Yeni bir Microsoft Mağazası: Sizin ve işiniz için ne anlama geliyor? çok, aslında

Microsoft, Windows 11 ile Store'unun yeni bir sürümünü piyasaya sürüyor. Tüketiciler ve işletmeler için pek çok değişiklik var.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/07/20ed46e5-568e-4302-8fdc-84b9e3abef68/resize/770x/cdafc30e5709a49d356c35a89cb12bc8/windows-11-microsoft -store.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" veri-kredi="">windows-11-microsoft-store.jpg

27 Ekim 2021'deki güncelleme: Microsoft'un Windows Mağazası ekibi Yeni Mağaza'nın bugünden itibaren Windows 10'da Windows Insiders'a sunulmaya başlayacağını ve yakında tüm kullanıcılara tam sürüm sunulacağını duyurdu.

Microsoft, Mağazasını Windows 8 ile tanıttı. Başlangıçta WinRT SDK ile birlikte sunulan yeni Appx paketlerinin dağıtım yöntemi olması amaçlandı, o zamandan beri önemli ölçüde büyüdü, daha yeni çapraz SDK MSIX için destek eklemenin yanı sıra video ve oyun indirmelerini barındırıyor. Xbox. Şimdi gelişiyle Windows 11, Microsoft Store yeni bir yaşam süresi için ayarlandı.

GÖRMEK: Her kullanıcının ustalaşması gereken 83 Excel ipucu (Teknik Cumhuriyeti)

Kesinlikle buna ihtiyacı var. Cazip gelir paylaşımı modelleriyle bile, hiçbir zaman Apple'ın App Store'u veya Google'ın Play Store'unun başarısına sahip olmadı ve genellikle daha popüler uygulamaların kopyaları için bir ev olarak görülüyor. Bunun çoğu, eski Win32 SDK'ları ile oluşturulan uygulamalar için destek eksikliğinden ve birçok yazılım satıcısının mevcut ödeme platformlarından ziyade kendi ödeme araçlarına güvenmesinden kaynaklanmaktadır.

Yeni bir görünüm Windows Mağazası

Windows 11, Microsoft Mağazasına yeni bir yaşam süresi kazandırmayı hedefliyor, çok daha geniş bir uygulama türü yelpazesini destekleyen ve uygulamaların Microsoft'un kendi ödeme ve abonelik araçlarını kullanma gereksinimini ortadan kaldıran Store'un yeni bir sürümünü kullanıma sunuyor. Bu, Adobe gibi şirketlerin, Adobe uygulamalarını keşfetmenin bir yolu olarak kullanarak Creative Cloud paketini Mağaza'ya getirmesine izin verdi. Yükleyiciyi indirdikten sonra, abonelik almak için Adobe'nin kendi ödeme platformuna yönlendirileceksiniz.

Microsoft, ödemeler mağazası dışında yapıldığında artık işlemden pay almıyor; bu nedenle, kendi ödeme sisteminizi kullanırsanız veya daha ucuz, üçüncü taraf bir ödeme hizmetiyle çalışırsanız, uygulamanızın maliyetini daha fazla tutarsınız; bu da ekonomiyi değiştirir mağazayı önemli ölçüde kullanmanın Ek bir avantaj olarak, kendi içerik dağıtım ağınızı kullanmaya devam edebilirsiniz, tüm yeni mağaza gereksinimleri bir uç nokta URL'si ve sessiz yüklemeleri destekleyen bir yükleyicidir.

Mağazayı tüm Windows uygulamalarına genişletme

Bu, yalnızca Appx ve MSIX'ten daha fazlasını destekleyen, hem eski MSI biçimli yükleyicileri hem de önceden paketlenmiş EXE yükleyicilerini ekleyen artan erişimle eşleşiyor. Bu, masaüstü uygulamaları getirmenize izin verecek Win32, Java ve .NET gibi ek çerçeveler kullanılarak, mevcut derleme süreçlerinizin hiçbirini değiştirmeden mağazaya inşa edildi. Yeni mağaza, Microsoft'un yakında çalışacak olan Android uygulama desteğini yönettiği yer olacak. Android Intel ARM to x86 öykünücüsü aracılığıyla Windows PC'lerde kod. Uygulamalar, PC'lerinize APK yüklemek için Amazon'un App Store'unun barındırılan bir sürümü kullanılarak teslim edilecektir.

Yakında, tam mağaza uygulamasını açmadan web'den bir mağaza indirmesini tetikleyen yeni bir Pop-up Store web uygulamasını kullanarak kendi web varlığınızdan mağazaya bağlantılar ekleyebileceksiniz. Bu yaklaşım, yalnızca şimdi Microsoft Store'u bir havuz, dağıtım ve güncelleme kanalı olarak kullanarak, reklam vermek, kodunuzu paraya dönüştürmek ve desteklemek için kendi web varlığınızı kullanmaya devam etmenize olanak tanır. Pop-up Store'dan bir uygulama yüklendikten sonra, Windows Mağazasından güncel tutulur, böylece bir güncelleme mekanizması yazmanız ve yönetmeniz gerekmez.

