Yeni bir dijital işbirliği anketinde "BT yükü" ve siber güvenlik "takasları" merkezde yer alıyor

Geçen yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki şirketler uzaktan çalışma politikalarını benimseyerek organizasyonlara ve BT ekiplerine hiçbir zorlukla karşılaşmadılar.

iş.jpg

Resim: GettyImages/Laurence Dutton

Geçen yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar COVID-19'un yayılmasını azaltmak için uzaktan çalışma politikalarını benimsedi. Bu süre boyunca uzak ekipler, sanal işbirliğini sağlamak için video konferans platformları ve mesajlaşma servisleri gibi çok sayıda araç kullandı. Salı günü, yazılım şirketi AvePoint, sanal işbirliği zorluklarını, BT yükünü ve daha fazlasını belirleyen bir Birleşik Krallık anketinin sonuçlarını yayınladı.

AvePoint'in baş ürün sorumlusu ve Microsoft bölge müdürü John Peluso bir basın toplantısında, "Bu yıl birçok kuruluşun buluta geçiş hızı şaşırtıcı olsa da, bu büyük güvenlik takaslarıyla gelmiş olabilir" dedi. serbest bırakmak. "Ancak ben iyimserim çünkü anketimizin ortaya koyduğu gibi, birçok işletme artık uygun yönetişim çözümleriyle yakın ve uzun vadede riski azaltma fırsatına sahip."

GÖRMEK: Güvenlik olayı yanıt politikası (TechRepublic Premium)

Dijital işbirliği dağıtımları

Anketin bir kısmı, katılımcılardan Office 365 ve Microsoft Teams gibi platformların kullanımlarını şimdi koronavirüs pandemisi öncesine kıyasla karşılaştırmalarını istedi. Bulgularla ilgili anket e-kitabına göre, COVID-19'dan önce, ankete katılanların %35'i Microsoft Teams'i orta derecede kullandığını ve %51'i "hiç" kullanmadığını ve %13'ü platformu "düzenli olarak" kullandığını söyledi. Bugün, katılımcıların %86'sı Teams'i düzenli olarak kullandığını ve %11'i platformu orta düzeyde kullandığını söyledi; Ankete katılanların yalnızca %3'ü Teams kullanmadıklarını söyledi.

İlginç bir şekilde, basın açıklamasına göre şirketlerin %75'i "uygun yönetişim veya güvenlik olmadan Microsoft Teams'i dağıttı" ve bu yaklaşımın kuruluşları "iç ve dış tehditlere karşı savunmasız" bıraktığını açıkladı.

Yayına göre, ankete katılan şirketlerin neredeyse tamamı (%95) "iç ve dış düzenlemelerle uyumlu olduklarına" ve çok azı (%7) "dijital işbirliği dağıtımlarının veri sızıntılarına ve yetkisiz erişime karşı güvenli olduğuna dair güvenden yoksun" olduğuna inanıyor.

İlginç bir şekilde, yanıt verenlerin dörtte birinden fazlası (%28), "potansiyel riskleri" saptamak için Microsoft Teams "ayarlarını ve üyeliğini" kontrol ettiklerini ve benzer sayıda yanıtlayanın konuk kullanıcıları (%25) kaldırdığını ve "kimlerin kim olduğunu belirleyebildiğini" söyledi. denetimler için belirli verilere erişimi var" (%22), sürüm başına.

GÖRMEK: Parolalar nasıl yönetilir: En iyi uygulamalar ve güvenlik ipuçları (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Sanal işbirliği zorlukları

Anketin bir kısmı, katılımcılardan olası yanıtların bir listesini ve birden fazla uygulanabilir yanıt seçebilme özelliğini kullanarak "Mart ayındaki COVID-19 karantinasından bu yana" dijital işbirliklerinin önündeki "en büyük zorlukları" belirlemelerini istedi. Anket e-kitabına göre, ankete katılanların %67'si, bu süre zarfında en büyük zorluğun "kullanıcıları yeni araçlar ve çalışma biçimleri konusunda eğitmek" olduğunu söyledi ve %56'sı "yeni ortak çalışma araçlarının yönetimi/servisi ile ilgili artan BT yükünü" seçti. .

John Hodges, "Dijital işbirliği anketimiz, çalışanların her zaman ilgili politikalara uymasının ve BT'nin söz konusu faaliyeti, özellikle de son bir buçuk yılda üstlendikleri artan sorumluluklar nedeniyle izlemesinin neredeyse imkansız olduğunu ortaya çıkardı" dedi. , bir basın bülteninde AvePoint'te SVP ürün stratejisi. "Bu nedenle, Microsoft Teams gibi araçlardan yararlanan herhangi bir şirket için yönetişim otomasyonuna artan bir ihtiyaç var."

Mart 2020'deki ilk kilitlenmelerden bu yana, benzer sayıda katılımcı "yeni (iletişim) yöntemlerini uyumlu hale getirmenin" (%43) ve "uzak ağ(lar)ın güvenliğini sağlamanın" (%42) en büyük dijital işbirliği zorlukları olduğunu söyledi. Ankete katılanların üçte biri (%34) "dış paylaşımın güvenliğini sağlamayı" seçti ve dörtte biri (%26) "dijital çalışma alanlarına/belgelere erişimi kontrol etmeyi" en büyük dijital işbirliği zorluğu olarak belirledi.

AvePoint İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika ülke müdürü Nigel Kilpatrick, "Daha fazla şirket dijital işbirliği için bulut tabanlı araçları benimserken, oluşturulan verileri ve bu verilere kimlerin erişimi olduğunu anlamak giderek daha önemli hale geliyor" dedi. basın bülteni. "Şirketler hibrit çalışma ortamlarına dönerken bile, ölçeklendirme yönetimi, yönetişim ve uyumluluk hayati önem taşıyor."

metodoloji

Bulgular, Kasım 2020'den Ocak 2021'in sonuna kadar 202 kuruluştan 222 katılımcının katıldığı bir ankete dayanmaktadır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*