Yeni özelliklerle dolu Vissles klavye, hızlı yazan Mac kullanıcıları için uygundur

Nadiren Mac'e özgü klavyeler, duyarlı mekanik tuşlar, arkadan aydınlatma ve programlanabilir özellikler sunar. Yeni bir Vissles sürümü, listeye kablosuz bağlantı ekler.

Çok sayıda klavye ve fareyi test edip incelememin bir nedeni var. 90'ların sonlarına doğru sürekli olarak çeşitli giriş aygıtlarını araştırdım. Profesyonellerin genellikle yılda binlerce saat klavye ve fare kullandığını düşünürsek, bu mekanik cihazların yerine getirdiği önemi takdir etmek ve anlamak önemlidir. Bu tür ekipman, geçimimizi sağlamak için bilgisayarlar, veriler, uygulamalar ve platformlarla fiziksel olarak nasıl etkileşime girdiğimizi belirler. Bu nedenle, nadir bir özellik kombinasyonu sunan yeni bir cihaz duyduğumda ilgimi çekiyor.

GÖRMEK: Kontrol politikasını değiştir (TechRepublic Premium)

Vissles'ın sunduğu yeni ürün tam da bu. V84 Kablosuz Mekanik Klavye, da gösterildiği gibi Şekil A. 99$ fiyatla (119$ liste fiyatından satışta) klavye, Mac'e özgü tuşlarla birlikte gelir (ancak alternatif Windows tuş başlıkları ve bunları değiştirmek için ilgili araçlar dahil edilmiştir). Apple bilgisayarlarda hem Windows'a hem de Mac'e özgü klavyeleri kullanmış olmam, onlarca yıllık deneyim bana, Komut, Seçenek ve Kontrol tuşlarının yanı sıra anında bulmayı kolaylaştırdıkları için platforma özel tuşlara sahip klavyeleri ne kadar çok tercih ettiğimi öğretti. tuş arka aydınlatmasını ve ekran parlaklığını artırma ve azaltma işlevleri.

Şekil A

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/11/34a0b478-6843-4fe1-84b0-a7aa1374635a/resize/770x/9e900dd52cc948752f17c513a3b6dea4/vissles-fig-a .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Vissles V84 Kablosuz Mekanik Klavye, Mac'e özel tuş başlıkları, SP Cherry profilli mekanik tuşlar, makro yetenekler ve özelleştirilebilir arka aydınlatma sunar.

" data-credit="Resim: Vissles">

Vissles V84 Kablosuz Mekanik Klavye, Mac'e özel tuş başlıkları, SP Cherry profilli mekanik tuşlar, makro yetenekler ve özelleştirilebilir arka aydınlatma sunar.

Resim: Visles

Vissles klavyesini MacBook Pro'ma kablosuz olarak bağlamak kolaydı. İşlemin tamamlanması bir dakikadan az sürdü.

Karanlık bir odada çalışırken, varsayılan gökkuşağı renginde arka aydınlatma, her bir tuşun görülmesini ve tanımlanmasını kolaylaştırdı. Kompakt düzende (klavyede tümleşik sayısal tuş takımı yoktur), dar alan kaplamasına rağmen ek işlevsellik sağlamak için bir sıra ve bir tuş sütunu kartın üst ve sağ tarafında istiflenmiştir.

GÖRMEK: PS5 neden yılın olmazsa olmaz oyun konsolu ve bu konuda bilmeniz gereken her şey (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

İlk tuş vuruşlarından itibaren, Vissles klavyeyi kullanırken fark ettiğim ilk his, tuşların ne kadar hızlı tepki verdiğiydi. Tuşlar, geleneksel boyutun yalnızca %75'i ile birbirine yakındır. Ağırlıklandırılma biçimleri, her bir tuş için çalıştırma mekanizmasıyla birleştiğinde, yazmayı inanılmaz derecede hızlı hale getirir.

