Yığın Taşması: Geliştiriciler blok zincirinin hayranlarıdır ancak çoğu iş yerinde pek kullanmadı

Bir anket, çoğu insanın Ethereum ile ilgilendiğini, ancak yalnızca %24'ünün blockchain ile herhangi bir şey inşa ettiğini ortaya koyuyor.

blockchain-hyperlink-symbol-binary-code-vector-background-with-one-vector-id1057504394.jpg

Resim: iStockphoto/Pavel_R

Geliştiriciler, blockchain'in yutturmaca kadar yaşadığını düşünüyor, ancak çoğu teknoloji ile herhangi bir ürün veya hizmet oluşturmadı. Stack Overflow tarafından yapılan yeni bir ankete göre.

Stack Overflow, yazılım mühendislerinin blockchain hakkında nasıl düşündüklerini anlamak için yaklaşık 700 geliştiriciyle anket yaptı. Anket, katılımcıların %61'inin blockchain'in ezber bozan bir şey olduğunu düşünürken, %38'inin yutturmaca kadar yaşamadığını düşünüyor.

Sadece %24'ü blockchain ile herhangi bir şey inşa etti, ancak katılımcıların %62'si bunu yapmak istiyor. Blockchain ile inşa eden anket katılımcıları, potansiyeli konusunda daha iyimserdi.

GÖRMEK: Blockchain: Bir hile sayfası (Teknik Cumhuriyeti)

Blok zinciri projelerinde çalışan kişilerin %81'i blok zincirini yan proje veya hobi olarak kullanıyor, %57'si iş yerinde blok zinciri geliştiriyor. Ethereum, Hyperledger ve OpenChain'in uzak bir ikinci ve üçüncü sırada geldiği açık ara en popüler blok zinciri teknolojisidir. Ethereum'a olan ilgi, geçen yıl boyunca Stack Exchange sitelerinde Bitcoin'e olan ilgiden daha yüksek kaldı.

Genel olarak en popüler diller – JS, Python ve Java – blok zincirinin temelleridir.

Anket raporuna göre, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Stack Overflow ile ilgili blok zinciri soruları, bitcoin fiyatlarının yükseldiği anlarda artış gösteriyor.

Gerçek dünya uygulamalarıyla blok zinciri çözümleri oluşturma fırsatları var. COVID-19 salgınının ilk aylarında, IBM, Rapid Supplier Connect'i kurdu maske ve diğer sağlık malzemeleri üreten üreticileri, bu ürünlere ihtiyaç duyan tıbbi sistemlerle birleştirmek. Tıbbi ürünler pazarında yeni olan tedarikçiler ve sağlık hizmeti alıcıları Rapid Tedarikçi web sitesine kaydoldu ve ardından bağlandı. Proje, tedarikçiler hakkında önceden doğrulanmış bilgiler sağlayan blok zinciri tabanlı bir platform olan Trust Your Supply ve Sterling Tedarik Zinciri paketi dahil olmak üzere diğer IBM ürünlerindeki mevcut bileşenler kullanılarak oluşturuldu.

Yılın başında, Forrester, blockchain projelerinin %30'unun üretime geçeceğini öngördü. teknolojinin nasıl kullanılacağına dair daha gerçekçi bir yaklaşımın yanı sıra "pandemi kaynaklı hızlanma ve kısa sürede ölçülebilir fayda sağlayan projelerin başlatılması" nedeniyle.

Forrester analisti Martha Bennett ayrıca, halka açık blok zincirleri hakkındaki haberler, uyumluluk ve risk konusunda endişe duyan iş liderlerini korkuttuğundan, izin verilen blok zincirlerinin en yaygın seçim olacağını tahmin etti. Son olarak, Bennett, ülke blok zincirini tüm dikeylerdeki yatırımlar yoluyla ülkenin dijital altyapısının ayrılmaz bir parçası haline getirdiğinden, Çin'in teknolojide en hızlı ilerlemeyi kaydetmesini bekliyor.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*