Yeni hamfest: Koronavirüs sırasında ev aletlerinin değiştirilmesi

Böylece yeni bir dizüstü bilgisayar alamazsınız. Evin etrafında ne var?

Elektroniklerin postaya gelmesini beklerken, çoğu zaman Çin'den, birçoğumuz onları tozdan arındırmak ve yeniden kullanmak için rafta veya tavan arasında eski ekipmanlara döndük. Allegan, MI'daki A-Tec Computers'ın sahibi Carl Canales ile insanların sahip oldukları şeylerle ne yaptığını, tedarik zincirinin durumu ve çağda iş ve kişisel bilgisayar kesişiminin nerede kullanıldığını gördüm. nın-nin COVID-19.

TechRepublic'deki Yenilikler

Perakende satışındaki bakış açısından, Canales geri kalanımızla aynı şeyleri yaşadı – web kameralarının, kulaklıkların, sonra dizüstü bilgisayarların ve şimdi güç kaynaklarının tam satışı. Fabrikalar tekrar çevrimiçi hale geldikçe ve konteyner gemileri Amerika Birleşik Devletleri'ne ulaştıkça, malzemeler geri yüklendi. Yine de, siparişlerin birikmiş işlerini ortadan kaldırmak biraz daha zaman alacaktır.

Ana sorun, dizüstü bilgisayarlara olan talebin artmasıdır. Nisan ayında Canales, yenileme de dahil olmak üzere stoklarını silen dizüstü bilgisayarlara olan normal talebin altı katını gördü. Daha sonra, yenileme, başka bir sorundu, çünkü eski cihazları hayata döndürmek için kullanacağı SSD sabit diskleri de stokta yoktu. 8 Mayıs'tan itibaren Canales dizüstü bilgisayarları depodan tekrar sipariş edebilir, ancak stok ve seçim, sevkıyatın iki kat daha uzun süreceği normal seviyelerin üçte biridir.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100 ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Gönderim gecikmelerini bekle

Canales ve ben yavaş teslimat yaşadık; iki günlük teslimat için stoklanması sürecindeki ürünler şimdi beş gün sürüyor. Perakende sınırlı fırsatları ile, Amazon öncelik verdi ev zımba telleri, tıbbi malzemeler ve diğer yüksek talepli ürünler. Son hafızasında ilk kez Amazon siparişleri için teslimat tarihleri ​​kayıyor ve evdeki projeleri daha da çekici hale getiriyor.

Sahip olduğumuz şeyleri yapmaktan bahsedelim.

Evcil hayvan projeleri için zaman

Esnasında koronavirüs pandemisi, Çalışmak zorundayken kızımla ilgileniyorum. Yatmadan önce veya (sınırlı) ekran süresi boyunca çalışabileceğim gibi deneyin, her zaman onu göremediğim evde veya dışarıda oynamak isterken bir toplantı yapmam veya yemek pişirmem gerekiyor.

Sonra anlıyorum: Tüm dizüstü bilgisayarlarımın bir web kamerası var.

Ona bir dizüstü bilgisayar vermek ve Skype aramaları yapmak yerine, her zaman takılı olan dizüstü bilgisayarda kalıcı, her zaman açık bir çağrı ayarlayabilirim. Dadı kamerasına ihtiyacım olduğunda (daha iyi bir terim olmaması için) , Bilgisayarı kızımın olacağı yere taşıyorum, ayarlıyorum ve yağmur yağmadığı sürece evin herhangi bir yerinde veya dışarıda anında video konferans yapıyoruz.

Bu görev için önce birkaç adet "Netbook" HP Pavyonunu Canales'ten ödünç almaya çalışıyorum. Bunlar ucuz, hafif ve iyi bir bataryaya sahip oldukları için idealdir. Birinde orijinal Windows 8'i tutarken, ikincisinde Linux Mint'i yüklüyorum. Windows 8 makinesi herhangi bir iş için gerçekten çok yavaş; Gecikme nedeniyle fareyi kullanmak yerine sekme tuşuna basıyorum.

Mint makinesi Skype'ı desteklemiyor. Görüntülü sohbet yazılımını aramak için kısa bir girişimde bulunuyorum (Not: kullandığınız anahtar kelimeleri çok dikkatli olun. Mint, Yahoo'nun varsayılan arama olarak yüklü olduğunu ve kiminle görüntülü sohbet etmek istediğiniz konusunda yanlış olduğunu tahmin edebilir). Google Hangouts'u, şimdi Google Meet adı verilen bir tarayıcı üzerinden denemeye karar verdim. Bu aslında Mint varsayılan Firefox tarayıcısında çalışıyor ve hatta web kamerasını dizüstü bilgisayarıma gönderiyor… ama netbook'ta ekranımı göremiyorum.

Bir sonraki denemem, şampiyon gibi çalışan eski bir Lenovo Thinkpad'i denemek. Bununla birlikte, ağırdır ve aslında bir değeri vardır – bahçede bırakılacak bir şey değil. Google'ın Chrome tarayıcısını yükleyerek Mint makinesiyle bir kez daha deniyorum, ama öyle değil. Başka hiç kimsenin istemediği daha az güçsüz bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım olabilir.

Beton bloktan pencere oluşturma

Anlaşıldığı üzere, Canales benzer bir proje üzerinde çalışıyor. Eski penceresini yeni evinin dışına kaçırdığında, evinin dışına bir TRENDnet kamera takmayı, ardından düz ekran TV gibi monte edilmiş bir monitörü "kapı" etki.

Yani, muhtemelen dünyayı ya da çocuk gözetim sistemini yaratan, etrafta yalan söylemiş olabileceğiniz yeniden tasarlanmış ekipmanlarla yapabileceğiniz iki küçük ev projesi var. Kablosuz hücre sağlayıcınızla bir kuruş için aldığınız tabletlerden biri daha iyi çalışabilir. Evde kaldığınız süre boyunca hangi projeleri yapıyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bırakın.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2017/03/06/071cf1b9-018b-40b7-b1c8-5bdbb7ed4702/resize/770x/c048de250703d451236a54678acc534b/istock-520720.20.20.20.207" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Believe_In_Me, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-520745820.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2017/03/06/071cf1b9-018b-40b7-b1c8-5bdbb7ed4702/resize/770x/c048de250703d451236a54678ac5c55 -520745820.jpg

Believe_In_Me, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*