Yeni veri haritası hastanelerde COVID-19 sarf malzemelerinin ne zaman tükeneceğini gösteriyor

Definitive Healthcare'in yeni interaktif veri haritası, ABD eyalet ve ilçelerine göre hastane ve yatak ve ventilatör kapasitesini gösterir.

Definitive Healthcare'in son haritası, COVID-19 Kapasite Tahmini hükümet yetkililerinin ve sağlık kuruluşlarının nerede ve hangi gün, coronavirüs tıbbi malzeme büyük olasılıkla tükenecektir. Şirketin bir temsilcisi olarak kaydedilen amaç, kurumların hasta sonuçlarını iyileştirmek için en çok ihtiyaç duydukları her yerde kaynakları tahsis etmelerine yardımcı olmaktır.

Kesinlikle en kalabalık olan birçok eyalet, eğriyi düzleştirmek için insanların evde yalıtılmasını ve barınmalarını istemek için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarından, yoğun bakım (YBÜ) yatakları ve ventilatörlere hala yüksek bir talep olacaktır. Sayısı olarak COVID-19 vakaları Bu yoğun bakım yataklarına ve vantilatörlere olan ihtiyacın arzı aşması beklenmektedir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Yatak ve vantilatörler sağlayan sağlık kuruluşlarının ve hükümetin her seviyesindeki kamu görevlilerinin, hasta sonuçlarını iyileştirmek için kaynakları en gergin yerlerde tahsis etmesi gerekecektir.

Ayrıca interaktif haritaya ek olarak grafikler de yer alıyor. Bir grafik, eyalet ve ilçeye göre en son vaka verilerini ve iki açılır menüyü sağlar. Örneğin, bu makalenin yapıldığı tarihte, New York, New York County'de 725 ilçe ICU yatağı, 212 ortalama ventilatör kullanımda, ciddi vaka kapasitesi 513; New York eyaletindeki COVID-19 vakalarının toplam sayısı 43.139'dur.

Definitive Healthcare ürün mühendisliği müdürü Zach Sanders, "Evet, bunun kritik ve endişe dolu bir zaman olduğunu belirtmek önemlidir." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Ayrıca, bu duygu ile hareketsizliğe felç olmamıza da izin veremeyiz." Sanders, en son, bunun gibi veri haritalarının yetkililere "en çok ihtiyaç duyulan alanları belirlemelerine, eğriyi bükmek için çözümler geliştirmelerine ve harekete geçmelerine" yardımcı olduğunu ekledi.

Framingham, MA tabanlı Definitive Healthcare hastaneler, doktorlar ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları hakkında veri ve istihbarat sağlar. Önceki haritası olan COVID-19 için Etki Planlaması, Esri ve 31 Mart'ta TechRepublic tarafından karşılandı.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/b5ff3985-5f12-48d1-98a1-1e2cfc1293bf/resize/770x/136c9c44041375bda9c352ec7513d887/usa-ya-ya-yayy -bed.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Yoğun bakım ünitesi yoğun bakım ABD, beyaz arka plan üzerinde izole 3d render

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*