Windows 11'in önizleme sürümü nasıl edinilir

Windows 11, bu yılın sonlarına kadar resmi olarak mevcut olmayacak. Ancak Microsoft'un Windows Insider programı aracılığıyla önizleme sürümünü kontrol edebilirsiniz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/29/87712516-3be4-47a7-b2f7-347a1cbceafc/resize/770x/43ac2fc842123f7f430432dd636430ca/windows-11-start -menu.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" veri-kredi="">windows-11-start-menüsü.jpg

Windows 11'e göz atmak isteyenlerin birkaç seçeneği var. Bu yıl yeni bilgisayarlarda ortaya çıkana kadar veya gelecek yıldan itibaren Windows 10 PC'lere çıkana kadar bekleyebilirsiniz. Veya hemen şimdi dalış yapabilir ve Windows içerdekilerin erişebildiği önizleme sürümüyle oynayabilirsiniz.

GÖRMEK: Kontrol listesi: Windows 10 sistemlerinin güvenliğini sağlama (TechRepublic Premium)

Pazartesi günü, Microsoft ilk önizleme yayınlandı yaklaşan yeni işletim sistemi. Bu sürüm, şirketin geçen hafta lansman etkinliğinde tanıttığı yeni özelliklerin çoğunu içeriyor.

Ancak, Microsoft Teams ile entegrasyon ve Android uygulamalarını yükleme yeteneği gibi birkaç öğe eksik. Aksi takdirde, yeni Başlat menüsü ve görev çubuğunu, widget'ları, ek düzenleri ve sanal masaüstlerini, yenilenen Microsoft Store'u ve daha fazlasını deneyebileceksiniz.

Tabii ki, önizleme sürümü tam da bu – geleceklerin bir önizlemesi. Bu nedenle, Microsoft hataları düzelttiği, özellikleri düzelttiği ve öğeler ekleyip kaldırdığı için Windows 11 bu test döneminde değişecek ve gelişecektir. Windows Insider programının amacının bir kısmı, bu çabada yazılım devine yardımcı olmaktır. Microsoft, Windows 11'i şekillendirmeye yardımcı olmak için Insider programı aracılığıyla kullanıcı geri bildirimlerine güvenecek. Bu, yeni işletim sistemini deneme ve şirkete Windows 11'de neyi sevdiğinizi, nelerden nefret ettiğinizi ve nelerin değişmesini istediğinizi söyleme şansınız olacak.

Windows 11'in önizleme sürümüne puan vermek için önce uyumlu bir iş hesabına veya Microsoft hesabından edinebileceğiniz bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Microsoft hesap sayfası. Ardından, işletim sistemini çalıştırmak için uyumlu bir PC'ye ihtiyacınız olacak. Microsoft, görünüşe göre karışıklığı ve tartışmayı zaten karıştırdı. Windows 11 için zorlu donanım gereksinimleri, şirketin bazı taleplerini geri çekmesine neden oldu.

İyi haber şu ki, Windows 11'in önizleme özelliği, son sürümle aynı donanım özelliklerini gerektirmiyor. Bu yüzden nerede olduğu konusunda seçici değil. Önizleme yazılımıyla, mevcut Windows 10 ortamınızı kesinlikle silmek istemezsiniz. Bunun yerine, en iyi seçeneğiniz onu yedek bir bilgisayara, çift önyüklemeli bir bilgisayara veya sanal bir makineye kurmaktır. Önizleme sürümünü bir VMWare sanal makinesinde çalıştırıyorum ve sorunsuz çalışıyor.

Ardından, Windows 11 önizlemesini çalıştırmak istediğiniz ortamda Windows 10'un lisanslı bir sürümüne ihtiyacınız olacak. Ve bu Windows 10 kurulumunu bir Windows 11 test yatağına dönüştürmekte sorun yaşamamalısınız.

Windows 11 önizlemesini almak için Microsoft'un Insider programına kaydolun. Şuraya göz atın: Windows Insider sayfası ve Kayıt düğmesine tıklayın. Microsoft hesabınızla oturum açın ve gerekli adımları izleyin.

Windows 11 önizlemesi için kullanmak istediğiniz Windows 10 bilgisayarında veya ortamında oturum açın. Ayarlar'a ve ardından Güncelleme ve Güvenlik'e gidin. Windows Insider Programı ayarına tıklayın. Başlayın düğmesini tıklayın. Microsoft hesabınızı bağlayın. Ardından, kullanmak istediğiniz kanalı seçin. Windows 11 önizlemesi için Dev kanalını seçin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmak için istemi izleyin. Windows'ta tekrar oturum açın. Ayarlar'a ve ardından Güncelleme ve Güvenlik'e dönün. Açık olduğunu onaylamak için Windows Insider Programı ayarını tıklayın. Ardından Windows Update'e gidin ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın. Sonunda Windows 11 önizleme derlemesi güncellemesinin göründüğünü görmeli ve yüklemeye başlamalısınız. Sürecin çalışmasına izin verin. Tamamlandığında, yeniden başlatın ve PC'nizde tekrar oturum açın; Windows 11 denemeniz için hazır olacaktır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*