Zoom, Amazon Echo, Google Nest ve Facebook Portalı'na geliyor: İşte ne zaman

Amazon Echo Show, Facebook Portalı ve Google Nest Hub, Eylül ayından itibaren Zoom uygulamasını destekleyerek kullanıcıların toplantıları doğrudan seçtikleri akıllı ekrandan başlatmasına olanak tanıyacak.

Video konferans uygulaması şimdi Amazon, Facebook ve Google'dan popüler akıllı ekranlara yönelirken, Zoom her zamankinden daha fazla yerde kullanıma sunuluyor.

Amazon Echo Show, Facebook Portalı ve Google Nest Hub, Eylül ayından itibaren Zoom uygulamasını destekleyerek kullanıcıların doğrudan seçtikleri akıllı cihazdan Zoom toplantıları başlatmasına olanak tanıyacak.

GÖRMEK: Zoom 101: Yeni başlayanlar ve profesyonel profesyoneller için bir rehber kitap (TechRepublic Premium)

Her cihaz, Zoom toplantı deneyimine kendi akıllı teknoloji büyüsünü getirecek. Örneğin Facebook Portalı, arayanları her zaman çerçeve içinde ve odakta tutmak için otomatik izleme kameraları kullanır. Bu arada, kullanıcılar Google Nest Hub Max ile Zoom'u Google Takvim ve Google Asistan ile entegre ederek “Hey Google, Zoom toplantıma katıl” komutunu kullanarak planlanmış toplantılar başlatabilirler.

Amazon Echo Show'da benzer bir deneyim, Alexa sesli komutlarını destekleyecek ve ayrıca kullanıcılar takvimlerini Echo Show cihazlarına bir Zoom toplantı kimliğine veya şifresine ihtiyaç duymadan bağladıysa, planlanmış Zoom toplantılarını otomatik olarak başlatacak.

Zoom, uzaktan çalışma ve ev-ofis kurulumlarına yönelik bir video konferans donanım ve yazılım araçları koleksiyonu olan Zoom for Home teklifinin bir parçası olarak akıllı ekranlar için uyumluluğu genişletiyor. Üçüncü taraf akıllı ekranlarda kullanılabilirliği, özellikle Zoom için önemli bir adımdır.
Google

ve
Facebook

her ikisinin de kendi görüntülü sohbet uygulamaları biçiminde doğrudan rakipleri vardır.

Zoom'un baş ürün sorumlusu Oded Gal, “Zoom'u bu popüler cihazlara getirmekten heyecan duyuyoruz. İnsanların hem profesyonel hem de kişisel olarak video iletişim ihtiyaçları için kullanımı kolay ekranlar aradıkları her zamankinden daha belirgin. . ”

GÖRMEK:
Görüntülü toplantılar berbattır. Bunları herkes için daha iyi hale getirmek için bu beş ipucunu deneyin

(TechRepublic)

Zoom on Portal, Eylül ayında herkese açık olacak ve Facebook ayrıca BlueJeans, GoToMeeting ve WebEx için destek ekleyecek. Uygulama, Portal, Portal Mini ve Portal + cihaz varyantlarında desteklenecek ve Portal TV desteği daha sonraki bir tarihte sunulacaktır.

Amazon Echo Show'da Zoom ve Nest Hub Max'te Zoom, 2020 sonbaharının sonlarından itibaren kullanıma sunulacak.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*