Yığın Taşması karanlık mod ekler – programcıların en önemli özellik isteği

Karanlık modda, programcıların sorunlarına fiili çözüm kaynağı, benzer görünmek ve entegre bir geliştirme ortamı olmak için bir adım daha atar.

Geliştirici içeriğini okumalı

Google'a "dizi javascriptinden belirli bir öğeyi kaldırma" veya başka bir şey gibi bir soru sorduysanız, muhtemelen Yığın Taşması için arama sonuçlarını görmüşsünüzdür. Kod blokları olarak görüntülenen kod bloklarını yapıştırma özelliği ile başlayan site, programcının geliştirme ortamının bir uzantısı gibi hissetmek için statik bir web sayfasından taşınmıştır.

Bugün, aracın özellikleri programlama diline özgü olabilecek sözdizimi vurgulamayı içerir. Gelişimini karanlık moda geçiren programcılar, yine de tarayıcıya ve geriye doğru hareket eden bir sarsıntı hissi yaşadı.

Bugüne kadar.

GÖRMEK: 5 geliştirici röportaj korku hikayeleri (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/e0766dc7-cacf-4d6c-b44e-95b7d709224c/resize/770x/8746543641eae8cf24585719f542fc96/header-presser" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Stack Overflow, kullanıcı geri bildirimi sayesinde platformunda yeni bir karanlık mod yayınladı.

"data-credit =" Resim: Yığın Taşması "rel =" noopener noreferrer nofollow ">header-press.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/e0766dc7-cacf-4d6c-b44e-95b7d709224c/resize/770x/8746543641eae8cf24585719f542fheadf -press.jpg

Stack Overflow, kullanıcı geri bildirimi sayesinde platformunda yeni bir karanlık mod yayınladı.

Resim: Yığın Taşması

Karanlık Mod Hakkında

Meta.StackOverflow.com insanların özellikler istemeye gittiği yer, ve oraya çok gittiler. Bu yayından itibaren, Stack Overflow Meta ile ilgili en çok 12. soru. Özellik Talebinde en çok 1 numara. (41.785 sorudan), 824 görüntüleme ve 30.000 upvotes ile. Meta tahta da popüler değil. 750 karma (Siteye katılımın bir ölçüsü) ile 10 yıldır Stack Overflow kullanıcısı olarak, kişisel olarak sadece iki veya üç kez tıkladım. Meta'yı bulan ve oy vermek için zaman alan her bir kişi için, ilgilenecek 100 kişi olabilir.

Kelime işlemciler için beyaz-arka plan-siyah-metin varsayılanı, beyaz kağıda siyah metin olan kağıttan gelir. Bu renk şemasının avantajlarından biri, kontrast – veya renkler arasındaki farkın – çok yüksek olmasıdır. Bu daha kolay okunur ve daha az göz yorgunluğuna yol açar. Programcılar bunu seviyor çünkü yazı tipi boyutunu küçültmek ve yine de okuyabilmek mümkün.

GÖRMEK: 2020'de öğrenilecek en iyi programlama dilleri (TechRepublic)

Ne yazık ki, yüksek kontrast erişilebilirliğe yardımcı olabilirken, ekrandaki beyaz miktarı daha fazla göz yorgunluğu, migren, duruş sorunları ve diğer ilgili sorunlar yaratabilir. Renkleri ters çevirerek, karanlık mod ekstra göz yorgunluğu olmadan tüm yüksek kontrastı sağlar.

Ve elbette, bir şaka olarak başladı.

Karanlık moddan daha fazlası

Ultra Karanlık Modu aslında karanlık modun ötesine geçmek için bir hackathon'da hayal edildi. Diğer uygulamaların karanlık modu olduğu durumlarda, Ultra Karanlık Modu karanlık moddan daha iyi olurdu, çünkü daha karanlık olurdu. Bu, kontrastın nasıl çalıştığı nedeniyle pratikte bir anlam ifade etmiyor, ancak bir programcının bir hackathonda çalışmasını sağlamak sadece aptalca ve eğlenceli söylemin doğru kombinasyonuydu. Ultra Karanlık Modu, karanlıktan korkanlar için bir el feneri simgesi de dahil olmak üzere başka eğlenceli özelliklere de sahiptir.

Ultra Karanlık Modu'ndaki çalışma görünür hale geldiğinde, ekip hızlı bir şekilde şaka yapmayan, gerçek karanlık mod hakkında heyecanlandı. Tasarım sistemlerinin ana ürün müdürü Aaron Shekey bunu şöyle açıkladı: " Yığınlar, tasarım sistemimiz, geçen yıl, karanlık modunu ürünlerimizin birçok parçasını yeniden oluşturma fırsatı olarak kullanıyor. Bu, kullanıcılarımıza daha fazla erişilebilirlik getiren birçok projenin ilki. Sonunda pek çok insanın istediği bir özellik sunmak harika bir duygu. "

Dersler öğrenildi

Karanlık mod için orijinal istek 2013'te geri geldi. Reddit, Facebook ve Twitter gibi diğer sitelerin hepsi benzer özelliklere sahip ve iOS'un Eylül 2019'da bu özelliği tanıtmasıyla. Şimdi bunu yapmak için zaman ayırmak için iki şey birleştirilebilir: Asla – sürekli, sürekli müşteri istekleri akışı ve rekabetin bunu gerçekleştirdiği gerçeği. İşletim sistemi arka planı ana sistem ekranlarına dönüştürdüğünde, karanlık mod olmayan uygulamaları biraz daha sarsıcı hale getirir.

Stack Overflow'un yerleşik oylama sistemi Meta'yı, yazılım kurucularının, şirketin kurucu ortağı Joel Spolsky'nin "Kendi köpek mamamızı yeme" olarak adlandırdığı Stack Overflow'u kullanarak Stack Overflow'u test etmesini sağlar.

İyi bir yazılım oluşturmak istiyorsanız, öncelikle müşterilerinizin istekte bulunabilmesi için demokratik sistemler oluşturun, ardından bu müşterileri dinleyin ve istediklerini oluşturun.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*