WWDC 2021: İş profesyonelleri için en iyi 5 iOS 15 özelliği

Apple, gelişmiş görüntülü arama özelliklerinden toplantı notlarını kaydetmenin ve paylaşmanın daha akıllı bir yoluna kadar, profesyonellerin işlerini halletmesine yardımcı olmak için bir dizi yeni iOS 15 özelliğini duyuruyor.

Resim: Elma

Pazartesi öğleden sonra Apple, yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansını başlattı. Çok günlü etkinliğin 11 Haziran'a kadar sürmesi planlanıyor. Tarihsel olarak, etkinlik çok çeşitli ürün tanıtımlarını, işletim sistemi güncellemelerini ve daha fazlasını sergiliyor. Etkinliğin ilk gününde Apple, iOS 15'e yönelik bir dizi yükseltme duyurdu. Aşağıda, iş profesyonelleri için öne çıkan iOS 15 özelliklerinden bazılarını vurguladık.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Apple WWDC 2021: iOS 15 özellikleri

Görüntülü arama

Geçen yıl boyunca insanlar COVID-19'un ortasında çalışmak ve sosyalleşmek için video konferans platformlarını kullandılar. Etkinliğin açılış konuşması sırasında, Apple'ın Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi ekran paylaşımı yetenekleri ve daha fazlasını içeren bir dizi FaceTime özelliğini duyurdu. FaceTime ızgara görünümü, insanların tüm katılımcıları tek bir görünümde görüntülemesine ve Zoom'unkine benzer bir konuşmacının arka planını engellemek için bir portre modunda görüntülemesine olanak tanır. bulanık arka plan seçeneği.

Yeni FaceTime bağlantıları, profesyonellerin toplantı ayrıntılarını mesajlar ve e-posta yoluyla kolayca paylaşmasına ve bu etkinlikleri takvimlerinde senkronize etmesine yardımcı olacak. Sunum ayrıca sesi dağıtmak ve bu sesi bir konuşmacının konumuna ve yanı sıra bu sesi iletmek için ayrıntılı uzamsal ses yeteneklerine sahiptir. makine öğrenme-Arka plan gürültüsünü engellemek için ses yalıtımı etkinleştirildi.

Sanal işbirliği

Bir ofis beyaz tahta oturumunun ardından, birçok profesyonel ileride başvurmak üzere bu bilgileri kaydetmek için bir fotoğraf çeker. Apple açılış konuşması, insanların geleneksel olarak toplantı notlarını kaydetme ve paylaşma şeklini geliştirecek yeni yetenekler sergiledi. Bu, bir beyaz tahta oturumu yakalamak ve doğrudan bir görüntüden metin kopyalamak ve paylaşmak için telefonun kamerasını kullanma özelliğini içerir.

elma.jpg

Resim: Elma

İş yaşam dengesi

Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim çağında ev, birçok insan için sanal bir ofis, öğrenme merkezi ve özel konut olarak çifte görevi yerine getirdi. Apple açılış konuşması ayrıca, profesyonel ve özel alan arasındaki çizgi bulanıklaştıkça insanların daha sağlıklı bir iş-yaşam dengesi bulmalarına yardımcı olacak yeni yetenekleri vurguladı. Bu, yeni Rahatsız Etmeyin özelliklerini içerir. Örneğin, bir kişi rahatsız etmeyin ayarını yaptığında, Apple'a göre bu durum diğerlerini bilgilendirmek için mesajlarında listelenecek.

Duyurulan diğer özellikler arasında, kişilerin günün saatine bağlı olarak iş arkadaşları veya arkadaşları tarafından bilgilendirilmeyi seçebilmeleri için kişisel ve iş yaşamları için belirlenmiş bildirim profilleri ayarlama yeteneği bulunmaktadır. Bir bildirim özeti özelliği, insanların son bildirimlerinin teslimini planlamalarına yardımcı olur, böylece programlarına ve tercihlerine bağlı olarak bu güncellemeleri kısaca inceleyebilirler.

Anahtarlar bol

WWDC 2020'de Apple yeni bir araba anahtarı tanıttı kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak arabalarının kilidini açmasına izin vermek. Bu yıl Apple, bu kavramları bir dizi ortama genişletti. Sunumda, insanların evlerine, apartman dairelerine, otel odalarına girmelerine ve hatta işyeri için kurumsal çalışma rozetleri olarak işlev görmelerine olanak tanıyan cüzdan temel özellikleri not edildi.

GÖRMEK: C++ programlama dili: Nasıl her şeyin temeli oldu ve sırada ne var (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

günlük gidiş geliş

Son haftalarda, bir dizi şirket çalışanlarını geleneksel ofise geri getirmeye başladı. Apple ayrıca, toplu taşıma araçlarıyla seyahat edenlerin bağlantılarını takip etmelerine yardımcı olacak özelliklerle profesyonellere günlük yolculukları sırasında yardımcı olacak yeni yetenekler de duyurdu. arttırılmış gerçeklik Belirli şehirlerde bulunan 3D haritalama özellikleri.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*