Yeni bir ankete göre, çalışanların işten atılmayı ne sıklıkla düşündükleri

Görünüşe göre, anonim Blind ağı hakkında yapılan son ankete göre, pembe bir kayma her gün birçok teknoloji çalışanının aklından geçiyor.

Görsel: iStock / fizkes

ABD'deki ilk COVID-19 vakalarından bir yıldan fazla bir süre sonra, koronavirüs pandemisi dünyanın dört bir yanındaki yerel toplulukları etkilemeye devam ediyor. Ekonomik aksamalar nedeniyle milyonlarca insan işsiz kalıyor ve ekonomik belirsizlik çok koymaya devam ediyor risk altındaki pozisyonlar kısa dönemde. Profesyoneller için anonim bir ağ olan Blind, geçtiğimiz günlerde sektörlerdeki çalışanların işten çıkarılma hakkında ne sıklıkla düşündüklerini belirlemek için düzenlenen bir ankete yer verdi. İşten çıkarılmanın günlük olarak birçok çalışanın zihnini aştığı ortaya çıktı.

Bu ayın başlarında, bir Blind kullanıcısı şu soruyu soran bir anket yayınladı: “Ne sıklıkla kovulmayı düşünüyorsunuz?” Yanıt seçenekleri, her gün, her iki günde bir, haftada bir ve ayda bir dahil edilmiştir. İlk 2.278 yanıtı temsil eden ham kör verilere dayanarak, beş kişiden biri (% 21) her gün kovulmayı düşündüğünü söyledi. Katılımcıların eşit bir yüzdesi (% 20) haftalık veya aylık kovulmayı düşündüğünü ve 131 kişi (% 6) her gün kovulmayı düşündüğünü söyledi.

GÖRMEK: Bulut veri depolama politikası (TechRepublic Premium)

Blind'ın anonim çerçevesinin bir parçası olarak, kullanıcılar iş yerlerini belirleyebilirler. Sonuç olarak, anket verileri işveren ve endüstri tarafından ayrıştırılabilir. Genel olarak, Amazon çalışanlarının yaklaşık üçte biri (% 32) her gün işten atılmayı düşündüklerini söyledi. Benzer sayıda SAP ve Cisco çalışanı (sırasıyla% 31 ve% 29) ilk üçe çıkmak için her gün kovulmayı düşündüklerini söyledi.

Yelpazenin diğer ucunda, NVIDIA veya Rubrik yanıt verenlerin hiçbiri günlük olarak kovulmayı düşünmediklerini söylemedi; NVIDIA ve Rubrik çalışanları arasında sınırlı yanıt olmasına rağmen (toplamda 24). Adobe çalışanları olarak listelenen 23 katılımcının% 4'ü her gün işten çıkarılmayı düşündüklerini söyledi.

GÖRMEK: Pop-up anket: Çalışanların üçte biri daha iyi iş-yaşam dengesi için ücret kesintisi yapacak (TechRepublic)

Snap ve Intuit çalışanları olarak listelenen katılımcıların yaklaşık yarısı (% 45), aylık olarak işten çıkarılmayı düşündüklerini söyledi. (Her işverenin 11 yanıtlayıcısı vardı.) 10 Stripe'den dördü, toplamda 10 kişiyle aylık olarak işten atılmayı düşündüklerini söyledi. 14 NVIDIA katılımcısının üçte birinden fazlası (% 36) aylık olarak kovulmayı düşündüklerini söyledi.

Yaklaşık 10 Coinbase çalışanı (% 64) toplamda 11 katılımcı ile kovulmayı asla düşünmediklerini söyledi. Benzer sayıda Adobe ve Intel çalışanı (sırasıyla% 61 ve% 59) kovulmayı asla düşünmediklerini söyledi.

Yanıtlayan 18 Twitter katılımcısının yaklaşık dörtte biri (% 28), Intuit çalışanlarının% 18'ine (11 yanıtlayan) kıyasla gün aşırı işten atılmayı düşündüklerini söyledi.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*