Zehirli bir hibrit işyerinin 10 kırmızı bayrağı

Yeni bir FlexJobs raporuna göre bunlar, bir şirketin sağlıklı bir hibrit kültür ve çevreye hazırlıklı olmadığının açık işaretleri.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/e567c769-a0e3-4d6a-9a81-8e9840441bc4/resize/770x/af43aa4b074dc65aaa2b2f1aa35b10f2/man-working-from -home-remote-work-sunset.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Alistair Berg/ Getty">adam-evden-çalışma-uzaktan-iş-sunset.jpg

Resim: Alistair Berg/ Getty

Şirketlerin yüzde altmış sekizi henüz hibrit bir çalışma ortamının nasıl görüneceğine dair ayrıntılı bir plana sahip değil. 10 şirketten dokuzu bu modelin bir biçimine geçmeyi planlıyor, bir McKinsey raporuna göre. Pandemi, insanların evden üretken olabileceğini kanıtladığından beri, hibrit bir çalışma ortamına geçiş (bire bir ve uzak iş yerlerinin bir karışımı) artıyor ve Çalışanların %83'ü artık hibrit bir iş yeri istiyor.

FlexJobs şantiyesine göre, şirketlerin yalnızca %32'si, salgın sonrası yüz yüze işlere dönen işçiler arasında endişeye yol açan hibrit işyeri hakkında konuşmaya başladı.

GÖRMEK: İş yerinde sağlık: Ekibinizin ruh sağlığını nasıl desteklersiniz (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Şirket tanımladı 10 kırmızı bayrak hibrit bir şirketin kariyer yapmak için zehirli bir yer olacağına işaret edebileceğini söyledi.

1. Şirket içinde işleyen bir hibrit iş gücü yaratmak için gerçek bir plan yoktur.

Yüksek işlevli ve adil bir hibrit iş gücü yaratmak söz konusu olduğunda, onu kanatlandırmak bir seçenek değildir. Şirket, uzak ve hibrit ekipleri entegre etmek, hibrit bir çalışma kültürü oluşturmak veya hibrit ve ofis içi çalışanları kapsayıcı olarak ele almak için net bir dizi eylem taahhüdünde bulunmadıysa, buranın sağlıklı ve adil bir çalışma yeri olması pek olası değildir. uzaktan çalışanlar için.

2. Uzaktan çalışan kıdemli lider yok.

Uzaktan çalışmaya gerçekten değer veren bir şirkette, kıdemli liderler de dahil olmak üzere, şirketin her seviyesinde uzaktan çalışan insanlar olacaktır. Yalnızca alt veya orta düzey kariyer çalışanlarına uzaktan çalışmasına izin verilirse ve tüm üst düzey liderlik ofiste çalışırsa, uzaktan çalışanların şirket içinde ilerleyemediği ve uzak kaldığı varsayılabilir. Kurumun hiyerarşisinde uzak çalışanların bulunup bulunmadığını görmek için organizasyonun her seviyesini incelediğinizden emin olun.

3. Dijital iletişim araçlarına öncelik verilmemiştir.

Karma veya uzak bir çalışma ortamında, insanlar bir şeyleri kontrol etmek veya doğaçlama konuşmalar yapmak için birinin ofisine giremez. Bu, elbette, uzaktaki çalışanları dezavantajlı hale getirebilir. Bununla birlikte, bazı insanlar fiziksel olarak mevcut olmadığında ortaya çıkabilecek boşlukları ele almaya yardımcı olacak güçlü işbirliği araçlarının yanı sıra çok sayıda eşzamanlı ve eşzamansız iletişim aracı vardır. Yönetim, dijital araçları dağıtmadıysa ve ekiplere bunları nasıl optimize edecekleri konusunda tavsiye verilmediyse, o zaman ekipleri başarı için donatmıyorlardır.

4. Kutlama, övgü ve ödüller sadece ofiste olur.

Şirket kültürünün büyük bir kısmı, çalışanlara takdirlerini göstermek ve onlara değerli olduklarını hissettirmek için kutlama etkinlikleri düzenlemektir. Hibrit bir çalışma ortamı için kırmızı bayrak, bu olayların yalnızca ofiste gerçekleşmesi ve uzaktan çalışan insanların da dahil olduklarını hissettirmek için stratejik çabalar olmamasıdır. İşbirliği platformları, tüm organizasyonun görmesi için övgü ve cesaretlendirmeyi paylaşmayı kolaylaştırır. Ayrıca birçok kolay sanal olarak da yapılabilecek etkinlikler ve faaliyetler. Bunları yapmak için zaman ayıran şirketler, uzaktan çalışma ortamına bağlılıklarını gösteriyorlar.