Microsoft yakın zamanda için destek eklemeye başladı Mağazada Aşamalı Web Uygulamaları, başlangıçta Edge ile kullanım için küratörlüğünde bir set sunuyor. Güncellenen Store ile bunu önemli ölçüde genişletiyor, PWA'ları aramada geleneksel uygulamalarla aynı seviyeye getiriyor ve ilk yükleme için bir sertifika süreci ekliyor. Onaylandıktan ve mağazada, yüklü kopyalara yönelik tüm güncellemeler tarayıcı PWA araçları tarafından işlenir.

Tek ihtiyacınız olan, paketlemeye hazır bir web uygulaması ve siteyi alıp mağazada kullanmak üzere gerekli bildirim ve simge dosyalarını oluşturmak için PWAbuilder gibi bir araç. Paketlendikten sonra, PWA bildiriminizi ve varlıklarınızı mağaza teslim portalına teslim edebilirsiniz.

Yazılımların işletmelere teslim edilme şeklini değiştirme

Yeni mağazayla birlikte gelen büyük bir değişiklik, mağazanın kapatılmasıdır. İş ve Eğitim için Microsoft Mağazaları. Bu, yeni Windows Paket Yöneticisi ve winget komutunun kullanılması lehine 2023'ün başlarında kapatılacaktır. Yalnızca beyaz listedeki araçlarınızla mağazanın özel bir örneğini kullanmak yerine, genel mağazayı içeren genel Windows Paket Yöneticisi uç noktalarından tercih ettiğiniz uygulamaları yüklemek için yönetilen komut dosyaları oluşturmanız gerekir. Üçüncü şahıslara ait uygulamalar, bunları kullanıcı cihazlarına yüklemek ve güncellemek için yine winget kullanılarak kendi yerel deponuzda saklanabilir.

GÖRMEK: Windows 10: Konuşma tanıma ve dikte için sesli komutların listesi (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Microsoft, winget platformunu Intune'a entegre ediyor, 2022'nin ilk yarısında genel bir önizleme ve yılın ikinci yarısında bir ara genel kullanılabilirlik ile. Bu, mağaza kapanmadan önce yeni bir platforma geçiş için zaman tanımalıdır. Microsoft, Nisan 2021'de toplu uygulama satın alma desteğini kaldırarak süreci zaten başlattı. Özel uygulama havuzlarına yönelik destek, bunun yerine uygulama dağıtımı için size kendi yönetilen merkezi konumunuzu sağlamalıdır. Bilinen Microsoft Store uygulaması kadar kullanıcı dostu olmayabilir, ancak Intune ve kanat destekli yeni bir şirket portalı, lisansları yönetmek yerine doğrudan Intune kullanarak Windows ve mobil uygulama yönetimini tek bir yere getirmenize izin vermelidir. Mağaza aracılığıyla lisans havuzu.

Zorunlu ve isteğe bağlı uygulamaları tanımlamak, kullanıcıların neyi yüklemeleri gerektiğini ve şirket portalında nelere göz atabileceklerini kontrol etmek için Microsoft Endpoint Manager'ı kullanma seçeneği olacaktır. Microsoft, winget ve Windows Paket Yöneticisi'nin burada nasıl çalışacağını henüz göstermedi, ancak Endpoint Manager'ın, kataloğunu ve tanımlı depo listenizi kullanarak, çeşitli seçenekleri seçmenin bir yolunu sağlamak için bir winget sürümü içerecek şekilde sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. kullanıcılar ve gruplar erişebilir.

Microsoft'u denklemden çıkarmak mantıklı. Redmond'un kullanıcılarınızın hangi uygulamaları yüklediğini bilmesi için hiçbir neden yoktur ve ortaklarınız için bir lisans yönetimi çerçevesi olması için kesinlikle hiçbir neden yoktur. winget'in satıcılardan hızla destek alması ve genel Microsoft Store'u yalnızca başka bir depo olarak ele almasıyla, kendi özel mağazanız Windows'ta Microsoft'un değil sizin kontrol ettiğiniz birinci sınıf bir vatandaş haline gelir.

Microsoft Store'un bu yeni yinelemesinde sevilecek çok şey var. Endpoint Manager ve diğer Microsoft 365 araçlarının kurumsal stratejisinde artan önemi ve yalnızca Windows'u değil, aynı zamanda mobil uygulamaları da yönetmek için platformlar arası bir araç seti ile tüketici ve iş uygulaması yönetimini ayırmak mantıklıdır. Yeni Microsoft Store, daha geniş bir yükleyici ve ödeme sistemi seçimi desteğiyle tüketiciler ve küçük işletmeler için uygulama dağıtımını genişletiyor.

Ve bir şey daha var: Bu yeni Mağaza (eksi Android uygulamaları), Windows 10'da kullanılabilecek. Microsoft'un uygulamaları sunma biçiminde büyük bir değişiklik, ancak en sonunda iğneyi kullanıcılara doğru hareket ettiren şey.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*