Yapay zekayı kucaklamak için 5 pratik neden

Yapay zeka sadece robotlardan daha fazlasıdır. İnsanların yapay zekayı kabul etmelerinin çeşitli nedenleri vardır; sağlık hizmetleri mevcut koronavirüs salgınıyla mücadele etmek ve engellileri güçlendirmek de dahil.

Yapay zeka robotlardan çok daha fazlası. Birisi ister bir teknoloji uzmanı ister teknoloji konusunda bir acemi olsun, yapay zeka (AI) kullanan herhangi bir modern evde hala bir sürü şey var.

Ancak Star Trek'ten Data: The New Generation, Terminator serisinden Skynet ve The Hitchhiker's Guide to Galaxy'den paranoyak android gibi Marvin gibi bilim kurgu robotları dünyasına girmek kolay olsa da, gerçekten böyle bir şey değil.

Tipik bir evde, akıllı hoparlörler, elektrikli süpürgeler, çim biçme makineleri, akış hizmetleri ve spam filtreleri şeklinde akıllı asistanlardan her şey AI tarafından desteklenmektedir. Microsoft, Amerikalıların% 85'inin zaten AI kullandığını tahmin ediyor.

GÖRMEK: Kuruluşta AI ve ML'yi yönetme 2020 (ücretsiz TechRepublic PDF)

Microsoft, Yapay Zeka'nın insanların hayatlarını iyileştirmenin beş pratik yolu olduğunu bildiriyor:

AI sağlığı iyileştirebilir

mevcut COVID-19 salgını sağlığı herkes için birincil bir endişe haline getirdi ve AI sağlık hizmetlerinde büyük bir etki yaratabilir. AI teşhisi, bir dizi hastalığı klinik doğrulukla teşhis edebilir. İnsanların ceplerinde taşıdığı akıllı telefon, saat ve diğer cihazlardaki sensörler daha ucuz, daha yaygın ve daha yetenekli hale geliyor. Bir Microsoft raporu şöyle diyor: "Yapay zeka ilerledikçe, herkesin sizi tanımadan hastalandığınızı anlayabilecek bir sanal doktora erişimi olan bir dünya hayal etmek bilim-kurgusal bir düşünce değildir. Sanal bir doktor olup olmadığınızı hayal edin o zaman ya otonom bir hareket yolu önerebilir ya da hastalığınız AI'nin yardım etme yeteneğinin ötesinde olduğunda sizi bir tıp uzmanına yönlendirebilir. "

AI yaşlıların kendi kendine yeterli olmalarına yardımcı olabilir

Otonom dağıtım botları kendi kendine yeten hayatlar yaşamak isteyen yaşlı bireylere yardımcı olabilir. Bu botlar yaşlılara ilaç, yiyecek ve ihtiyaçlar getirebilir. Mevcut COVID-19 krizinde, teslimat uçağı yaşlılara ürün getirebilir, böylece bakkal veya eczaneye giderek koronavirüs ile sözleşme yapma riski yoktur.

AI engelli insanları güçlendirebilir

Dünyada 1 milyardan fazla insanın engelleri var ve AI bilgisayarların duymasını, görmesini ve akıl yürütmesini sağlayarak onlara yardımcı olabilir. Örneğin, Yapay Zekayı Görmek çevrelerindeki insanları, nesneleri ve metinleri tanımlayarak bireyleri görme bozukluğu ile güçlendirir.

AI çiftçilere ve tarıma yardımcı olabilir

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/2de47fba-b148-4c14-b084-25d892307bf0/resize/370x/ec3bdf8f4724e40ddfc4008c9eafcc5e/american-ream.book.ream.book "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Harper Business "rel =" noopener noreferrer nofollow ">american-dream-book.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/2de47fba-b148-4c14-b084-25d892307bf0/resize/370x/ec3bdf8f4724e40ddfc4008c9eafcc5 /american-dream-book.jpg

Resim: Harper İşi

Çiftçiliğin geleceği çiftçilerin ürünleri hakkında bilgi toplamasına yardımcı olabilecek yapay zeka destekli insansız hava araçları içerir. Ve ekim, hasat ve ürünlere eğilim oranını hızlandırabilen akıllı traktörler var. Dronlar bir çiftliğin üzerinden uçabilir ve sulama sorunlarını, böcek istilalarını veya bitkilere yönelik diğer potansiyel tehditleri vurgulayan fotoğraf ve videolar çekebilir. Yapay zeka, her büyüklükteki çiftliklerin neyi ekeceği, ne zaman ekeceği, bölgeleri için neyin en iyi olduğu ve bölgelerindeki diğer çiftçiler için neyin başarılı olduğu konusunda karar vermelerine yardımcı olabilir.

AI bireyler için yoğun iş yapabilir

Vakumlama, çim biçme, havuz temizleme veya evde pencere temizleme gibi zaman alıcı veya sıradan işler için AI kullanın. Bu görevler yaratıcılığı veya problem çözmeyi gerektirmez, bireyleri diğer işler için serbest bırakır. Microsoft'un raporu, "bazı işler yeni teknolojiler nedeniyle değişse ve değişse de, AI da yeni işler yaratacaktır. Ayrıca, bazı işleri daha güvenli, daha kolay veya daha üretken hale getirerek şu anda yaptığımız işlerin çoğunu da artıracaktır."

Microsoft Teknoloji Baş Sorumlusu Kevin Scott'un bugün yeni bir kitabı var, Amerikan Rüyasını Yeniden ProgramlamaAI'nın bireyler için nasıl fırsat yaratabileceği ve insanların yaşamlarını nasıl geliştirebileceği üzerinde duruluyor. Kitap, hayatı kırsal Amerika'da başlayan ve Silikon Vadisi'nde sona eren bir teknoloji uzmanı olarak yazılmıştır.

Ayrıca bakınız

BT liderinin derin öğrenme kılavuzu (TechRepublic)
Teletıp, AI ve derin öğrenme sağlık hizmetinde devrim yaratıyor (TechRepublic indir)
Yapay zeka etiği politikası (TechRepublic Premium)
AI nedir? Yapay Zeka hakkında bilmeniz gereken her şey (Zdnet)
Kendinizi internetten silmenin 6 yolu (CNET)
Yapay Zeka: Daha fazla okunması gereken kapsam (Flipboard'da TechRepublic)

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/b9096b1a-0696-4267-a3f0-1ee3c61fe529/resize/770x/8f3c4c9fba05ff597bf392b7bf47fcda/drone-dj hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Ve nbsp; & nbsp;

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Topraksız sebze dron kapalı modern çiftlik arka plan tarım. Sağlıklı organik ürün ve mal müşteriye teslimat için hizmet. İşletme ve çiftçilik yenilikçi teknoloji gadget'ı "veri orijinali =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/b9096b1a-0696-4267-a3f0-1ee3c61fe529/resize/770x/8f3c4c9fba05ff597bf392b7bff drone-garden.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*