5. Yöneticinizin uzak ekip üyeleri için sağlam bir iletişim planı yok.

Hibrit ekiplerin başarısı için iletişim kritik öneme sahiptir ve ofiste yapılan tüm toplantılara veya faaliyetlere uzak çalışanlar dahil edilmelidir. Uzak çalışanın ve ofis içi yöneticinin net bir iletişim planına sahip olması hayati derecede önemlidir – kim, ne, ne zaman ve nasıl. Yöneticinizle iletişiminizin özellikle eksik olduğunu düşünüyorsanız, o zaman bir sorun var demektir.

6. Ekip veya şirket çapında toplantılar tek saatlerde planlanır.

Çalışanların uzaktan çalışmasına izin veren şirketler, herkesin bulunduğu farklı saat dilimlerini göz önünde bulundurmalı ve önemli şirket toplantılarını ve etkinliklerini herkes için uygun bir zamanda planlamaya çalışmalıdır. Yönetim sabah 5 veya akşam 8'de toplantılar düzenliyorsa, uzaktaki çalışanlarının zamanlarına veya katkılarına değer vermediği veya saygı duymadığı açıktır.

7. Bilgiye erişilemiyor.

Uzak çalışanlar için bilgi eksikliği, toksik bir hibrit ortamın işaretidir. Bilgi, herkesin erişebileceği bir dijital platformda paylaşılmıyorsa, önemli bir konuda döngünün dışında kalmanız için iyi bir şans vardır. Hibrit işi iyi yapan bir şirket bilgi paylaşacaktır. Bu, dahili bir e-posta bülteni, şirket intraneti, şirket ortak sürücüsü veya başka bir dijital platform aracılığıyla olabilir.

8. Uzak çalışanlar için net bir kariyer yolu yoktur.

Uzaktan çalışanlar için mesleki gelişim ve kariyer yolları, terfiler ve zamlar dahil olmak üzere ofis içi çalışanlara göre daha az netse, bir sorun var demektir. Şirketinizde öğrenme ve büyüme fırsatları ofis çalışanları için ayrılmış gibi görünüyorsa, bu, hibrit iş yerinizin uzaktan çalışanlara değer vermediğinin veya onları şirketin daha büyük stratejik planının bir parçası olarak görmediğinin bir işaretidir.

9. Çalışanlara uzaktan çalışmak için PTO kullanmaları veya maaş kesintisi yapmaları gerektiği söylendi.

Bazı şirketler hibrit çalışma modellerinde gezinmeye başladıkça, uzaktan çalışmak isteyenleri olumsuz etkileyebilecek, maaşlarını kesmek veya izinlerini kullanmak gibi belirli şartlar oluşturabilirler. Tüm çalışanlar için adil bir ortam sağlamak için şirketler, yalnızca çalışanların genel merkezlerinden uzaklaşması durumunda yaşam maliyeti ayarlaması gibi meşru bir nedenle ücretlerinde kesintiye gitmeli ve bu tam olarak açıklanmalı ve şeffaf hale getirilmelidir.

Ek olarak, çalışanlar uzaktan çalışmayı seçtikleri için izin günlerini kullanmak zorunda kalarak "cezalandırılmamalı". Uzaktan çalışmak, ofisteymiş gibi normal bir iş günü olarak sayılmalıdır. Sonuç olarak, hibrit çalışma modeline gerçekten bağlı olan işverenler, uzaktan çalışmayı tercih eden bir çalışanı olumsuz etkileyen engeller çıkarmayacaktır.

10. Uzak çalışanlara uygun ekipman verilmez.

Hibrit bir modelle, şirketlerin nerede çalıştıklarına bakılmaksızın tüm çalışanlara hangi ofis ekipmanını ve teknolojisini sağlayacağını düşünmesi gerekir. Bu, bir ev ofis maaşıyla, mobil ekipman ödünç vererek veya çalışanların ortak çalışma alanlarında çalışması için konaklama sağlayarak yapılabilir. Başarılı bir hibrit organizasyon, her yerde çalışanların işlerini başarılı bir şekilde yapmak için ihtiyaç duydukları teknoloji araçlarına ve kaynaklara erişmelerini sağlayacaktır.

FlexJobs, zehirli bir işyerinde bu kırmızı bayrakların 10'unun tümüne sahip olmayabileceğini söyledi. Bazılarında sadece birkaç tane olabilir. Benzer şekilde, bir şirket bu kırmızı bayraklardan birine sahipse, bu mutlaka zehirli bir işyerinin kanıtı değildir – daha çok hibrite geçişin hala inişli çıkışlı olduğunun bir göstergesidir.

FlexJobs'un CEO'su ve kurucusu Sara Sutton yaptığı açıklamada, "Tüm başarılı uzak ve hibrit iş yerlerinin özünde, şirketlerinin çalışma ortamlarını kasıtlı olarak değerlendirmek ve ardından düşünceli bir şekilde oluşturmak için çok dikkatli çabalar gösteren liderler var" dedi. arayanlar ve çalışanlar, dikkatli bir şekilde yönetilmezlerse hibrit işyerlerinin çeşitli seviyelerde toksik olabileceğinin farkında olmalıdır."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*