Teknik özellikleri merak edenler, klavyede yazmanın aslında ne kadar hafif ve hızlı olduğunu anlayacaklardır. 84 tuş, her tuş için RGB arka aydınlatmaya sahip PBT tuş başlıklarına sahip VS Cherry profilli doğrusal anahtar mekanik tuşlarını kullanır ve kart ve tuşların kendileri neredeyse 11 buçuk ons ​​ağırlığındadır. Tuşları harekete geçirmek için yaklaşık 45±5gf çalışma kuvveti gerekirken toplam hareket 4 mm ve ön hareket 2±0.5 mm'dir. Bu arada sağlanan jel benzeri bir bilek pedi, yalnızca çeyrek ons ​​ağırlığındadır ve Vissle'ın tuşları aşağıda gösterildiği gibi biraz daha yükseğe oturduğundan yazarken kullanışlı bir ekleme sağlar. Şekil Bgibi birçok daha ince çağdaş klavyeyle karşılaştırıldığında Apple'ın Sihirli Klavyesi.

Şekil B

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/11/5bb14552-05cc-40d9-bb4e-85d38708936f/resize/770x/230b5b887bbf0c407cd0986be33d189e/vissles-fig-b .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Daha küçük bir ayak izine sahip olmasına rağmen, Vissles V84 Kablosuz Mekanik Klavyenin tuşları, bazı çağdaş rakiplerinden daha yüksekte konumlandırılmıştır.

" data-credit="Resim: Vissles">vissles-fig-b.jpg" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/11/5bb14552-05cc-40d9-bb4e-85d38708936f/resize/770x /230b5b887bbf0c407cd0986be33d189e/vissles-fig-b.jpg

Daha küçük bir ayak izine sahip olmasına rağmen, Vissles V84 Kablosuz Mekanik Klavyenin tuşları, bazı çağdaş rakiplerinden daha yüksekte konumlandırılmıştır.

Resim: Visles

Daha ucuz modellerin aksine, kompakt klavye şaşırtıcı derecede ağır ve bu iyi. Klavye masaya sağlam ve rahat bir şekilde oturur ve kompakt ayak izine rağmen yanlışlıkla çarpmalardan kolayca yerinden oynamaz.

Fantezi arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymasam da -gerçekten sadece düşük ışık koşullarında her tuşu kolayca tanımlamaya izin veren bir arka ışığa ihtiyacım var- Vissles klavye 19 farklı aydınlatma efekti ve tuşları aydınlatmak için seçebileceğiniz dokuz farklı renk sunuyor. Sağlanan talimatlar, arkadan aydınlatmayı değiştirmekten makroları programlamaya kadar ortak işlemler için her adımı açık ve özlü bir şekilde sıralar.

Bazı kablosuz aydınlatmalı klavyeler, pil ömrünü anlaşılır bir şekilde korumak için birkaç saniye işlem yapılmadığında arka ışığı söndürürken, Vissles modeli 3750 mAh lityum pil içerir ve ışıkları açık tutar, yani tuşlar birkaç dakika işlem yapılmadığında kararmaz . Neyse ki klavye, Fn tuşu arka ışığını titreterek yalnızca %20 pil ömrü kaldığını size bildirir. Pili şarj etmek kolaydır; sağlanan USB-C kablosunu standart bir USB güç kaynağına bağlamanız yeterlidir.

Kuruluma bağlı olarak, ücretler arasında 180 saate kadar kullanım alabilirsiniz. Bu uzun ömür, Bluetooth (kablosuz) modunda parlaklık seviyesini düşük olarak ayarlayarak elde edilebilir. Bununla birlikte, parlaklık düzeyini en yüksek ayara yükseltmek, yine de 19 saate kadar kesintisiz kablosuz kullanım sağlar. Klavye kablolu modda da çalıştırılabilir.

Mac'e özel tuşlara sahip Vissles V84 Kablosuz Mekanik Klavye, hızlı yanıt tuşlarına hazır oldukları sürece Mac kullanıcılarının isteyebilecekleri hemen hemen her şeye sahiptir. Pek çok kişi mekanik klavyelerden her tuş vuruşuyla ilişkili geleneksel "klik" sesinden korkarken, bu anakart için sağlanan tuşlar, uyumlu endüstri alternatifleriyle değiştirilebilir olmakla birlikte sessizdir. İster ofiste çalışmaya geri dönmüş olun, ister evden çalışıyor olun, diğerleri muhtemelen sessizlik için minnettar olacaktır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*