, işletim sisteminin kanıtlayacak bir şeyi var: Neden var?

is-windows-10-still-telling-microsoft-wh-5c112ff160b276b15a3307f1-1-dec-18-2018-11-30-13-poster.jpg

Microsoft, 2015'te Windows 10'u piyasaya sürdüğünde, daha sonra Windows bölümünün başkan yardımcısı olan Terry Myerson – dedim, "Windows 11 üzerinde çalışan kimse yok." Windows 10 bir "hizmet olarak işletim sistemi" olarak çalıştığından, sık (güvenlik yamaları) ve daha az sıklıkta (yeni özellikler veya tamamen yeni yapılar) dahil olmak üzere güncellemeler yıllarca sürdü. Birçoğu, Windows 10'u Windows'un son sürümü olarak gördü ve sürekli güncellemeler bekliyordu. Ancak Windows 11, 2021'de burada ve ilk analizde, işletim sisteminin kanıtlayacak bir şeyi var: Neden var?

Okunması gereken geliştirici içeriği

Windows 11'in başarılı olup olmayacağına kullanıcılar karar verecek

Kullanıcı deneyimi cevabın bir parçasıdır: Microsoft mühendisleri, basitleştirmek için yeni, daha şık bir kullanıcı arayüzü oluşturdu. Microsoft burada müşteri memnuniyetini hedefliyor. CEO Satya Nadella'nın ünlü beyanname Microsoft'un insanların hoşgöreceği değil, "seveceği" ürünler üretmesini istediğini söyledi. Kısmen estetik yenileme ve kısmen kullanıcı deneyimi yeniden tasarımı, Windows 11 arayüzü kullanılabilirliğe göre yükselecek veya düşecek.

Genişleyen uygulamalar üretkenliği artırabilir

Diğer özellikler, mevcut uygulamaların türünü ve sayısını artıracaktır. Windows 11 (ve yenilenmiş bir Microsoft Mağazası), Android uygulamalarını Windows içinde çalıştırarak uygulama portföyünü genişletecek. Microsoft ayrıca geliştiricilere, uygulamaları için alıcılardan aldıkları paranın %100'ünü, onları daha fazla Windows uygulaması oluşturmaya teşvik etmek için verecek. Her iki hamle de hem çalışanlar hem de tüketiciler için Windows'un faydasını genişletmeye devam etmelidir.

Hibrit çalışma dünyası için tasarlanmış Windows 11

Windows 11, Microsoft Teams ile bütünleşerek dağıtılmış çalışmayı geliştirerek, doğrudan başlat menüsünden insanlarla iletişim kurmayı kolaylaştırmalıdır. Bu yenilik, PC'nin işin geleceği ve dijital yaşam için merkeziliğini (yeniden) oluşturan COVID dünyası için iyi zamanlanmıştır. Bu özelliklerin çalışanlar için geçerli olup olmadığı henüz görülmedi, ancak bunlar yeni hibrit çalışma dünyasına yön veriyor.

Ancak Windows 11 artan bir yenilik gibi görünüyor

Windows 11, Windows 10 ile aynı temel kod temeli üzerine kurulmuştur. Bu iyi haber; bu, Windows Vista gibi ünlü işletim sistemi sürümlerini rahatsız eden uygulama ve sürücü "kırılmasının" gerçekleşme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Ve Win32 uygulamaları, Windows 11'de yerel olarak çalışmaya devam edebilecek.

Yine de, bu kullanıcı dostu geçmişe selamlar iki ucu keskin bir kılıçtır. Deneyimin sürekliliği için harikalar, ancak 11'in gerçekte ne anlama geldiğini merak etmenizi sağlıyorlar. Bu, tam sürüm bir sürümden çok, kuşkusuz zengin özelliklere sahip bir Windows 10 güncellemesinden daha fazlası mı?

Çalışanlar ve tüketiciler karar verecek

Sonuç olarak, Windows 11'in gerçek amacını ve kimliğini oluşturmadan önce kullanıcılarla vahşi ortamda biraz zaman geçirmesi gerekecek. Ancak, yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü ve birçok düşünceli özellik, özellikle piyasaya sürülmesi yeni bir hibrit çalışma dünyasına denk geldiğinden, öne çıkma şansı veriyor. Ve tüm bu artımlı değişiklikler, birlikte ele alındığında, bazen parçalarının toplamından daha fazlasını toplayabilir. Kanıt, kullanıcılar tarafından değerlendirildiği üzere, yalnızca yayınlanmasından sonraki aylarda görülecektir.

Bu yazı, Başkan Yardımcısı ve Baş Analist J.P. Gownder tarafından yazılmıştır ve orijinal olarak ortaya çıkmıştır. İşte.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*