Yoklama yerlerindeki kızılötesi AI kameralar, seçmenleri potansiyel koronavirüs taşıyıcılarını tespit etmek için ateşle tespit edebilir

Güvenlik şirketi, 100 derece sıcaklığa sahip insanları tanımlamak için termal görüntüleme ve AI kullanıyor.

Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu
Ücretsiz telehealth araç takımları, çocuk bakımı hesap makineleri ve semptom taramaları, COVID-19 salgını sırasında hastaneler ve doktorlar üzerindeki yükü hafifletmek için mevcut araç ve hizmetlerden birkaçıdır.
http://www.techrepublic.com/

Bir güvenlik şirketi algılama stratejisini silahları tespit etmekten insanları sıcaklıkla tanımlamaya kaydırdı. 2018 yılında piyasaya sürülen Athena Strategy'nin ilk ürünü, giysilerin altına gizlenmiş silahları tespit etmek için termal görüntüleme ve bilgisayarla görme özelliğini kullanıyor. Artık koronavirüs, silah şiddetinden daha büyük bir halk sağlığı tehdidi olduğuna göre, şirketin yeni bir ürünü var: COVID-19 için Ateş Algılama.

Athena Security'nin kurucu ortağı ve CEO'su Lisa Falzone, platformun kızılötesi kameraları ve 100 dereceden daha yüksek bir sıcaklığa sahip insanları tespit etmek için vücut sıcaklığını analiz eden bir algoritmayı birleştirdiğini söyledi.

"Birisi bir işletmeye veya havaalanına girdiğinde, çalışanları ve müşterileri korumak için ateşleri tespit etmek istersiniz" dedi.

Kameralar, iç okumadaki sıcaklık okumaları için en doğru nokta dahil olmak üzere, kafadaki 12 noktayı tarar. Şirkete göre ölçümler yarı doğrulukta.

Falzone, "Müşterilerin her kapıda insanların içeri girmesini izleyen birisinin konuşlandırılmasına gerek kalmaması için otomatik olarak gizli bir uyarı göndeririz." Dedi.

Falzone, sıcaklık izlemenin yapıldığını bilmenin insanlara Kasım ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanma güveni kazandırabileceğini söyledi.

"Hükümetlerin daha fazla kamu güvenliği önlemi almasına ve hepimizi sağlıklı tutmasına yardımcı olabiliriz." Dedi.

GÖRMEK: Siber güvenlik: Taktik takalım (ücretsiz PDF)

CTO ve kurucu ortağı Chris Ciabarra, Athena'nın hazır bir kameraya yapay zeka algoritması eklediğini ve izleme ve uyarı işlemini otomatikleştirdiğini söyledi. Ateş algılama sistemi ilk olarak geçen hafta Austin, Teksas'taki bir çalışma alanı ve girişimci merkezi Capital Factory'de kuruldu.

Athena'nın silah algılama sistemini kullanan müşteriler arasında okullar, ibadet yerleri, Fortune 500 şirketleri ve ABD Hava Kuvvetleri yer alıyor. Athena bu müşterilere ve yerel yönetimlere ateş algılama sistemi önermeyi planlıyor. Şirket, kameraları oy kullanma yerlerinde ve insanların hala çok sayıda toplanabilecekleri diğer yerlerde kullanma fikrini tartışmayı planlıyor.

Bir perakende ortamında pratikte Ciabarra, mağaza çalışanlarının müşterilere yaklaşabileceğini ve rastgele bir test için seçildiklerini belirterek bireyi bir termometre ile taradığını söyledi.

"Bunu saklamaya çalışmıyoruz, müşterilerimizin insanlara sıcaklıklarının izlendiğini söylemelerini istiyoruz" dedi.

Şirketler, aynı zamanda çalışanların taranması için ateş izleme sistemini de kullanarak, hastaların hasta olduklarında işe gelmelerini önlemek için kullanabilirler.

Falzone, Athena'nın ateş izleme sistemini işletmelerin karşılayabileceği bir fiyata sunduğunu söyledi. Sistem, uyarı paneli için kamera başına aylık 100 ABD doları ek ücretle 7.100 ABD dolarıdır.

Falzone, "Koronavirüs salgını sırasında yeniden açmak veya açık kalmak isteyen herkes, çalışanları ve müşterileri korumak için bir sistem uygulamalıdır." Dedi.

Silah algılama sistemi ve ateş monitörü ile Athena, kamera görüntülerindeki insanların yüzlerini bulanıklaştırır. Ateş monitörü, bir kişinin ırkı veya etnik kökenini göstermeyen termal görüntüleri izler.

Dava davası 2014, polis memurlarının bir evin içindeki aktiviteyi (esrar yetiştirme operasyonları gibi) tespit etmek için termal görüntüleme kullanıp kullanamayacağını ele aldı. Özel yerlerde kamuya göre daha fazla mahremiyet beklentisi vardır.

Platformun tarayıcı tabanlı bir gösterge tablosu ve bir mobil uygulaması vardır. Sistem, bir API aracılığıyla erişim kontrol sistemleri ve diğer güvenlik sistemleri ile entegre olabilir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/acd401e0-93b2-4c46-b263-9720a55f7cc4/resize/770x/04e348f74fe5273452dce53b0894016e/fever-detection-system.sistemi "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Athena Security, sıcaklığı 100 derecenin üzerinde olan insanları tespit etmek için termal görüntüleme, yapay zeka ve güvenlik kameraları kullanır.

"data-credit =" Resim: Athena Güvenliği "rel =" noopener noreferrer nofollow ">fever-algılama-system.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/19/acd401e0-93b2-4c46-b263-9720a55f7cc4/resize/770x/04e348f74fe5273452dce53b0894016e /fever-detection-system.jpg

Athena Security, sıcaklığı 100 derecenin üzerinde olan insanları tespit etmek için termal görüntüleme, yapay zeka ve güvenlik kameraları kullanır.

Resim: Athena Güvenliği

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*