Yeni uzaktan çalışanlar için ipuçları ve zihin hileleri

Koronavirüs sonrasında evden nasıl çalışacağını öğrenen herkes için uzaktan çalışma kesmek için basit bir kontrol listesi.

Tipik organizasyon henüz kurulmamış evden çalışmak. Tüm VPN zorluklarının üstesinden gelebileceğinizi varsayarsak, kahve sohbetini hala özlersiniz. Bazı toplantılarda evden çalışan işçi yoktur ya da tam anlamıyla sessizdir. Aniden,
coronavirüs
salgın, tüm organizasyon uzaktan çalışıyor, buzdolabı, çamaşırhane, omzunuzda sonsuz YouTube, hatta çocuk bakımı tarafından cazip. Uzaktan çalışma kariyerinde öğrendiğim, zor iş arkadaşlarınızla ve birbirini dışlayan son tarihlerle uğraşırken öğrendiğim birkaç ipucu. Sonunda basit bir kontrol listesi var. Kontrol listeleri şimdi arkadaşınız değilse, bekleyin. Yakında olabilirler.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Çıktılar açısından düşünün

Daha önce dikkat dağıtıcı şeylerden bahsetmiştim. Bir veya iki hafta boyunca uzaktan çalışıyorsanız, dikkat dağıtıcı şeylerin tüm günü alabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. İşi yapmak için var olan "yön işaretleri" ertelenir veya tamamen kaldırılır.

Uzaktan çalıştığımda, günümü genellikle üç saat veya daha az konsantre zaman alan iş parçalarına ayırarak işimin etrafında yeniden yönlendiriyorum. Bir programcı için bu bir özellik olabilir. Bir yönetici bire bir toplantılar planlayabilir; bir proje yöneticisinin diğer insanların çıktılarını tamamladığından emin olması gerekebilir. Geri adım atın ve tüm bunlar arkadaşımız, mütevazi yapılacaklar listesi gibi görünmeye başlar.

Yapılacaklar listesini hazırlama zamanı sabah ilk iş değil, önceki gece. Çalışmayı bitirmeden onbeş dakika önce, ertesi gün iyi bir "sıçrayacağınız" bir yere kadar olan şeyleri temizleyin. Bundan sonra yapılacaklar listesini yapın. Şahsen, Mac Pages'da tek sayfalık basit bir belge oluşturuyorum ve iş ve kişisel olmak üzere iki ana grupla masaüstümde bırakıyorum. Bazen "bitir, başla, planla" veya "beş dakikadan az veya beş dakikadan fazla" gibi kategorilere göre sıralama çabası gösteririm.

Geceleri çalışma ihtiyacını hissediyorsanız, beş dakikadan az süren şeyleri çıkarın. Sadece yap. Ertesi sabah, e-postanı açma. Günün planlanmasıyla başlayın – bu büyük teslimatlar için zaman da dahil.

Ana satış eğitmeni Grant Cardone, "takvimde boşluk olan şeytandır" ifadesini kullanmaktadır. Başka bir deyişle, gününüzü planlamazsanız, (coronavirus) haber döngüsüne, Twitter özet akışınıza veya Facebook arkadaşlarınıza çekilirsiniz. Gün ve sabah molası, öğleden sonra molası ve öğle yemeği dahil zamanı planlayın. E-postaları ve sosyal medyayı kontrol etmek için zaman eklemek için araları biraz uzatın.

Bekleme süreniz boyunca, telefonu kolunuzun erişemeyeceği bir yere koyun ve tek bir maksimum verimlilik uygulamanızdan başka her şeyi kapatın.

Bu tavsiyeye uyun ve günde en az dört üretken saatiniz olacak, ki bu şaşırtıcı bir şekilde çoğu insandan daha fazla olacak.

Yoga yapmayı, yürüyüş yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi gerçekten kolay buluyorsanız, bu bölümü atlayabilirsiniz.

Geri kalanımız günde 16 saat bir ekrana bakma emilimi riskiyle karşı karşıyayız. Eğer sizseniz, biraz daha iyi yapmak için birkaç basit şey yapabilirsiniz. Yürüyüş gibi işe başlamak için bir sabah ritüeli düşünün. İş sonrası bir ritüel için masanızı temizlemeyi düşünün. Mevcut masaüstüm bu ayin olmadan birkaç gün geçti. Kağıt yığını, devam eden ekstra çalışmaların canlı bir örneğidir.

Molalar sırasında telefonu uzaklaştırın ve aslında ona doğru yürümeniz gerekir. Şu anda tuvaleti kullanabilir ve ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Burada Michigan'da hala bir haftalık muz, kereviz ve havuç almak için yeterince kolay. Atıştırmalıkları gerçekten kontrol edemiyorsanız, abur cuburları atın ve kahvaltı ve atıştırmalıkları iyi olmaya zorlayın.

Son olarak, işten sonra en az bir saat ve yatmadan bir saat önce bir ekrana bakmayan bir şey planlayın. İşten sonra yürüyüşe çıkın, koşu bandı kullanın veya ağır bir şey kaldırın. Küçük çocuklar bunun için iyi çalışır.

Tabii ki, bunlar sadece benim için iyi sonuç verdi. Bunları her zaman yapacak bir disipline sahip olduğumu iddia etmiyorum. Checkimdi o kontrol listesi için … ve ben bir ara vermek için gidiyorum.

Etkin uzaktan çalışma için kontrol listesi

 • Yapılacaklar listesi oluşturun.
 • Hızlı kazançları eleyin. 5 dakikadan az sürerse yapılacaklar listesi yapmayın. SADECE YAP.
 • Gününüzü planlayın. E-posta için aralar dahil. İnsanlar bekleyebilir. "Boş bir program şeytandır."
 • Odaklanan süre boyunca kesintileri kapatın.
 • "Bunu daha sonra yap".
 • Engellenen ve devam eden işleri izleyin.
 • Temiz bir fiziksel masa ve masaüstü tutun.
 • Tabii, bir ya da iki gün geçirin. Ama genel olarak, ritüel çalışacak bir sabah geliştirin. Bu, bloğun etrafında kısa bir yürüyüş içerebilir.
 • Kalkın ve eğer gerekiyorsa vücudunuzu her saat hareket ettirin.
 • Ekrandan (iş) diğerine (TV / telefon) geçmeyin.
 • İnsanlarla yeniden bağlantı kurma konusunda kasıtlı olun. Öğle yemeği sırasında 15 dakikalık iki telefon görüşmesi yapın.
 • Yokuş aşağı park edin – gününüzü yarının yapılacaklar listesinin ne olacağını ve tekrar dalmak istediğiniz yeri düşünerek sonlandırın.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/18/ae386886-b7fd-4ec2-ac8d-2dcdd1b5aa56/resize/770x/a1a6a1e1f5a169a673eac08687637e92/savaşsana" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">simankovaistock-1054778280.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/18/ae386886-b7fd-4ec2-ac8d-2dcdd1b5aa56/resize/770x/a1a6a1e1f3a16a67a67a67a67a67a67a67a67a -1054778280.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*