Yeni koronavirüs haritaları, evde kalma siparişlerinin ve test verilerinin etkinliğini gösterir

Business bulut şirketi Domo, 10 dakikada bir güncellenen COVID-19 enfeksiyon istatistiklerini gösteren global haritalar oluşturdu.

Domo ücretsiz güncelledi etkileşimli koronavirüs global izci ABD'deki her eyalet için ilçe düzeyinde istatistikleri içeren bilgilerin yanı sıra evde kalma siparişleri ve test bilgileri.

Haritalar Domo'nun platformunu kullanarak coronavirüs. Onaylanmış vakaların sayısını, kaç kişinin iyileştiğini, kaç kişinin öldüğünü ve şu anda kimin enfekte olduğunu göstermek için küresel olarak ülke ve yerel olarak ABD eyalet ve ilçe tarafından parçalanır.

Domo, grafikleri ve rakamları her 10 dakikada bir günceller ve kalıplar ortaya çıkmaya ve evde kalma emirlerinin ilçe ve eyalet tarafından ne kadar etkili olduğunu göstermeye başlar.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Her türlü kuruluş, virüsün faaliyet gösterdiği dünyayı nasıl etkilediğini hızlı bir şekilde anlamaya çalıştıkça bu ücretsiz kaynağa inanılmaz ilgi duyduk. Sarf malzemelerine kolay erişim, bu krizde gezinmeye yardımcı olan kritik kararları ve eylemleri bilgilendirmeye yardımcı olabilir Bir basın açıklamasında Domo'nun kurucusu ve CEO'su Josh James dedi. "Yüzlerce müşteri görüyoruz – sağlık kuruluşları, marketler, ulusal perakendeciler, lojistik firmaları ve diğerleri – altta yatan veri setlerini değişen ortama daha hızlı yanıt vermelerine yardımcı olmak için kendi operasyonel verileriyle birleştiriyor."

Domo'nun veri kaynakları arasında WHO (Dünya Sağlık Örgütü), CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri), John Hopkins Üniversitesi ve Worldometer, veriler Enigma tarafından küratörlüğünü yaptı.

Domo'nun küresel izleyicisine göre, 31 Mart itibariyle 824.517 onaylanmış vaka var, 174.364 kişi iyileşti, 40.673 ölüm ve 609.480 kişi şu anda enfekte oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nde, 6.844 kişi iyileşmiş, 3.432 ölüm ve 165.957 kişinin enfekte olduğu 176.233 vaka bulunmaktadır.

Dünya çapında, Çin ve Güney Kore, "eğriyi düzleştir" hedefine ulaştı.
coronavirüs
katlanarak artmıyor. Dünya çapında günlük bir grafik gösterir:

  • Her geçen gün yeni vakalar

  • Güne göre toplam vaka sayısı

  • Gündüz son ölümler

  • Gün başına ölüm oranları

Her eyalet için yeni vakalar iki gün önce toplanan verileri, en son vakaları ve yüzde değişimi yansıtır. Domo'nun eklediği en yeni bölümler test, hastaneye yatış ve ülke istatistikleri. ABD eyaletlerinin interaktif haritaları belirli bilgiler sağlar ve bölge veya eyalet filtrelenerek görüntülenebilir.

Site dünya çapında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/31/89818f04-e3c4-4b76-93fc-78f257ad8fce/resize/770x/b95e97e822fd36d54c31cdd99da0e417/confirs-stat -home.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Domo "rel =" noopener noreferrer nofollow ">konuyla gerçekten dünya map.jpg

Resim: Domo

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*