Xiaomi’nin yeni patenti şelale ekranlarına yeni bir bakış getiriyor

Xiaomi süper kavisli şelale ekran teknolojisini yeni bir patent uyarınca iyi bir şekilde kullanmaya çalışıyor. Şelale ekranlarının akıllı telefonlara nasıl uygulanabileceğine dair birkaç şey gördük, ancak Xiaomi’nin yeni patenti, tarafların nasıl daha işlevsel hale getirilebileceğini yeni bir şekilde gösteriyor.

Bu patent günün ışığını görürse, Xiaomi MIUI'deki hızlı kısayollar ve bildirim çubuğu gibi öğeleri ekranın kavisli kenarlarına taşıyabilir. Bu nispeten taze bir patent, yani Xiaomi gelecek için bir üst şelale ekran telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Geçen yılın başlarında Vivo tarafından NEX 3, “Şelale ekranları”, kenarlardaki yüksek eğri dereceleri nedeniyle, Samsung’un standart kavisli panellerinden bile daha fazlası olarak anılır. Bunlar yanlarda neredeyse 90 dereceye kadar bükülür.

(İmaj kredisi: Dijitalleşelim)

Tarafından ortaya çıkarılan patent LetsGoDigital'in, orta ekranda yer açmak için kavisli kenarların nasıl kullanılabileceğiyle ilgili ayrıntılara girer. Örnek olarak, pil ve ağ göstergeleri gibi durum simgeleri, bir medya oynatıcı uygulaması gibi görünen sol kenarda görülebilir. Aynı uygulamanın sağ kenarında üzerinde ana sayfa düğmesi var gibi görünüyor. Yeni kullanıcı arayüzünün başka bir örneği, zaman ve ayarlar seçeneği gibi diğer şeylerin yanı sıra sol kenarın açık bir sekme şeridi olduğu tarayıcı gibi görünüyor. Sağ taraf, daha önce açıklanan uygulama ile aynı işlevlere sahiptir. İki kilit ekranı uygulaması da resmedilmiştir, ancak uygulamalardan çok daha basit ve daha temizdir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*